Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuviai internete plačiausiai pinigines pravėrė pirkdami žaidimus

Vaikas žaidžia su kompiuteriu
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Vaikas žaidžia su kompiuteriu
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo šių metų sausio 1 d. Pridėtinės vertės mokestis (PVM) už elektronines paslaugas turi būti mokamas pirkėjo valstybėje. Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, per pirmą šių metų ketvirtį daugiausiai Lietuvos pirkėjai sumokėjo žaidimus kuriančiai bendrovei „Valve“ – ji Lietuvai grąžino daugiausiai PVM. Už jos rikiuojasi „Ebay“ ir „Google Technology“.

Tokius žaidimus kaip „Half-Life“, „Dota“, „Counter strike“, „Team fortress“ sukūrusios „Valve“ Liuksemburgo padalinys Lietuvos biudžetą papildė 116 tūkst. eurų.

Tokius žaidimus kaip „Half-Life“, „Dota“, „Counter strike“, „Team fortress“ sukūrusios „Valve“ Liuksemburgo padalinys Lietuvos biudžetą papildė 116 tūkst. eurų. „Ebay“ sumokėjo 104 tūkst. eurų PVM. „Google Technology“ – 71 tūkst. eurų.

Ketvirtoje vietoje JAV bendrovė „Etsy“ – 66 tūkst. eurų. „ITUNES“ – 61 tūkst. eurų. „FACEBOOK PAYMENTS INTERNATIONAL LIMITED“ – 34 tūkst. eurų. „Amazon Services Europe“ deklaravo 13 tūkst. eurų.

Scanpix nuotr./„Microsoft“ už 2,5 mlrd. dolerių įsigijo populairaus žaidimo „Minecraft“ kūrėją „Mojang“
Scanpix nuotr./Žaidimai

Naujoji tvarka galioja ir Lietuvos įmonėms. Didžiausią PVM už pirmąjį ketvirtį deklaravo UAB „Atomis“ ir UAB „Nabaka“.

Naujoji tvarka galioja ir Lietuvos įmonėms. Didžiausią PVM už pirmąjį ketvirtį deklaravo automobilių elektronikos programavimo laboratorija „Atomis“ ir programinės įrangos pardavėja UAB „Nabaka“.

Lietuvos bendrovės ir gyventojai, teikiantys įvairias elektronines paslaugas klientams Europos Sąjungoje, dabar gali registruotis PVM mokėtoju ES valstybėse, kur teikia e. paslaugas, ir ten teikti deklaracijas bei mokėti mokesčius.

Tam įmonei reikia tapti sukurtos MOSS (angl. Mini One Stop Shop) sistemos vartotoju, registruotis PVM mokėtoju Lietuvoje ir visas savo PVM prievoles, susijusias su elektroninėmis paslaugomis, vykdyti „per Lietuvą“.

Fotolia nuotr./Ko vyrai ieško pažinčių svetainėse?
Fotolia nuotr./Ko vyrai ieško pažinčių svetainėse?

Šiuo metu MOSS vartotojais Lietuvoje jau yra prisiregistravę per 20 mokesčių mokėtojų.

Šiuo metu MOSS vartotojais Lietuvoje jau yra prisiregistravę per 20 mokesčių mokėtojų. Prisijungti prie MOSS sistemos galima per VMI interneto svetainę, adresu vmi.lt/moss.

Kompanijos ar gyventojai, tapę MOSS vartotojais, už pirmą ketvirtį turi pateikti PVM deklaraciją, nurodydami, kurioje valstybėje (valstybėse) buvo suteiktos e. paslaugos ne PVM mokėtojams ir iki balandžio 20 dienos sumokėti mokestį.
 

VMI primena, kad e. paslaugomis laikomi internetiniai žaidimai, programėlės išmaniesiems telefonams („apps“), el. knygos, paieška įvairiose duomenų bazėse, reklamos ploto suteikimas interneto svetainėse, programinės įrangos pardavimas (kai parduodama įranga yra parsisiunčiama iš interneto) ar licencijos suteikimas, muzikos ar filmų (kai muzika ar filmai yra parsisiunčiami iš interneto) pardavimas, automatizuoti nuotoliniai ar elektroniniai mokymai, el. žurnalų ar laikraščių prenumerata.

Disney.co.uk iliustr./Žaidimas „Disney Infinity“
Disney.co.uk iliustr./Žaidimas „Disney Infinity“

Pažymėtina, kad nauja PVM mokėjimo tvarka taikoma ir televizijos bei radijo transliavimo, telekomunikacijų paslaugoms.  Pažymėtina, kad e. paslaugų verslas nuolat sparčiai kinta, todėl čia pateikti tik pavyzdžiai, o ne išsamus baigtinis e. paslaugų sąrašas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką