Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos maistininkai eksporto galimybių ieškos Kinijoje ir Honkonge

Sukarinta Kinijos policija Tiananmeno aikštėje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kinijos Tiananmeno aikštėje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos maisto gamybos įmonių atstovai penktadienį išvyksta dalyvauti tarptautinėje vartojimo prekių parodoje „China International Consumer Goods Fair 2014“ Džedziango provincijoje bei kontaktų mugėje Honkonge.

 Į viešosios įstaigos „Versli Lietuva“ ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos kvietimą atsiliepė 6-ios Lietuvos maisto produktus gaminančios įmonės: „Kėdainių konservų fabrikas“, „Straikas“, „Italiana LT“, „Naujasis Nevėžis“, „Birštono mineraliniai vandenys“ ir „Marijampolės pieno konservai“.

Prie Lietuvos stendo taip pat prisijungia Kinijos įmonė „Scapa Scandia, Ltd“, kuri jau importuoja į Kiniją „Švyturio“, „Biok“ ir „Rūtos“ prekiniais ženklais pažymėtą produkciją, bei Lietuvos Žemės ūkio ministerijos atstovai. Lietuvos stendą parodoje aplankys ir tuo metu Kinijoje besilankantis ūkio ministras Evaldas Gustas

Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Ūkio ministras Evaldas Gustas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Ūkio ministras Evaldas Gustas

„Besikeičianti pasaulio geopolitinė situacija koreguoja ir Lietuvos eksporto kryptis. Vyraujant neapibrėžtumui Rusijos rinkoje, būtina dairytis naujų rinkų ir galimybių, – teigia „Versli Lietuva“ generalinis direktorius Mantas Nocius. – Tikime, kad šį vizitą Lietuvos įmonės išnaudos su kaupu ir lietuviškos maisto produkcijos į Kiniją ar Honkongą artimiausiu metu eksportuos kur kas daugiau.“    

Besikeičianti pasaulio geopolitinė situacija koreguoja ir Lietuvos eksporto kryptis. Vyraujant neapibrėžtumui Rusijos rinkoje, būtina dairytis naujų rinkų ir galimybių.

Įmonės, dalyvaujančios šioje misijoje, neslepia ambicijų atverti Kinijos rinką savo produkcijai per šią išvyką.

„Kinijoje rengiamoje parodoje dalyvaujame pirmą kartą. Mūsų tikslas – atverti duris į Azijos rinką. Išplėsti eksporto apimtis, suradus Kinijoje patikimus partnerius bei pristatyti Lietuvoje pagamintus kokybiškus, be priedų ir adaptuotus Kinijos rinkai produktus“, – teigė bendrovės „Kėdainių konservų fabrikas“ eksporto / importo projektų vadovė Kristina Daukšienė.

„China International Consumer Good Fair“ – viena iš keturių didžiausių tarptautinės prekybos parodų Kinijoje. Šiais metais ypatingą dėmesį skiria prekybos ryšių su Centrine ir Rytų Europa stiprinimui, tai įrodydami parodos šeimininkai organizuoja specialią šio regiono produktų ekspoziciją „Central and Eastern European Countries Products Expo 2014“ bei Kinijos ir Centrinės-Rytų Europos valdžios atstovų konferenciją.

Paroda vykstą Ningbo, viename svarbiausių Džedziango provincijos komerciniame uoste. Provincija paskutiniuoju metu ypatingą dėmesį skyrė verslumo skatinimui, aplinkos smulkiam ir vidutiniam verslui gerinimui, investavo į infrastruktūrą bei švietimą, todėl regionas iškilo kaip vienas sparčiausiai perkamąją galią auginantis regionas Kinijoje.

BFL nuotr./Mantas Nocius
BFL nuotr./Mantas Nocius

Honkonge „Versli Lietuva“ kartu su Honkongo „Prekybos vystymo taryba“ („Hong Kong Trade Developement Council“) ir Lietuvos prekybos rūmais Honkonge („Lithuanian Chamber of Commerce in Hong Kong“), organizuoja kontaktų mugę, kurios metu Lietuvos delegacijos verslo įmonėms bus galimybė užmegzti kontaktų su Honkongo įmonėmis besidominčiomis lietuviškomis prekėmis ir jų importo į Honkongą ir Kiniją galimybėmis. Renginio metu Lietuvos įmonėms bus sudaryta galimybė susitikti su 3 – 4 Honkongo įmonėmis atitinkančiomis įmonių užbrėžtus kriterijus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką