Dabar populiaru
Publikuota: 2016 birželio 2d. 06:27 , atnaujinta: 2016 birželio 2d. 10:26

„Lidl“ atvėrė duris: pigių prekių ištroškę pirkėjai ir spekuliantai netilpo į vidų, Vilniuje budėjo greitoji pagalba

Ilgai vartotojus už nosių tampęs Vokietijos mažmeninės prekybos tinklas „Lidl“ pagaliau atvėrė duris – 8 valandą ryto atidaryta 15-a parduotuvių skirtinguose Lietuvos miestuose. Pirkėjai ir spekuliantai kai kuriose parduotuvėse tiesiog netilpo į vidų, prekės nuo lentynų tirpte tirpo, sostinėje prie parduotuvės net budėjo greitosios pagalbos automobilis.

„Lidl“ parduotuves nuo ryto užplūdo pirkėjai. Labiausiai nekantravo kauniečiai, pradėję rinktis penktą ryto.

Vilniuje prie durų pirmieji pasirodė vyresnio amžiaus žmonės, taip pat tie, kurie savaitgaliais medžioja pigesnes prekes Lenkijoje. Pastarieji, matyt, norėjo įsitikinti, ar parduotuvėje tikrai gali rasti gerokai pigesnių produktų. Galbūt keliones į Lenkiją kai kurie jų dabar galės pamiršti.

Prie visų Lietuvoje atsidariusių „Lidl“ parduotuvių nutįso eilės. Tačiau daugiausia entuziastų susirinko Alytuje, kur pirkėjų eilės galo ryte tiesiog buvo nematyti.

Justino Jankaus nuotr./Parduotuvės „Lidl“ atidarymas Alytuje
Justino Jankaus nuotr./Parduotuvės „Lidl“ atidarymas Alytuje
Prie Vilniaus S.Nėries gatvėje esančios „Lidl“ net budi greitosios pagalbos automobilis.

Prie Vilniaus S.Nėries gatvėje esančios „Lidl“ ryte net budėjo greitosios pagalbos automobilis.

Greitoji pagalba prie „Lidl“
Greitoji pagalba prie „Lidl“

Parduos brangiau?

Panašu, kad parduotuves šturmavo ir įvairūs perpardavinėtojai. 15min žurnalistas Marius Jokūbaitis iš Vilniaus parduotuvių pranešė, kad kai kurie žmonės prekių prisikrauna pilnus vežimus.

Tai daugiausia yra įvairi kosmetika. Kadangi perkama po daug vienodų prekių vienetų, tikėtina, kad jos įsigyjamos ne asmeniniam vartojimui, bet perpardavinėjimui.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Lidl“ prekybos centro atidarymas S.Neries gatvėje Vilniuje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Lidl“ reklamos veidas A.Sabonis pirko Frankfurto dešrelių

Matyt, „Lidl“ savo kataloge ne veltui įspėjo: „Prekių kiekis ribotas. Kai kurios prekės dėl didelės paklausos gali būti išparduotos pirmąją prekių pardavimo dieną.“

Daržovių skyriuje – nieko lietuviško

Iš viso Lietuvoje atidaryta 15 parduotuvių. Net 5 jų duris atvėrė Vilniuje. Vienoje jų – S.Nėries gatvėje – lankėsi ir 15min žurnalistas Marius Jokūbaitis. Jis įsitikino – „Lidl“ tikrai turi pigesnių prekių:

Antradienį, kai buvo pristatyta parduotuvė, dar buvo aiškios vos tik kelių produktų kainos. Tačiau dabar „Lidl“ nebeturi ko slėpti. M.Jokūbaitis iš parduotuvės S.Nėries gatvėje pranešė, kad kai kurie maisto produktai yra žymiai pigesni nei kituose prekybos centruose.

Pavyzdžiui, pigiau pardavinėjamas faršas, kalakutienos krūtinėlė, pigūs lietuviški kiaušiniai – tekainuoja eurą už 10 vnt.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Lidl“ prekybos centro atidarymas S.Neries gatvėje Vilniuje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Lidl“ prekybos centro atidarymas S.Neries gatvėje Vilniuje

Rasti lietuviškų daržovių „Lidl“ nėra lengva. Pavyzdžiui, čia pardavinėjamos bulvės – iš Vokietijos (0,39 Eur/kg). Kaina nestebina – panašiai kainuoja ir kitur. Nestebina ir kitų produktų kainos.

„Lietuviškų vaisių ar daržovių „Lidl“ aš nematau“, – pranešė 15min korespondentas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Lidl“ prekybos centro atidarymas S.Neries gatvėje Vilniuje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Lidl“ prekybos centrą S.Neries gatvėje Vilniuje aplankė ir Vilniaus meras R.Šimašius.

Nerado lietuviškų produktų ir ūkio ministras Evaldas Gustas – jis ieškojo lietuviškų braškių, tačiau jam teko tenkintis lenkiška produkcija (6 Eur už kilogramą). Tuo metu Vilniaus meras Remigijus Šimašius pirko kalafiorą – žiedinis kopūstas už eurą taip pat užaugintas ne Lietuvoje.

Įvairių namų apyvokos prekių, tarkime, kibirų, kilimėlių ir pan. daiktų kainos nestebina – jos yra mažos, tačiau šios prekės nėra brangios ir kituose prekybos tinkluose.

Kilogramas bananų ne akcijos metu siūlomas po 0,66 Eur. Palyginimui, dviejose elektroninėse parduotuvėse jis kainuoja 1,44 Eur taip pat ne akcijų metu.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Pigūs bananai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Pigūs bananai

Salotų „Iceberg“ ne akcijos kaina yra 0,49 Eur (kitur 1,25–1,49 Eur). 500 gramų 9 proc. riebumo varškės kainuoja 1,19 Eur (kitur 1,55 Eur ne akcijos metu). Tiesa, varškė, kaip ir, pavyzdžiui, grietinė, ir kitur kainuoja panašiai – 1,59 Eur.

Kainos, nurodytos kataloge, galios atidarymo savaitgalį, tai yra, nuo ketvirtadienio iki birželio 5 dienos.

Svarsto, ar vėliau nepabrangins

Kai kurie pirkėjai įtaria, kad „Lidl“ taiko žemesnes kainas nei produktų savikaina.

„Žinot, tik užvakar grįžau iš Kelno, ir matau, kokios kainos čia. Gal jie dempinguoja? Aš nežinau. Bet „Maximai“ bus rimtas konkurentas“, – teigė ką tik iš prekybos centro Vilniuje išėjęs vyras.

Prekybos tinklas „Maxima“ turi 232 parduotuves Lietuvoje, „Lidl“ kol kas – 15, bet skaičių planuojama padvigubinti.

„Aš džiaugiuosi, kad bus pasirinkimas. Pirkau sūrelių vaikams“, – dėstė vyras.

„Nustebau, kad taip žiauriai pigu. Kokybė? Apžiūrėjau, kad lyg ir kokybiškos prekės, tik mėsos nespėjau apžiūrėti, nes labai didelės eilės. Mačiau, kad daug ledų ir nematytų gėrimų. Įstrigo, kad bandelės ir duona pigesnė“, – prisipažino jaunuolis, nešdamas maišus su „Lidl“ prekiniu ženklu.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Lidl“ prekybos centro atidarymas S.Neries gatvėje Vilniuje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Lidl“ prekybos centro atidarymas S.Neries gatvėje Vilniuje

Solidaus amžiaus pora išstūmė pilną vežimėlį. „Pigiau, bet ne per daug“, – sakė vyras. Jo žmoną labiausiai nustebino sviesto kaina. „Čia tikrai pigiau“, – sakė ji.

Kiti pirkėjai sakė abejojantys, ar tokios kainos liks ir ateityje.

Įvairių elektros prekių, įrankių, grąžtų pilną vežimą iš parduotuvės išstūmęs Boleslovas sakė pirkęs daiktus savo servisui. Jis taip pat svarstė, ar tik nebus taip, kad kainos padidės vėliau.

Pirko būtiniausių produktų

Trečiadienį socialiniuose tinkluose pasirodė prie „Lidl“ palapinę pasistačiusių kauniečių nuotrauka. Manyta, kad tai yra rinkodaros triukas. 15min korespondentas iš Kauno Erikas Ovčarenko pranešė, kad palapinė – tik linksmų kauniečių pokštas.

Pirmieji pirkėjai Kaune, prie Šiaurės prospekte esančios „Lidl“ parduotuvės pradėjo rinktis nuo 5 valandos ryto, pranešė 15min korespondentas.

Nors pirmąjį simbolinį pirkimą atliko Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, pirmąja pirkėja tapo kaunietė Romualda. Moteris teigė, kad prie parduotuvės atėjo 5 valandą 30 minučių. Daugiau nei dvi valandas pralaukusiai už durų jai teko garbė tapti pirmąja, kuri įžengė pro atidarytos parduotuvės duris.

„Bijojau, kad labai daug žmonių bus“, – paklausta, kodėl taip anksti atėjo, neslėpė Romualda.

Viskas kaip ir tikėjausi, net geriau. Gal parodys pavyzdį ir kitoms parduotuvėms, kad laikas sumažinti kainas, – sakė kaunietis.

Dauguma kalbintų kauniečių išskyrė keletą maisto prekių grupių – daržovės, gėrimai ir mėsa. Tai tos prekės, kurios, pasak pirkėjų, „Lidl“ prekybos tinkle jiems pasirodė pigesnės nei kitose prekybos vietose.

„Viskas kaip ir tikėjausi, net geriau. Gal parodys pavyzdį ir kitoms parduotuvėms, kad laikas sumažinti kainas. Tos prekės, kurias aš pirkau, yra kelis kartus pigesnės nei kitur“, – sakė Adrianas.

Vietos gyventoja Janė net susigraudino, moteris džiaugėsi, kad aplinka, kurioje dabar yra parduotuvė, buvo sutvarkyta. Anksčiau, pasak moters, čia buvo apleista dykynė. Moteris vylėsi, kad kainos bus taip pat mažesnės nei kituose prekybos centruose.

„Ypatingai patiko kainos. Sveika konkurencija mūsų milžinams – „Maximai“, „Iki“. Visapusiškai pigu, ypač mėsos produktai, vištiena, vaisiai. Net mūsų vyriškas gėrimas alus yra pigesnis perpus“, – sakė pensininkas Andrius Agilys.

Pasak vyriškio, visi prekybininkai gudrauja, todėl vertinti ilgalaikės kainų perspektyvos jis nesiryžo. Jam paantrino ir kita, viena pirmųjų pirkėjų Loreta Francienė. Moteris, kelerius metus gyvenusi Anglijoje, „Lidl“ siūlomas kainas vertino atsargiai, teigdama, kad jos gali būti šiek tiek mažesnės, nes parduotuvė ką tik atsidarė.

Skubam į darbą, tai greitai nusipirkom mėsos, bananų, degtinės, alaus, kitų būtiniausių daiktų, – sakė 15min skaitytojas.

„Mėsos, alaus, degtinės. Skubam į darbą, tai „ant greičio“ nusipirkom būtiniausių daiktų -bananų. Pigiausi pasirodė bananai ir šokoladas“, – sakė Kęstas Butas.

Parduotuvei pradėjus darbą, žmonių eilė nusidriekė per visą stovėjimo aikštelę. Sustiprintos apsaugos pajėgos kontroliavo žmonių srautus, o pirmosioms dailiosios lyties atstovėms personalas dovanojo po rožės žiedą.

Papiktino brangus alkoholis

Klaipėdiečiai eilėse prie naujosios parduotuvės Taikos prospekte laukė jau nuo 6 val. ryto, iš uostamiesčio pranešė 15min korespondentė Aurelija Kripaitė-Jašinskienė. Ankstyvą rytą prie parduotuvės budėjęs gretimos Nidos gatvės gyventojas Petras buvo vienas pirmųjų, patekusių į „Lidl“.

Vyras su žmona išleido kelis šimtus eurų ir prisipirko pilną vežimą prekių.

„Viskas tikrai pigiau – vaisiai, mėsa. Tačiau alkoholis tikrai brangesnis, čia jo nepirksiu“, – aiškino jis 15min.

Regina prie parduotuvės buvo jau 7 val. 30 min. 11,06 Eur išleidusi pensininkė išsinešė pilną pirkinių maišą.

„Labiausiai nustebino, kad čia yra lietuviškų pieno produktų už labai gerą kainą. Pavyzdžiui, už grietinės didelį indelį mokėjau 85 centus, grūdėtos varškės – 45 centus”, – vardijo moteris. Sviesto pakuotę ji įsigijo už 55 euro centus.

Moksleivės Viktorija, Paulina ir Deimantė stebėjosi pigiais vaisiais. Šalia parduotuvės esančios mokyklos auklėtinės prieš pamokas nusprendė dar ir apsipirkti.

„Juodo šokolado plytelė čia kainuoja 33 centus”, – stebėjosi merginos.

A.Jašinskienės/15min.lt nuotr./Viktorija, Paulina ir Deimantė „Lidl“ prisipirko vaisių
A.Jašinskienės/15min.lt nuotr./Viktorija, Paulina ir Deimantė „Lidl“ prisipirko vaisių

Klaipėdos „Lidl“ apsipirkusi klaipėdietė Daina išleido apie 60 eurų. Iš parduotuvės ji išsivežė beveik pilną vežimą prekių. Tiesa, kone trečdalį jo užėmė tualetinio popieriaus blokas.

„Tiesa, daug kas čia pigiau. Ypač tos prekės, kurioms akcija. Taip pat ir daržovės bei vaisiai“, – teigė ji.

Vis tik dauguma pirkėjų uostamiestyje išleido vos po kelis eurus.

A.Jašinskienės/15min.lt nuotr./Klaipėdietė Daina už kiek daugiau nei 60 eurų prisipirko pilną vežimą.
A.Jašinskienės/15min.lt nuotr./Klaipėdietė Daina už kiek daugiau nei 60 eurų prisipirko pilną vežimą.

Žmonės tikino tik norėję apsižiūrėti, kokia ta „Lidl“ parduotuvė. Kai kurie išėję rodė puspilnius nemokamai dalinamus maišelius ir čekius, įrodančius, jog išleido iki dešimties eurų. Keli žmonės išėjo nešini tik bananais.

„Lidl“ aplankė pakeliui į kapines

Žmonės į eilę prie Šiaulių „Lidl“ stojo jau nuo ankstaus ryto, eilė nutįso didžiule gyvate. Ši parduotuvė atsidarė šalia „Akropolio“, iš Šiaulių pranešė 15min korespondentas Alvydas Januševičius.

Po atidarymo jaunuoliai vienodais marškinėliais vos spėjo suktis – eilėje stovintiems nešiojo kavą, vandenį, bandeles ir gyvu konvejeriu skubėjo į eilę grąžinti vežimėlius prekėms.

Pirmoji eilėje stovėjo, o taip pat pirmoji iš parduotuvės su pirkiniais išėjo šiaulietė Marytė Stakaitienė, kuri išsinešė du maišus prekių.

Moteris daugiausiai pirko vaisių. Sako – pigiau, nors nepamena, kiek.

„Nuo šeštos valandos atėjau. Pigiau čia bananai ir paprikos“, – linksmai prisipažino moteris.

Parduotuvę „Lidl“ Šiauliuose norėjo aplankyti devyniasdešimtmetė močiutė. Važiavo tvarkyti kapų, tačiau autobusas – dar negreit, todėl nusprendė pažiūrėti, kas naujoje parduotuvėje pardavinėjama pigiau.

Ar Sabonis? Žinau Sabonį. Nuostabus žmogus. Bet paseno – nepažinau. Aš ir pati sena – man jau devyniasdešimt metų. Oj kaip paseno, – kalbėjo močiutė.

Stovėti kelių šimtų metrų ilgio eilėje moteris nė nemanė, todėl pasuko atgal prie autobusų stotelės. Smalsiai ir ilgai apžiūrinėjo Arvydo Sabonio maketą, tačiau jo nepažino.

„Ar Sabonis? Žinau Sabonį. Nuostabus žmogus. Bet paseno – nepažinau. Aš ir pati sena – man jau devyniasdešimt metų. Oj kaip paseno...“, – kalbėjo moteris, rankose spausdama ryšulėlį su kapų tvarkymo įrankiais.

Šiaulietis Nerijus Jakimavičius taip pat norėjo tik pasmalsauti. Manė, kad lengvai paklius ir palygins lietuvišką „Lidl“ su angliškais, prancūziškais. Tolimųjų reisų vairuotojas visus juos gerai ištyrinėjęs.

Vyras teigia, kad „Lidl“ parduotuvė unikali tuo, jog čia žmonės po mažai neperka. Todėl nebūna ir rankinių krepšelių. Taip pat ten skanios dešrelės. Tikisi, kad Šiauliuose bus tokios, kaip ir Prancūzijoje.

Birželio antrąją iš viso atidaryta 15 „Lidl“ parduotuvių. Penkios iš jų veikia Vilniuje, dvi Kaune, po vieną – Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Kretingoje, Telšiuose ir Mažeikiuose. Parduotuvės veiks nuo 8 val. ryto iki 10 val. vakaro.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Patikrinta 15min Verslas

Tiesa ar melas? Lietuvos bankas: transporto priemonių draudimas atpigo

Aktualu

Daugelis britų nieko nenutuokia apie Europos Sąjungą

Aktualu

A.Jurgelevičius: jei bus uždaromos mokyklos, mes streikuosim

24sek

Ypatingo lietuviško palaikymo sulaukęs Domantas Sabonis surinko solidų dvigubą dublį

Vardai

Išrinkta naujoji „Mis Visata“: grožio karaliene ketvirąkart tapo Filipinų atstovė

Gazas

Kelininkai: gatvės valomos visais pajėgumais, bet eismo sąlygos sunkios

Aktualu

Orai.lt: intensyvų snygį keis šaltukas

Vitaminai sielai. J.Statkevičius apie didžiausią savo priešą – liežuvį, draugystę ir meilę

Aktualu

Vyriausybė žada, kad mūsų vėl bus trys milijonai, ekspertai gūžčioja pečiais

Verslas

Skolininkai nuo antstolių ar VMI slepiasi po „Revolut“, bet startuolis žada pokyčius

24sek

Be J.Valančiūno likęs „Raptors“ krito antrą kartą iš eilės

Gyvenimas

Vita apie šeimoje patirtą pragarą: „Gulėjau ant grindų ir nesuvokiau, kad tai vyksta su manimi“

24sek

Agresijos pliūpsnis – po rungtynių Artūras Gudaitis susimušė su varžovu

Vardai

Dramatiška baigtis „Lietuvos balso“ ketvirtfinalyje – projektą paliko du favoritai

Sportas

S.Gaižauskas ringe „užsidirbo“ neįtikėtino dydžio guzą: „Tokio dar neturėjau“

Vardai

Donata Gutauskienė-Laisva apsisprendė – didinsis krūtinę: „Noriu gražios, telpančios į delniuką“

Kultūra

15min knygų rinkimuose apdovanota vertėja I.Aleksaitė: „Prie Gombrowicziaus prieinu šonu, kad susmigčiau į jį ašmenimis“

Aktualu

Premjerui daugiausia sunkumų kilo ieškant naujojo švietimo ministro

Verslas

Pirmadienis – paskutinė diena sumokėti NT mokestį

Pasaulis kišenėje

Ką atrasti naujojoje Lietuvos kultūros sostinėje

Naujienos

Patikrinta 15min Verslas

Tiesa ar melas? Lietuvos bankas: transporto priemonių draudimas atpigo

Aktualu

Daugelis britų nieko nenutuokia apie Europos Sąjungą

Aktualu

A.Jurgelevičius: jei bus uždaromos mokyklos, mes streikuosim

24sek

Ypatingo lietuviško palaikymo sulaukęs Domantas Sabonis surinko solidų dvigubą dublį

Vardai

Išrinkta naujoji „Mis Visata“: grožio karaliene ketvirąkart tapo Filipinų atstovė

Gazas

Kelininkai: gatvės valomos visais pajėgumais, bet eismo sąlygos sunkios

Aktualu

Orai.lt: intensyvų snygį keis šaltukas

Vitaminai sielai. J.Statkevičius apie didžiausią savo priešą – liežuvį, draugystę ir meilę

Aktualu

Vyriausybė žada, kad mūsų vėl bus trys milijonai, ekspertai gūžčioja pečiais

Verslas

Skolininkai nuo antstolių ar VMI slepiasi po „Revolut“, bet startuolis žada pokyčius

24sek

Be J.Valančiūno likęs „Raptors“ krito antrą kartą iš eilės

Gyvenimas

Vita apie šeimoje patirtą pragarą: „Gulėjau ant grindų ir nesuvokiau, kad tai vyksta su manimi“

24sek

Agresijos pliūpsnis – po rungtynių Artūras Gudaitis susimušė su varžovu

Vardai

Dramatiška baigtis „Lietuvos balso“ ketvirtfinalyje – projektą paliko du favoritai

Sportas

S.Gaižauskas ringe „užsidirbo“ neįtikėtino dydžio guzą: „Tokio dar neturėjau“

Vardai

Donata Gutauskienė-Laisva apsisprendė – didinsis krūtinę: „Noriu gražios, telpančios į delniuką“

Kultūra

15min knygų rinkimuose apdovanota vertėja I.Aleksaitė: „Prie Gombrowicziaus prieinu šonu, kad susmigčiau į jį ašmenimis“

Aktualu

Premjerui daugiausia sunkumų kilo ieškant naujojo švietimo ministro

Verslas

Pirmadienis – paskutinė diena sumokėti NT mokestį

Pasaulis kišenėje

Ką atrasti naujojoje Lietuvos kultūros sostinėje

Vardai

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką