Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 21d. 17:35

„Lietuvos draudimas“ gali būti parduotas

Gyčio Paškevičiaus koncertas Londone
Asmeninio archyvo nuotr. / Gyčio Paškevičiaus koncertas Londone

Didžiausia Lietuvos draudimo bendrovė gali būti parduota. Ją valdanti draudimo grupė „Royal & Sun Alliance“ (RSA) pranešė apie verslo pertvarką ir dalies valdomų įmonių pardavimą. Tikslūs planai turėtų būti atskleisti vasario pabaigoje. Pinigų RSA prireikė kamšant finansines skyles, kurios atsivėrė dėl Airijoje valdomos draudimo įmonės vadovų finansinių machinacijų.

Verslo naujienų agentūros „Bloomberg“ teigimu, akcininkų žvilgsnis krypsta į Lenkiją ir Baltijos šalis. Būtent čia veikiančios RSA bendrovės gali būti parduotos siekiant gauti papildomų lėšų.

Šimtamilijoniniai nuostoliai

Ilgiau nei 300 metų veikianti draudimo grupė RSA praėjusių metų pabaigoje atsidūrė skandalo epicentre.

Ilgiau nei 300 metų veikianti draudimo grupė RSA praėjusių metų pabaigoje atsidūrė skandalo epicentre, iš kurio išbristi nebus taip paprasta, teigia theguardian.com.

Bendrovės finansiniai rezultatai prastesni nei tikėtasi. RSA aiškinimu, finansinius praradimus lėmė siautėjusios audros Jungtinėje Karalystėje ir Skandinavijos šalyse, dėl kurių itin padaugėjo draudiminių įvykių.

Greitai buvo paskelbta dar viena nemaloni žinia – dėl nesąžiningos darbuotojų veiklos patirti milžiniški nuostoliai Airijoje. Nuo pareigų buvo nušalinta Airijos bendrovės vadovybė, o priežiūros institucijos pradėjo įmonės veiklos tyrimą.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./RSA
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./RSA

Nustatyta, jog RSA Airijos padalinio direktorius Philipas Smithas, finansų skyriaus vadovas Rory O‘Connoras ir pretenzijų skyriaus vadovas Peteris Burke galėjo klastoti dokumentus siekdami finansinės naudos. Dėl to RSA patyrė 200 mln. svarų nuostolį. Audito bendrovė „PricewaterhouseCoopers“ nustatė, jog piktnaudžiavimai vyko tik Airijoje. Kitose šalyse tokių faktų nenustatyta.

„Airijos padalinio problemos yra visiškai nepriimtinos ir aš padarysiu viską, kad jos nepasikartotų. Imamės priemonių griežtinti finansinių srautų kontrolę“, – teigė RSA valdybos pirmininkas Martinas Scicluna.

Spaudžia parduoti

Kilusioms problemoms spręsti RSA turės rasti 200 mln. svarų.

„PricewaterhouseCoopers“ nurodė, jog kilusioms problemoms spręsti RSA turės rasti 200 mln. svarų. Paskelbus šią žinią draudimo bendrovės milžinės akcijų kaina krito 2 proc.

M.Scicluna pranešė, jog bendrovei teks pritraukti daugiau kapitalo, kad ji atitiktų rinkos priežiūros institucijų keliamus reikalavimus. Dėl to RSA gali tekti parduoti dalį savo verslų Kanadoje, Skandinavijoje ir Rytų Europoje.

Labai panašioje situacijoje RSA jau buvo atsidūrusi 2003 m. Nuostolių patyrusi bendrovė atsidūrė ant subyrėjimo ribos, kai akcininkai atsisakė jai skirti papildomą paramą. Iš pareigų pasitraukė tuometinis RSA vadovas Bobas Mendelsohnas.

123rf.com nuotr./Draudimas
123rf.com nuotr./Draudimas

Jį pakeitęs Andy Hasre‘as ėmėsi valyti verslo grupę. 2011 m. A.Hasre‘as RSA vairą perdavė Simonui Lee, kuris pernai gruodį turėjo atsistatydinti. Kaip ir 2003 m., šį kartą akcininkai taip pat atsisakė skirti papildomų lėšų bendrovei gelbėti, todėl šimtus milijonų RSA turi surinkti parduodama dalį savo verslų.

Akiratyje verslas Baltijos šalyse

Naujienų agentūra „Bloomberg“ sausio pabaigoje paskelbė, jog RSA nusprendė parduoti verslus Centrinėje ir Rytų Europoje.

Naujienų agentūra „Bloomberg“ sausio pabaigoje paskelbė, jog RSA nusprendė parduoti valdomas bendroves Vidurio ir Rytų Europoje. Pranešime teigiama, jog RSA veda derybas su didžiausiu Šveicarijos banku UBS, kuris turėtų tvarkyti sandorių detales.

Nurodoma, jog bendrovė svarsto keleto bendrovių pardavimą, tarp kurių yra Lenkijos įmonė „Link4“ ir Latvijos „Balta“. Pastarajai bendrovei šiuo metu vadovauja ilgametis „Lietuvos draudimo“ vadovas Kęstutis Šerpytis.

Klausimas, ar bus parduota didžiausia Lietuvos draudimo įmonė „Lietuvos draudimas“, lieka atviras. „Lietuvos draudimo“ atstovė Ingrida Žaltauskaitė 15min.lt teigė, jog šiuo metu apie jokius pardavimus pranešta nėra. „RSA šiuo metu vykdo verslo peržiūrą visame pasaulyje. Informacija investuotojams viešai bus paskelbta vasario 27 dieną“, – nurodė ji.

Flickr.com/Ar tikrai ne viską galima nupirkti?
Flickr.com/Ar tikrai ne viską galima nupirkti?

I.Žaltauskaitė patikino, kad Latvijos, Lenkijos ar Lietuvos bendrovių pavadinimų minėjimas šiuo metu yra tik spekuliacija, o „Bloomberg“ vadovaujasi gandais ir neįvardintais šaltiniais.

Parduos verslą Latvijoje?

„Lietuvos draudimo“ akcininkų pasikeitimas būtų didelis įvykis rinkoje, – sakė A.Romanovskis.

Lietuvos draudikų asociacijos direktorius Andrius Romanovskis 15min.lt teigė, jog „Lietuvos draudimas“ yra aiškus rinkos lyderis, todėl RSA pardavinėti pelningą įmonę nebūtų naudinga.

„Taip, „Lietuvos draudimo“ akcininkų pasikeitimas būtų didelis įvykis rinkoje, tačiau kol kas apie tai kalbėti anksti. Galbūt Latvijoje veikiančios bendrovės „Balta“ pozicijos yra silpnesnės ir ji bus parduota, tačiau tai tik spėjimas“, – teigė A.Romanovskis.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Andrius Romanovskis
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Andrius Romanovskis

Pasak jo, „Lietuvos draudimas“ būtų itin patrauklus pirkinys. Ši bendrovė turi puikų skyrių tinklą ir istoriškai yra itin stipri Lietuvos regionuose. Ji valdo apie 30 proc. rinkos. Dėl nuožmios konkurencijos į Lietuvą ateiti naujoms draudimo bendrovėms yra labai sudėtinga ir brangu. Norėdami pradėti veiklą nuo nulio, investuotojai privalėtų daug lėšų skirti plėtrai ir susitaikyti su nuostoliais veiklos pradžioje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

00:14
01:53
23:12

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką