TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Lietuvoje daugėja užsienio kapitalo įmonių

Lietuvoje 2017 metais veikė 4,75 tūkst. užsienio kontroliuojamų įmonių – 8 proc. daugiau nei 2016 metais.
Grynieji eurai
Grynieji eurai / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.
Temos: 2 Kapitalas Verslas

4,66 tūkst. užsienio kontroliuojamų įmonių vykdė ne finansinę veiklą – jų skaičius per metus padidėjo 8 proc. ir sudarė apie 2 proc. visų šalies nefinansinių įmonių, pranešė Statistikos departamentas.

Daugiausia užsienio kontroliuojamų įmonių vykdė prekybos (34 proc.), profesinę, mokslinę ir techninę (12 proc.), apdirbamosios gamybos (11 proc.), nekilnojamojo turto operacijų bei transporto ir saugojimo (po 10 proc.) veiklą. Daugiausia šių įmonių kontroliavo Estijos (9 proc.), Vokietijos (8 proc.), Rusijos, Baltarusijos, Latvijos (po 7 proc.), Norvegijos (6 proc.) investuotojai.

93 užsienio kontroliuojamos įmonės vykdė finansinę ir draudimo veiklą. Palyginti su 2016 metais, tokių įmonių skaičius padidėjo 12 proc. ir sudarė apie 10 proc. visų šalyje veikusių finansinių įmonių. Finansų sektoriuje dominavo Švedijos, Estijos, JAV, Latvijos, Norvegijos investuotojai.

2017 metais užsienio kontroliuojamose įmonėse dirbo daugiau nei 174 tūkst. darbuotojų – 162 tūkst. ne finansinę ir 12 tūkst. finansinę ir draudimo veiklą vykdžiusiose įmonėse. Palyginti su 2016 metais, darbuotojų skaičius padidėjo 6 proc. ir sudarė apie 15 proc. visų versle dirbusių darbuotojų.

Užsienio kontroliuojamų ne finansinių įmonių pajamos 2017 metais, palyginti su 2016-aisiais, padidėjo 13 proc. iki 27,7 mlrd. eurų ir sudarė 32 proc. visų šalies ne finansinių įmonių pajamų. Daugiausia pajamų uždirbo Lenkijos (17 proc.), Vokietijos (10 proc.) ir Švedijos (8 proc.) kontroliuojamos įmonės, o pagal vykdomą veiklą daugiausia pajamų gavo prekybos (38 proc.) ir apdirbamosios gamybos (37 proc.) įmonės.

2017 metais užsienio kontroliuojamų ne finansinių įmonių pridėtinė vertė (gamybos sąnaudomis) padidėjo 13 proc. iki 5,4 mlrd. eurų ir sudarė 28 proc. visų šalies ne finansinių įmonių sukurtos pridėtinės vertės. Daugiausia pridėtinės vertės sukūrė Švedijos (11 proc.), Vokietijos, JAV (po 10 proc.) ir Lenkijos (7 proc.) investuotojų kontroliuojamos įmonės. Du trečdalius pridėtinės vertės sukūrė apdirbamosios gamybos (34 proc.), prekybos (24 proc.) bei informacijos ir ryšių (13 proc.) veiklą vykdžiusios įmonės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius