Dabar populiaru
Publikuota: 2016 balandžio 29d. 15:48

Lietuvos įmonei suteiktas leidimas eksportuoti jautieną į Iraną

Mėsos produktai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Mėsos produktai

Viena didžiausių mūsų šalies mėsos produktų gamintojų – „Agaras“ – galės eksportuoti į Iraną iškaulintą jautieną vakuuminėse pakuotėse, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), gavusi informaciją iš Irano Islamo Respublikos kompetentingos institucijos.

Kiek anksčiau VMVT buvo gavusi Irano veterinarinius reikalavimus jautienos eksportui, pagal kuriuos parengė veterinarijos sertifikatą, kuris turės lydėti kiekvieną iš Lietuvos eksportuojamos produkcijos siuntą.

„Abiejų šalių bendradarbiavimas eksporto klausimais pradėtas intensyviai vystyti praėjusiais metais, o šiemet pasiekė pirmieji rezultatai. Kitoms Lietuvos įmonėms (AB „Krekenavos agrofirma“, UAB „Utenos mėsa“ ir kt.) veterinarinius importo leidimus planuojama suteikti atsižvelgus į pirmosios įmonės teigiamus eksporto rezultatus. Įmonės turės gauti Irano veterinarinį importo leidimą tam tikram produkcijos kiekiui importuoti, kuris galios 6 mėnesius. Planuojama, kad Lietuvai bus suteikta 300 tonų jautienos importo kvota per metus“, – komentavo VMVT direktorius Jonas Milius.

Pernai liepos mėnesį Lietuvoje lankėsi Irano kompetentingos institucijos delegacija, kuri vertino mūsų šalyje vykdomą valstybinę maisto ir veterinarijos kontrolę. Irano specialistai buvo supažindinti su kontrolės sistema, vizito metu delegacija lankėsi skerdyklose, galvijų ūkiuose, susipažino su ūkinių gyvūnų laikymo ir šėrimo sąlygomis, aptarė jautienos ir avienos eksporto galimybes.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką