Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 2d. 14:01

Lietuviškų pieno produktų blokada: Rusija loja, bet nekanda

Medininkuose – vilkikų eilės
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Medininkuose – vilkikų eilės

Rusija vėl gąsdina, kad sugriežtins importuojamų lietuviškų pieno produktų kokybės kontrolę. Rusijos vartotojų teisių apsaugos tarnybos („Rospotrebnadzor“) vadovas Genadijus Oniščenka teigia, jog tai paskutinė priemonė prieš visiškai uždraudžiant lietuviškų pieno produktų importą. Tuo tarpu Lietuvos maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius teigia, kad tokios kalbos nevertos nė sudilusio skatiko, nes Rusija nesiima jokių veiksmų, jog uždraustų pieno produktų iš Lietuvos importą.

Nepaisant griežtų Rusijos atstovų pareiškimų, kol kas nei Lietuvos institucijos, nei verslininkai jokių oficialių priekaištų pieno produktų kokybei nėra girdėję, o jų srautai į Rusiją net išaugo.

Grasina riboti importą

„Lietuviškų maisto produktų kontrolės rezultatai buvo nepatenkinami, todėl šiandien nusiuntėme Federalinei muitinės tarnybai raštą, kuriame nurodėme, jog dideli lietuviškų produktų kiekiai vartotojų teisių apsaugos požiūriu kelia didelę sanitarinę ir epidemiologinę riziką“, – pareiškė G.Oniščenka.

Pasak jo, tai paskutinis žingsnis prieš visišką lietuviškų pieno produktų importo uždraudimą: „Iš esmės tai paskutinė priemonė, kurios galima imtis, prieš visiškai uždraudžiant šių produktų įvežimą į Rusijos rinką“.

Oficialaus įspėjimo negavo

BFL/Andriaus Ufarto nuotr./Jonas Milius
BFL/Andriaus Ufarto nuotr./Jonas Milius

„Jokių oficialių dokumentų neturime. Apie tai sužinojau tik iš jūsų. Vyksta kasdienis darbas“, – 15min.lt sakė Lietuvos maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius.

Jis nurodė, jog kitą savaitę skris į Maskvą, kur vyks maisto produktų paroda. „Ten susitiksiu su Rusijos fitosanitarijos tarnybos vadovais. Jie turi teisę atidaryti ir uždaryti įmones. Iš jų nesu sulaukęs jokių priekaištų“, – patikslino direktorius.

Pasak J.Miliaus, stabdyti maisto produktus be oficialaus įspėjimo valstybėms neleidžia susitarimai ir tarptautinės teisės normos: „Tai būtų labai necivilizuotas dalykas. Yra susiklosčiusi ilgametė praktika. Prieš sustabdymą gauname kelis įspėjimus. Produkcija sustabdoma tik po trečio“.

Veža net daugiau

Tarnybos vadovas nurodė, kad šiuo metu pieno produkcija į Rusiją keliauja taip, kaip ir anksčiau. Pieno produkcijos vežama net daugiau.

AB „Rokiškio sūris“ valdybos pirmininkas Dalius Trumpa 15min.lt teigė, jog įmonė dirba įprastu režimu. „Tikrai jokių įspėjimų negavome. Mūsų produkcija į Rusiją važiuoja taip, kaip buvome suplanavę“, – sakė jis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Maistas

Eurovizija 2018

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką