Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 lapkričio 12d. 14:14

Lenkijos „Small Planet Airlines“ gyvavimą baigė paskutiniu skrydžiu į Gran Kanariją

„Small Planet“ atstovai aprodė įmonės lėktuvą
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / „Small Planet“

Viena didžiausių užsakomųjų skrydžių bendrovių Lenkijoje „Small Planet Airlines“ baigė savo gyvavimą. Paskutinis skrydis į Gran Kanariją buvo penktadienį, praneša rp.pl, dabar beliko vadinamoji suplanuota likvidacija. Lietuvoje, kur registruota pagrindinė „Small Planet“ įmonė, taip pat susidurta su rimtomis problemomis.

Kaip rašo rp.pl, spalį lenkiškoji „Small Planet Airlines“, priklausanti to paties pavadinimo įmonių grupei, registruotai Lietuvoje, pradėjo skubią restruktūrizaciją. Bendrovė ieškojo investuotojų, kurie galėtų jai padėti išlikti rinkoje. Vis dėlto paieškos nebuvo sėkmingos.

Anot Lenkijoje veikiančios įmonės direktoriaus Bartoszo Czajkos, tam trukdė ir tai, kad tinkamai nėra įvertinti bendrovės įsiskolinimai. O tai daugiausia kompensacijos klientams dėl skrydžių vėlavimo. Šiuo metu žinoma tik tiek, kad suma yra didesnė, nei įmonė turi turto.

Paskutinis reisas jau įvyko – penktadienį „Small Planet“ nuskraidino paskutinius keleivius į Gran Kanariją.

Vis dar egzistuoja tikimybė, kad įmonės veiklą su sertifikatais, oro vežėjo licencija, dalimi darbuotojų ir t.t. perims kokia nors kita bendrovė. Teisės aktai tokią galimybę numato, kai perimama įmonė, bet be jos skolų. Tačiau bent kol kas tai tik tikimybė, kalbama su galimais suinteresuotais asmenimis, bet laiko tam nėra daug. Norinti turėti sertifikatą bendrovė Lenkijoje turi būti registravusi nors vieną lėktuvą.

Paskutinis „Small Planet“ priklausantis „Airbus 320“ turi būti grąžintas jį nuomojusiai bendrovei šią savaitę, nes baigiasi sutarties laikas, o pratęsti jos savininkai nenori, kadangi oro vežėjas turi finansinių problemų.

Lenkijos bendrovė jau atleido nemažai darbuotojų, kiti atleidimo lapelius gaus per artimiausias dvi savaites. O paskutinis reisas jau įvyko – penktadienį „Small Planet“ nuskraidino paskutinius keleivius į Gran Kanariją.

Projekto partnerio nuotr./„Small Planet Airlines“ orlaivis
Projekto partnerio nuotr./„Small Planet Airlines“ orlaivis

Rp.pl teigimu, dar prieš metus „Small Planet“ buvo viena iš dviejų didžiausių Lenkijos užsakomųjų skrydžių bendrovių, skraidinusi didžiausių šios šalies kelionių organizatorių klientus. Civilinės aviacijos tarnybos skaičiavimais, 2017 metais ši įmonė pervežė 1,22 mln. keleivių.

Su problemomis susidūrė ir Vokietijoje veikianti „Small Planet Airlines“, kuri paskelbė esanti nemoki ir šiuo metu, kaip skelbiama, yra parduota įmonei VLM iš Amsterdamo.

Apie tai, kad poilsiautojus skraidinanti aviakompanija „Small Planet Airlines“ pradeda bendrovės restruktūrizaciją ir Lietuvoje, 15min rašė spalio 23 d. Tuomet bendrovės rinkodaros vadovas Simonas Bartkus atskleidė, kad „Small Planet Airlines“ ėmėsi restruktūrizacijos Lietuvoje dėl iškilusių sunkumų Lenkijoje ir Vokietijoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

05:56
02:21
03:31:44

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką