Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuviškus fondus įvertino tarptautinė reitingų agentūra

Birža
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Birža
Šaltinis: 15min
0
A A

Du „Finastos“ valdomi investiciniai fondai sulaukė aukščiausio tarptautinio įvertinimo. Akcijų „Finasta“ Rusijos TOP20 subfondui ir obligacijų „Finasta“ besivystančios Europos obligacijų subfondui nepriklausoma reitingų agentūra MORNINGSTAR skyrė maksimalų penkių žvaigždučių reitingą. Dar du aktyviai valdomi „Finastos“ fondai turi keturias MORNINGSTAR žvaigždutes.

MORNINGSTAR vertina ir reitinguoja ne mažiau kaip tris metus rinkoje veikiančius fondus pagal jų rizikos ir grąžos santykį bei lygina su keliasdešimties panašios strategijos fondų grupe. Penkių žvaigždučių reitingas rodo, kad fondas patenka tarp 10 proc. geriausių pasaulio fondų savo rizikos grupėje. 

„Mūsų pastangos įvertintos tarptautiniu lygiu, ir tai padarė nepriklausoma reitingų agentūra MORNINGSTAR. Tai yra kiekvieno fondų valdytojo siekiamybė ir didelis pripažinimas. Skatiname visus Lietuvos investuotojus fondus rinktis taip, kaip ir viešbutį – pagal žvaigždutes“, – sako Tomas Krakauskas, UAB „Finasta Asset Management“ (FAM) generalinio direktoriaus pavaduotojas.
 
Pasak jo, šis įvertinimas įmonei ypatingai svarbus platinant fondus ne tik Lietuvoje, bet ir Skandinavijoje. FAM investiciniai fondai yra platinami Swedish Pensions Agency platformoje (lietuviškas II pakopos pensijų sistemos atitikmuo), kur kaupiantieji II pakopos pensijai lėšas gali nukreipti į savo nuožiūra pasirinktus fondus. 

Penkiomis žvaigždutėmis įvertintas „Finasta“ Rusijos TOP20 subfondas, kurio investicijos koncentruotai paskirstomos tarp 15–25 perspektyviausių Rusijos kompanijų,  per paskutinius 3 metus net 13 proc. aplenkė bendrą Rusijos rinkos grąžą (lyginama su indeksu RTS).

Taip pat aukščiausią reitingą gavęs „Finasta“ besivystančios Europos obligacijų subfondas išsiskyrė nuoseklia grąža, kuri nuo fondo įkūrimo 2010 m. spalį siekia 20 proc. arba vidutiniškai kiek daugiau nei 6 proc. kasmet. 

Dar du aktyviai valdomi fondai – „Finasta“ Baltic Fund ir „Finasta“ Naujosios Europos TOP20 subfondas – įvertinti keturiomis MORNINGSTAR žvaigždutėmis. Tai reiškia, kad šie fondai pagal rizikos ir grąžos santykį patenka tarp trečdalio geriausių pasaulio fondų, investuojančių tame pačiame regione.

informacija
INVL ASSET MANAGEMENT, UAB
Vadovas: Darius Šulnis Darbuotojų sk.: 68 2015m . Pajamos: 1 - 2 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką