Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 19d. 11:37

Lietuvos bankas baudžia kredito unijas: nušalinta Pajūrio kredito unijos vadovybė, „Amber“ skirta bauda

Lietuvos bankas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Lietuvos bankas

Lietuvos bankas nusprendė užimamų pareigų nušalinti Pajūrio kredito unijos administracijos vadovą ir valdybos pirmininką, stebėtojų tarybos pirmininką bei paskolų komiteto pirmininką. Kitai kredito unijai – „Amber“ – už veiklos trūkumų nepašalinimą skirta bauda, rašoma Lietuvos banko pranešime spaudai.

Pajūrio kredito unijai nurodyta laikinai nesudaryti didesnės kaip 50 tūkst. Lt vertės skolinimo sandorių, o indėlių, priimamų iš neprofesionalių rinkos dalyvių, palūkanų normas nustatyti pagal rinkos vidurkį.

Be to, Pajūrio kredito unija įpareigota parengti ir Lietuvos banko Priežiūros tarnybai pateikti pažeidimų ir trūkumų pašalinimo priemonių planą, numatyti kapitalo stiprinimo priemones ir iki 2014 m. birželio 30 d. pašalinti inspektavimo metu nustatytus teisės aktų pažeidimus ir veiklos trūkumus.

Lietuvos banko Priežiūros tarnyba tikslinio inspektavimo metu nustatė, kad kredito unija „Amber“ neįvykdė anksčiau jai Priežiūros tarnybos duoto nurodymo ištaisyti veiklos trūkumus. Kredito unija ir toliau tinkamai neįvertina prisiimamos kredito rizikos. 

Atsižvelgusi į tai, kad kredito unija „Amber“ 2013 m. vasario 19 d. jau buvo įspėta, Priežiūros tarnyba skyrė 8,8 tūkst. Lt baudą – 0,75 proc. unijos 2012 m. metinių pajamų dydžio.

Kredito unija „Amber“ įpareigota iki 2014 m. balandžio 30 d. pašalinti nustatytus teisės aktų pažeidimus ir kredito unijos veiklos trūkumus, taip pat ji kiekvieną mėnesį turės informuoti Priežiūros tarnybą apie pažangą, siekiant šių tikslų. 

Kredito unijos indėlių palūkanų normos ir toliau negali viršyti rinkos vidurkio, lieka apriboti jos skolinimo sandoriai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką