Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 gegužės 5d. 09:25 , Atnaujinta: 2017 gegužės 5d. 12:20

„Lietuvos geležinkeliai“ kreipėsi į Generalinę prokuratūrą: buvę vadovai galimai padarė įmonei žalos už 5 mln. eurų

Saulius Skvernelis lankėsi akcinėje bendrovėje „Lietuvos geležinkeliai“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / „Lietuvos geležinkeliai“
„Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Mantas Bartuška penktadienį žurnalistams pranešė, kad įmonė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl jai galimai padarytos žalos.

„Lietuvos geležinkelių“ vertinimu, buvę įmonės vadovai bendrovei padarė žalos, kuri yra vertinama 5 mln. eurų. Žala padaryta neva netinkamai vykdant viešuosius pirkimus, taip pat per vidaus sandorius, netikslingai skirstant paramą.

Atsakingais asmenimis „Lietuvos geležinkeliai“ laiko buvusius bendrovės vadovus, konkrečių pavardžių neįvardija.

Generalinė prokuratūra BNS patvirtino, kad ketvirtadienį gautas geležinkelių prašymas pradėti tyrimą, tačiau dėl to prokurorai dar neapsisprendė.

„Vakar gautas toks prašymas iš geležinkelių, tačiau daugiau informacijos kol kas pateikti negalime“, – BNS sakė prokuratūros atstovė Rita Stundienė.

Kritikos neatlaikęs Stasys Dailydka iš „Lietuvos geležinkelių“ pasitraukė gruodžio pradžioje. Po jo darbo neteko ir daug kitų vadovaujančias pareigas bendrovėje užėmusių žmonių.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./ „Lietuvos geležinkeliai“ generalinis direktorius Stasys Dailydka
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./ „Lietuvos geležinkeliai“ generalinis direktorius Stasys Dailydka

Atliekamas tyrimas dėl sabotažo

S.Dailydką pakeitė iš „Klaipėdos naftos“ atėjęs Mantas Bartuška. Jo vertinimu, apie 40 proc. bendrovės ir dukterinių įmonių darbuotojų yra susiję giminystės ryšiais, todėl darbuotojų struktūra ateityje smarkiai keisis. Kaip, naujasis „Lietuvos geležinkelių“ vadovas kol kas neįvardijo.

„Daugiau kaip 40 proc. įmonės darbuotojų yra vienaip ar kitaip giminystės ryšiais susiję su mūsų aplinka, tai daro didelę įtaką priimamiems sprendimams. Ieškosime būdų, kaip keisti tą situaciją, kad tai nedarytų įtakos įmonės sprendimams“, – tikino geležinkelių vadovas.

Ta įmonė, kurią mes radome, kuri skendėjo skandaluose, neaiškiuose pirkimuose, neaiškių sandorių situacijose, privalėjo būti keičiama, – kalbėjo M.Bartuška.

M.Bartuškos teigimu, įmonės viduje yra jaučiamas pasipriešinimas pokyčiams, esama ir sabotažo atvejų – trukdoma vežti krovinius.

„Mes sulaukėme tam tikrų sabotažo atvejų, kuomet norima, kad mes nevežtume krovinių arba nepervežtume dėl techninių kliūčių, dėl gedimų, dėl neaiškių situacijų, kai didžiulio masto problemų kyla. Kažkodėl istoriškai taip nėra buvę, tik pasikeitus vadovybei, keistai atrodo. Mes atliekame tyrimą dėl sabotažo, kol kas daugiau detalių negaliu atskleisti“, – tikino geležinkelių vadovas.

Tačiau jis nekomentavo, kas iš išorės bando stabdyti pertvarką geležinkeliuose – verslo atstovai ar politikai.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Mantas Bartuška
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Mantas Bartuška

„Konkrečiai nenorėčiau įvardinti, kas konkrečiai. Aš manau, kad mums svarbiausia, jog mes turime savo principinius nusistatymus, mes kalbėsime apie pokyčius, norime skaidrinti, galbūt tas ne visiems patiks, galbūt kažkas buvo pripratę iš įmonės pasipelnyti. Tokių atvejų gali būti daug, bet mes principingai judėsime į priekį. Iš kitos pusės, manau, turėsime turėti normalius santykius su tiekėjais“, – teigė jis.

Informacija – prokurorų rankose

M.Bartuška pareiškė, kad informacija apie įmonei padarytą žalą ketvirtadienį perduota Generalinei prokuratūrai.

„Skelbėme, kad atliekame teisinį auditą. Šiandien noriu pranešti, kad po atlikto tyrimo vakar išsiuntėm dokumentus į Generalinę prokuratūrą, perduodame teisinio audito dokumentus, kai matoma, kad padaryta žala daugiau nei 5 mln. eurų viešųjų pirkimų, paramos sandoriuose, permokėtos sumos, kai įmonė patyrė žalą“, – penktadienį spaudos konferencijoje sakė M. Bartuška, rašo naujienų agentūra BNS.

„Ta įmonė, kurią mes radome, kuri skendėjo skandaluose, neaiškiuose pirkimuose, neaiškių sandorių situacijose, privalėjo būti keičiama“, – pridūrė jis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

07:38
00:50
01:14

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką