Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 3d. 11:45

Lietuvoje veikiančių ūkio subjektų per metus padaugėjo 4 procentais

Tvarkoma nuleista padanga
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Tvarkoma nuleista padanga

2014 m. sausio 1 d. duomenimis, Lietuvoje veiklą vykdė 90 790 ūkio subjektų. Tai sudarė 43,2 procento visų Juridinių asmenų registre įregistruotų ūkio subjektų. Palyginti su 2013 m. sausio 1 d., veikiančių ūkio subjektų skaičius padidėjo 4,4 procento.

Kas ketvirtas ūkio subjektas šalyje užsiėmė didmenine ar mažmenine prekyba, variklinių transporto priemonių ir motociklų remontu. 

Kaip ir prieš metus, beveik 80 procentų ūkio subjektų turi mažiau negu 10 darbuotojų, juose dirba 16,7 procentų visų dirbančiųjų.

Pagal pajamų dydį vyrauja ūkio subjektai, uždirbantys iki 1 mln. litų pajamų. Ūkio subjektai, kurie per metus uždirba daugiau kaip 138 mln. litų, sudaro 0,2 procento visų veikiančių ūkio subjektų.

2013 m. Lietuvoje buvo įregistruota 13 414 ūkio subjektų, jų skaičius, palyginti su 2012 m., sumažėjo 9 procentais. Į veikiančių ūkio subjektų skaičių 2014 m. sausio 1 d. įtraukta 800 naujai įregistruotų ūkio subjektų, užsiimančių krovininiu kelių transportu, gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba, variklinių transporto priemonių technine priežiūra ir remontu, restoranų ir pagaminto valgio teikimo bei kita veikla. Daugiausia ūkio subjektų įregistruota Vilniaus apskrityje, mažiausia – Tauragės apskrityje.

Per metus 1,9 procento sumažėjo išregistruotų ūkio subjektų, jų buvo 4 344. Ketvirtadalis išregistruotų ūkio subjektų vykdė didmeninės ir mažmeninės prekybos, variklinių transporto priemonių ir motociklų remonto veiklą.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką