Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 sausio 3d. 10:31

Lietuvos bankas ketvirtadaliu sumažino darbuotojų skaičių

Lietuvos bankas
BFL/Gedimino Martinkėno nuotr. / Lietuvos bankas
2013 metus Lietuvos bankas pradeda sukūręs naują struktūrą, kurios pagrindu tapo 4 specializuotos tarnybos, skirtos pagrindinėms funkcijoms vykdyti, ir viena vidaus paslaugų tarnyba. Įvykdžius pertvarką gerokai sumažėjo darbuotojų skaičius, tad Lietuvos bankas įstatyme numatytas funkcijas vykdo efektyviau.

„Lietuvos banke kone perpus sumažėjo įvairaus lygio vadovų, panaikinta daug savarankiškų skyrių, reorganizuotas grynųjų pinigų tvarkymas. Taip optimizavę veiklą, turime galimybę sumažinti sąnaudas, nepaisant to, kad praėjusiais metais perėmėme Lietuvos bankui naujas funkcijas – finansinių paslaugų ir rinkų, draudimo priežiūrą, vartotojų ginčų nagrinėjimą“, – sako Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Per reorganizaciją, užtrukusią šiek tiek ilgiau nei metus, Lietuvos banke įvairaus lygio vadovų sumažinta nuo 165 iki 87. Bendras darbuotojų skaičius sumažėjo beveik ketvirtadaliu, nuo 794 iki 599. Nuo 2012 m. pradžios visos finansų rinkos priežiūra konsoliduota Lietuvos banke, čia įdarbinti 58 darbuotojai iš likviduotų Vertybinių popierių komisijos ir Draudimo priežiūros komisijos. Be jų darbuotojų sumažėjimas Lietuvos banke viršytų 30 proc.

2013 metams Lietuvos banko numatomos lėšos darbuotojams išlaikyti yra beveik 4 mln. litų mažesnės nei buvo skiriama iki pertvarkos, ir daugiau kaip 9 mln. Lt mažesnės nei visose trijose institucijose (Lietuvos banke, Vertybinių popierių komisijoje ir Draudimo priežiūros komisijoje) 2011 metais sudarė darbuotojų išlaikymo sumos.

Pasak V.Vasiliausko, remiantis geriausia Europos centrinių bankų valdymo praktika, pertvarka siekta sustiprinti banko pagrindinių funkcijų vykdymą. Todėl pagalbines (informacinių technologijų, finansų tvarkymo, fizinės apsaugos ir kt.) ir pagrindines funkcijas vykdančių darbuotojų santykis, prieš pokyčius sudaręs atitinkamai 67 ir 33 proc., šiuo metu yra 50 ir 50 proc.

Pertvarkos metu, atsižvelgiant į pasaulines tendencijas ir ekonomikos bei finansų iššūkius, Lietuvos banke sukurtas Finansinio stabilumo departamentas, kuris tapo integralia Ekonomikos ir finansinio stabilumo tarnybos dalimi (anksčiau veikė tik Finansinio stabilumo skyrius).

Naująją Bankininkystės tarnybos, kuri dabar atsakinga už užsienio atsargų investavimą ir mokėjimus, struktūrą labai gerai įvertino Pasaulio banko ekspertai.

Reorganizavus grynųjų pinigų tvarkymo struktūrą, vietoje kelių atskirų padalinių sukurta Grynųjų pinigų tarnyba, centralizuotai vykdanti grynųjų pinigų tvarkymą, panaikintas Lietuvos banko Klaipėdos skyrius. Grynųjų pinigų tvarkymo darbą dabar atlieka 40 proc. mažiau darbuotojų nei anksčiau.

2011 metais Lietuvos bankas pripažino, kad Darbuotojų tobulinimosi ir sveikatingumo centro pastatai, esantys Palangoje, Druskininkuose ir Molėtų rajone, taip pat keli pastatai Palangoje ir Vilniuje yra nereikalingi banko funkcijoms vykdyti, todėl perleido juos Valstybės turto fondui. Taip sumažintos Lietuvos banko išlaidos. Tų skyrių išlaikymui per metus buvo išleidžiama daugiau kaip milijonas litų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tik prenumeratoriams

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

18:38
01:51
01:10

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką