Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Lietuvos draudimas“ pernai uždirbo 40 mln. Lt

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Didžiausia šalies draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ 2013 m., neaudituotais duomenimis, uždirbo 40 mln. litų pelno. Pernai „Lietuvos draudimas“ pasirašė 410 mln. litų ne gyvybės draudimo įmokų ir pasiekė 7,9 proc. augimą, palyginti su 2012 metais, kai pasirašytos įmokos siekė 380 mln. litų.

„2013 metai buvo sėkmingi – „Lietuvos draudimas“ 45 proc. padidino iš tiesioginės veiklos uždirbto pelno dalį. Iš draudimo veiklos pernai uždirbome 34 mln. litų pelno, tai nulėmė ir atsakingas bei konservatyvus rizikų valdymas, ir tai, kad pernai katastrofinės žalos aplenkė Lietuvą ir mūsų klientus“, – sakė Kęstutis Šerpytis, AB „Lietuvos draudimas“ generalinis direktorius.

Savo klientams pernai „Lietuvos draudimas“ atlygino 196 mln. litų nuostolių, užregistravo ir sureguliavo beveik 100 tūkstančių pranešimų apie žalas, 25 proc. jų buvo sureguliuoti ir nuostoliai klientams atlyginti per kelias dienas, pusė – mažiau nei per dvi savaites. Daugiausiai nuostolių pernai padarė rugpjūčio 10-osios audra su kruša, jos metu nukentėjo 350 bendrovės klientų, jiems išmokėta 720 tūkstančių litų. Didžiausia metų žala verslui – 320 tūkst. litų – išmokėta logistikos įmonei, kurios vilkikas su puspriekabe sudegė Prancūzijoje.

„Pernai internetu pasirašytų įmokų suma padidėjo dvigubai, didžiausią įtaką tam darė vairuotojų privalomojo civilinės atsakomybės draudimo pardavimai. Šiuo metu internetu parduodama vairuotojų privalomojo civilinės atsakomybės ir kelionių draudimo polisų dalis sudaro apie 2 proc., tačiau šis rodiklis auga ir iki 2015 metų, prognozuojame, sudarys apie 9-10 proc.“, – sakė K. Šerpytis.

Pagal draudimo skvarbą Lietuva dar beveik perpus atsilieka nuo Rytų ir Centrinės Europos regiono šalių vidurkio. Toks atsilikimas susiformavo nuo ekonominės krizės laikotarpio, kai Lietuvoje draudimo rinka krito net 27 procentais, nors senosiose Europos šalyse ji išsilaikė ir smarkaus kritimo išvengė. Šios priežastys nulėmė ir spartų Lietuvos draudimo rinkos augimą 2013 metais, taip pat prognozuojamas stabilus ir maždaug du kartus didesnis nei šalies BVP draudimo rinkos augimas artimiausius trejus metus.

K. Šerpyčio vertinimu, ar draudimo bendrovei metai būna sėkmingi, ar ne, labai didele dalimi lemia šalyje vyraujantys orai. Lietuvoje 2013-aisais orai buvo palankūs ir didelių nuostolių neatnešė, tačiau pasauliniu mastu užfiksuota daug kataklizmų. Smarkūs uraganai ir audros, pridariusios daug žalos mūsų artimiausiems kaimynams ir visai Europai, Lietuvą aplenkė arba kliudė minimaliai.

informacija
LIETUVOS DRAUDIMAS, AB centrinė buveinė
Vadovas: Kęstutis Šerpytis Darbuotojų sk.: 1122 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką