Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į rinką uždrausta tiekti 40 tonų nesaugių razinų iš Uzbekijos

Razinos
123RF nuotr. / Daina Gudzinevičiūte
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad mūsų šalies rinkoje neleista realizuoti 40 tonų džiovintų vynuogių (razinų) iš Uzbekijos. Sprendimas priimtas nustačius, kad abi vaisių siuntos užterštos pelėsinių grybų išskiriama kenksminga medžiaga – ochratoksinu A.

,,UAB „Širmulis“ nuo šiol bus kontroliuojama griežčiau. Šios įmonės importuojamų džiovintų vaisių siuntų mėginiai bus imami tris kartus iš eilės, kol tyrimų rezultatai atitiks visus teisės aktų reikalavimus, - sakė P.Tarvydas.

Produktų mėginius laboratoriniams tyrimams atrinko Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, vykdydami importuojamų maisto produktų kontrolę. Šių produktų eksportuotojas –,,Surxon Tayyolrov savdo invest LLC“ iš Uzbekijos. Į Lietuvą juos įvežė UAB „Širmulis“.

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje atlikti tyrimai parodė, kad abiejų džiovintų vynuogių (razinų) siuntų mėginiuose ochratoksino A koncentracija buvo per didelė.

Įvertinus tyrimų rezultatus, importuotojui UAB „Širmulis“ neleista tiekti į rinką abiejų minėtų vaisių partijų – iš viso 40 tonų razinų.

,,UAB „Širmulis“ nuo šiol bus kontroliuojama griežčiau. Šios įmonės importuojamų džiovintų vaisių siuntų mėginiai bus imami tris kartus iš eilės, kol tyrimų rezultatai atitiks visus teisės aktų reikalavimus“, – komentavo Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos viršininko pavaduotojas – valstybinis veterinarijos inspektorius Petras Tarvydas.

Apie nesaugias džiovintas vynuoges iš Uzbekijos Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informavo Europos Komisiją Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF.

Ochratoksinai – tai pelėsinių grybų išskiriamos toksinės medžiagos. Dauguma riešutų, kai kurios grūdų rūšys, augančios šiltame ir drėgname klimate, džiovinti vaisiai gali būti užkrėsti pelėsiais, gaminančiais šiuos toksinus. Ochratoksinas A gali susidaryti ir sandėliuojant, jeigu produktai laikomi nepakankamai išdžiovinti, drėgnose ir nevėdinamose patalpose.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką