Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 18d. 16:20

LESTO gavo velnių nuo Kainų komisijos

Taisoma elektros perdavimo linija
Bendrovės „Lesto“ nuotr. / Taisoma elektros perdavimo linija

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), atlikusi neplanuotą elektros skirstymo bendrovės AB LESTO patikrinimą nustatė, kad bendrovė 5-iems gamintojams taikė teisės aktų neatitinkančius fiksuotus tarifus, 19-ai gamintojų klaidingai pritaikė prijungimo prie elektros tinklų įmokos nuolaidas ir netinkamai panaudojo per 177 tūkst. Lt viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) lėšų.

VKEKK atliko LESTO reguliuojamos veiklos neplaninį patikrinimą, kurio metu patikrino VIAP lėšų panaudojimą elektros energijos, gaminamos naudojant atsinaujinančius energijos išteklius, gamintojų atžvilgiu už laikotarpį nuo 2011 m. gegužės 24 d. iki 2013 m. liepos 1 d.

Patikrinusi 1112 elektros energijos pirkimo–pardavimo bei prijungimo paslaugos sutarčių, sudarytų tarp LESTO ir elektros energijos iš atsinaujinančių energijos išteklių gamintojų, VKEKK nustatė, kad LESTO 5-iems gamintojams taikė teisės aktų neatitinkančius fiksuotus tarifus bei 19-ai gamintojų klaidingai pritaikė prijungimo prie elektros tinklų įmokos nuolaidas ir netinkamai panaudojo 177 112 Lt VIAP lėšų.

LESTO tikina, kad VKEKK nurodytus neatitikimus ištaisys per nustatytą terminą. Bendrovė pažymi, kad neatitikimai nustatyti mažiau nei 2 procentuose patikrintų sutarčių su elektros energijos iš atsinaujinančių energijos išteklių gamintojais.

LESTO pažymi, kad didžioji dalis – apie 110 tūkst. Lt – VIAP lėšų yra išmokėta pagal vieną sutartį, ir ginčas dėl šių lėšų išmokėjimo tinkamumo dar nėra iki galo išspręstas.

„2011–2012 m. iš esmės pasikeitė elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių gamybą ir jos skatinimą reglamentuojantys teisės aktai. Pereinamuoju laikotarpiu, kuomet nebuvo pakankamai aiškaus teisinio reglamentavimo, sudarytose sutartyse nustatyti neatitikimai bus ištaisyti kuo greičia“, – teigia Aidas Ignatavičius, AB LESTO generalinis direktorius.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką