15min be reklamos
2020 05 05, 15:20

Lietuviai surado išmanųjį sprendimą, kaip saugiai grąžinti darbuotojus į darbo vietas

Lietuvoje mažėjant COVID-19 susirgimų skaičiui, švelninamos ir karantino sąlygos. Nuo šio pirmadienio bus galima ne tik organizuoti laisvalaikio užsiėmimus, teikti ilgalaikio pobūdžio paslaugas, bet ir leidžiama prekyba pilna apimtimi. Nors toks sprendimas leis daug lengviau atsikvėpti verslo sektoriui, tačiau darbdaviams bei paslaugų teikėjams ir toliau bus privaloma griežtai laikytis saugaus atstumo reikalavimų. Daiktų interneto sprendimų bendrovė „BIOTO“ kartu su Lietuvos bei užsienio partneriais surado išmanųjį sprendimą, kaip padėti lietuviams dar saugiau grįžti į darbo vietas.
Marius Krupoviesas
Marius Krupoviesas / Organizatorių nuotr.

„Pasinaudodami gerąja užsienio šalių patirtimi per rekordiškai trumpą laiką, vos 30 dienų, sukūrėme tarpasmeninio saugaus atstumo palaikymo sprendimą. Jo valdymas labai paprastas – tereikia visiems darbuotojams su savimi nešiotis specialų įrenginį, kuris matuoja atstumą tarp kitų tokių pačių įrenginių. O esant nesaugiam atstumui, darbuotojas iš karto gauna garso ir vibravimo signalą dėl pažeisto atstumo tarp asmenų. Visa įrenginio užfiksuota informacija perduodama į duomenų bazę internete. Taip daug paprasčiau ne tik laikytis saugaus atstumo, bet ir atpažinti artimus kontaktus, asmens vykdytą maršrutą bendrovės pastate, kai bendrovėje patvirtintas COVID-19 viruso atvejis”, – apie naują sprendimą pranešime žiniasklaidai pasakoja įmonės vadovas Artūras Kerševičius.

Organizatorių nuotr./Artūras Kerševičius
Organizatorių nuotr./Artūras Kerševičius

Ši inovacija jau pasiteisina daugelyje šalių – Nyderlanduose, Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Belgijoje, Australijoje. Panašus įrenginys jau sėkmingai diegiamas tokiose gamybos bendrovėse, kaip „Ford“ ir „General Motors“. Pasak A. Kerševičiaus, šis sprendimas ypač pasiteisina gamybos, logistikos, statybos, laivybos ir panašiuose verslo sektoriuose, kuriuose dirba platus asmenų ratas.

„Visas verslas pajuto milžiniškus nuostolius, kuriuos sukėlė įvestas karantinas. Todėl labai svarbu, kad įmonių vadovai jau iš anksto būtų pasiruošę netikėtoms pandeminėms situacijoms. Jau tada, kai visa Lietuvos ekonomika pristojo per vieną naktį, su inovacijų srityje dirbančiais partneriais pradėjome svarstyti apie galimą pagalbą verslui. Taip ir atsirado sprendimas, leidžiantis apsaugoti darbuotojus nuo artimo kontakto“, – mintimis dalijasi A. Kerševičius. Anot jo, įrenginys leidžia matuoti atstumą tarp kitų tokių pačių įrenginių ir lengvai analizuoti nuasmenintus duomenis. O užsikrėtimo atveju reikalingus duomenis galima personalizuoti.

Tarpasmeninio saugaus atstumo palaikymo sprendimą inicijavo inovacijoms draugiška įmonė „BIOTO”, drauge su „ACC Distribution”, „WMW”. Šių bendrovių specialistai padėjo naują produktą greitai pritaikyti vietinei rinkai ir jį efektyviai ištestuoti. „ACC Distribution” Industrinio daiktų interneto (angl. k. IIoT) skyriaus vadovas Marius Krupoviesas atskleidžia, kad saugaus atstumo įrenginys gali būti kelių tipų.

„Darbuotojai pasirinktinai gali nešioti ant kaklo pakabuko pritvirtintą įrenginį ar prisisegti jį prie diržo. Darbo vietoje, esant triukšmingai aplinkai, siūloma dėvėti ir specialią išmaniąją apyrankę. Visi šie įrenginiai turi vibracijos signalą, kuris perduodamas saugaus atstumo nesilaikančiam žmogui. Tai veikia kaip priminimas. Be to, apgalvojome ir šio įrenginio daugiafunkciškumą. Jis į duomenų bazę gali siųsti ir signalą apie nejudantį žmogų“, – pasakoja M. Krupoviesas. Pasak jo, tai labai svarbi funkcija nutikus nelaimei darbo vietose, kuriose mažesnė tikimybė sulaukti pagalbos iš kito darbuotojo.

Organizatorių nuotr./Tarpasmeninio saugaus atstumo palaikymo sprendimas
Organizatorių nuotr./Tarpasmeninio saugaus atstumo palaikymo sprendimas

Inovacijų inkubatoriaus „ACC Distribution” IIoT vadovas prisipažįsta, kad yra verslų, kuriems ši pandemija tapo tikru išbandymu ir tai paskatino imtis skubių veiksmų. „Prekybos ar paslaugų vietoje aptarnaujantys klientus darbuotojai neturi galimybės dirbti iš namų, todėl jiems būtina užtikrinti kuo saugesnes darbo sąlygas. Pasinaudodami kolegų „WMW“ iš Belgijos patirtimi, pritaikėme naują sistemą standartinėms išmaniosioms apyrankėms ir ištestavome naują tarpasmeninio saugaus atstumo palaikymo sprendimą”, – patirtimi dalijasi išmanaus sprendimo partneris.

Jis džiaugiasi, kad Lietuvos bendrovė „Teltonika“, bendradarbiaudama su „ACC Distribution“, operatyviai modifikavo rinkoje jau plačiai naudojamus ir pasiteisinusius jų registravimo įrenginius. Prie šio sprendimo kūrimo taip pat prisidėjo tokios tarptautinės bendrovės, kaip „Actility“ (Prancūzija), „Abeeway“ (Prancūzija) ir „Lansitec“ (Kinija).

Sprendimo kūrėjai įsitikinę, jog COVID-19 pasekmės verslui bus juntamos dar ilgai. Ir kuo labiau įmonių vadovai bus suinteresuoti apsaugoti savo darbuotojus, tuo didesnė tikimybė bus apsaugoti ir visą savo verslą. Šiuo metu Lietuvoje yra patvirtinti 1423 COVID-19 viruso atvejų, sergančiųjų – 697.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką