Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 11d. 08:57

„Žvėriškas pokyčių mastas“: Lietuva ruošiasi vienkartinio plastiko draudimui

Vienkartiniai indai prekybos centre
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vienkartiniai indai prekybos centre

Mažiau nei po pusmečio Lietuvoje iš rinkos turės būti išimti plastikiniai indai ir ausų krapštukai. Tai įpareigoja 2019 metais patvirtinta Europos Sąjungos (ES) direktyva. Parduotuvės jau ruošia lentynas alternatyvioms prekėms, o draudžiamo plastiko gamintojai sako dar laukiantys konkretesnių žinių iš Briuselio ir pabrėžia, kad COVID-19 pandemija sutrukdė ir čia.

ES direktyva dėl vienkartinių plastikinių gaminių poveikio aplinkai sumažinimo buvo priimta 2019 metų gegužę, tačiau dėl didelės naštos verslui jos įsigaliojimas atidėtas etapais.

Pirmoji svarbi data bus šių metų liepos 3-oji. Nuo šios dienos rinkai bus draudžiama tiekti tam tikrus vienkartinius plastikinius gaminius. Tai stalo įrankiai, lėkštės, šiaudeliai, gėrimų maišikliai, balionų lazdelės, ausų krapštukai.

Nebeliks ir aerobiškai skaidaus plastiko, kurį laiką matyto kaip „žalesnė“ alternatyva, tačiau taip pat uždrausto dėl poveikio gamtai ir žmonių sveikatai.

Be to, rinkoje taip pat bus draudžiama iš polistireninio putplasčio pagaminta gėrimų tara, puodeliai, dėžutės, kuriose paprastai pakuojamas maistas išsinešimui.

Parduotuvės ruošiasi

Didieji prekybos centrai rengiasi direktyvos įsigaliojimui, bet dalis jų prekes lentynose pakeitė jau prieš kurį laiką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką