Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gruodžio 2d. 14:52

Lietuviai sukūrė efektyvų dezinfekcijos būdą rūko mašinomis

Dezinfekcija Kauno „Akropolyje“
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Dezinfekcija Kauno „Akropolyje“

Kaip sudėtingomis šių dienų aplinkybėmis įprastai vyksta patalpų dezinfekcija? Daugybė žmonių vaikšto su purškalais ir stengiasi užpurkšti tuos paviršius, kur dažniausiai liečia žmonių rankos. Tačiau ar tikrai visada pavyksta? Mokyklose daugelyje vietų stovi dezinfekcinio skysčio talpos. Purškiamos rankos, turėklai. O kaip kiti patalpos paviršiai? Išeitis jau yra ir tai skamba kaip didžiulis proveržis patalpų dezinfekavimo srityje.

„Dezifog Lietuva“ per pastarąjį pusmetį sukūrė ir visapusiškai išbandė ypatingai efektyvų ir patogų būdą dezinfekuoti bet kokio dydžio patalpas – nuo transporto priemonės iki sporto arenos. Higienos palaikymui naudojamos rūko mašinos pasaulyje nėra naujiena, tačiau šįkart kalbame apie tokį dezinfekavimą, kuris net ir pandemijos metu padeda išlaikyti bet kokias patalpas ar transporto priemones saugiomis. Tokiu būdu jau senokai dezinfekuojama Lietuvos Prezidentūra.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Dezinfekcija Kauno „Akropolyje“
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Dezinfekcija Kauno „Akropolyje“

Kaip tai vyksta?

Tarkime, kad reikia dezinfekuoti klasę, ligoninės palatą, vaistinę ar troleibusą. Darbuotojas įstumia į patalpą rūko mašiną „Dezifog“ ir paspaudžia mygtuką. Vidutinio dydžio klasei ar troleibusui pakanka minimalaus veikimo laiko – vienos sekundės.

Per pirmąjį pusvalandį garai nusėda ant absoliučiai visų patalpos paviršių ir juos patikimai dezinfekuoja. Specialistai tvirtina, kad po to jau būtų galima naudotis patalpomis, tačiau rekomenduojama po rūko paleidimo jomis pradėti naudotis po 90 minučių.

Šia nauja technologija jau ne kartą dezinfekuotos didžiosios sporto arenos, prekybos centrai, mokyklos, darželiai. Procedūra yra atliekama vos per keletą minučių. Dezinfekuotojas praktiškai neturi kontakto su rūku. Paspaudžia mygtuką ir po sekundės jau uždaro šios patalpos duris.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Dezinfekcija Kauno „Akropolyje“
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Dezinfekcija Kauno „Akropolyje“

Greita ir efektyvu

„Dezifog Lietuva“ vadovas Tomas Degutis paaiškina, kuo šis išradimas yra toks ypatingas. Milžinišką rūko kiekį per trumpą laiką gaminančios mašinos buvo naudojamos jau anksčiau. Dažniausiai – apsaugai nuo vagių. Pasirodo, nebuvo nė vieno atvejo, kad ir profesionaliausias vagis įvykdytų savo kėslus, kai patalpa per kelias sekundes užsipildo rūku. Tenka sprukti.

Nemažai šalių iki šiol tokiu būdu skleisdavo higieną palaikantį rūką. Pakeitus skystį, galima įrangą naudoti ir prevencijai nuo vabzdžių ar graužikų.

Didžiausia naujiena yra tai, kad lietuviams pavyko sukurti tokį dezinfekcinį skystį, kuris labai efektyviai naikina įvairiausio tipo virusus, bakterijas bei grybelius. Šiomis dienomis tai ypač aktualu.

Plačiau apie „Dezifog“ įrenginį ir jo veikimą galima sužinoti to paties pavadinimo svetainėje ir „Youtube“ kanale.

Įdomu tai, kad įprastas dezinfekavimas purškiamu dezinfekciniu skysčiu su alkoholiu bendrovei ar įstaigai atsieitų brangiau nei žymiai efektyvesnė dezinfekcija rūku.

„Viską apskaičiavus tai yra bene pigiausias ir efektyviausias veikiantis sprendimas rinkoje. Daugybė valymo įmonių įrenginius jau turi“, – teigia vadovas T. Degutis.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Dezinfekcija Kauno „Akropolyje“
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Dezinfekcija Kauno „Akropolyje“

Dezifog“ plinta Europoje

Dezinfekcija rūku šalyje jau smarkiai populiarėja. Tokiu būdu dezinfekuojama Prezidentūra, Užsienio reikalų ministerija, nemažai mokyklų, ligoninių, viešojo transporto priemonių.

Lietuvoje sukurtas ir oficialiai Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintas dezinfekcinis skystis plačiai naudojamas Vokietijoje, Prancūzijoje, Jungtinėje Karalystėje, Austrijoje, Norvegijoje ir daugelyje kitų šalių.

Lietuvoje šis preparatas išbandytas ir patvirtintas ne tik valstybiniu lygmeniu, bet ir tarptautinėje laboratorijoje. Atsakymai džiugina – preparatas efektyvus bei veiksmingas be to, neturi nemalonaus kvapo, o skleidžia malonų apelsinų aromatą.

Įmonės vadovas džiaugiasi, kad paskelbus tyrimų rezultatus, pasipylė užsakymai. Aparatus įsigijo ir reguliariai dezinfekuoti savo patalpas ėmė valstybinės įstaigos, viešasis transportas, ligoninės, mokyklos, darželiai, autoservisai.

Pasak jo, nemažai prekybos centrų taip pat naudojasi tokiu dezinfekavimo būdu, o ateityje planuoja dezinfekuoti ir taromatus.

Pašnekovas neabejoja, kad greita ir efektyvi patalpų dezinfekcija padeda daugeliui verslo rūšių neriboti savo veiklos apimčių. Nereikia atleisti darbuotojų, nenukenčia pajamos.

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką