Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus apygardos administracinis teismas „Pervij Baltijskij kanal“ retransliuotojo skundą pripažino nepagrįstu

„Piervyj Baltijskij kanal“
BFL/15min.lt fotomontažas / „Piervyj Baltijskij kanal“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs administracinę bylą pagal bendrovės BMA LT skundą, Lietuvos radijo ir televizijos komisijai dėl sprendimo įpareigoti Lietuvos jurisdikcijai priklausančius televizijos programų retransliuotojus sustabdyti televizijos programos „PBK Lithuania“ retransliavimą Lietuvos Respublikos teritorijoje panaikinimo, atmetė skundą kaip nepagrįstą, nes pareiškėja nėra Lietuvos Respublikos teritorijoje veikianti televizijos programų retransliuotoja.

Uždaroji akcinė bendrovė BMA LT kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, prašydama panaikinti Lietuvos radijo ir televizijos komisijos sprendimą „Dėl programų iš ne Europos Sąjungos valstybių narių, Europos ekonominės erdvės valstybių ir kitų Europos Tarybos konvenciją dėl televizijos be sienų ratifikavusių Europos valstybių, sudarančių televizijos programą „PBK Lithuania“, laikino retransliavimo sustabdymo“, kuriuo trims mėnesiams buvo sustabdyta šios programos retransliacija Lietuvos teritorijoje.

Šis sprendimas priimtas įvertinus 2013-10-04 rodytos laidos „Žmogus ir įstatymas“ apie 1991 m. sausio 13 d. įvykius turinį, ekspertų išvadas ir priėjus išvadą, kad laidoje buvo paskelbta tautinę nesantaiką kurstanti, tikrovės neatitinkanti informacija apie Sovietų Sąjungos agresijos prieš Lietuvą faktą, jos metu įvykdytus sunkius nusikaltimus, paniekinus kovotojų už Lietuvos laisvę atminimą – taip pažeidus LR visuomenės informavimo įstatymo nuostatas.

Programos „Žmogus ir įstatymas“ dalyviai pateikė dezinformaciją apie tai, kad 1991 m. sausio 13-osios naktį niekas iš karių nešaudė į Lietuvos žmones, kad nebuvo nė vienos aukos, kurios mirties priežastis būtų buvę SSRS armijos veiksmai; kad į taikius žmones šaudė snaiperiai nuo namų stogų.

Sprendime konstatuojama, kad programos „Žmogus ir įstatymas“ dalyviai pateikė dezinformaciją apie tai, kad 1991 m. sausio 13-osios naktį niekas iš karių nešaudė į Lietuvos žmones, kad nebuvo nė vienos aukos, kurios mirties priežastis būtų buvę SSRS armijos veiksmai, kad į taikius žmones šaudė snaiperiai nuo namų stogų.

Pasak pareiškėjos, šioje laidoje Visuomenės informavimo įstatymo nuostatos nebuvo pažeistos, todėl LRTK sprendimas yra neteisėtas. Nustatyta sankcija už vienkartinį laidos „Žmogus ir įstatymas“ transliavimą yra neproporcinga ir diskriminuojanti. Pareiškėja mano, kad LRTK pažeidė sąžiningos konkurencijos visuomenės informavimo srityje reikalavimą, neužtikrino teisės būti išklausytai.

Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs administracinę bylą padarė išvadą, kad komisijos sprendimu taikytos laikino pobūdžio poveikio priemonės nepažeidė nei bendrovės BMA LT, nei „Pirmais Baltijas Kanals“ teisių ir nesukėlė jiems teisinių pasekmių.

LRTK sprendimas privalomus įsipareigojimus nustatė tik Lietuvos Respublikos jurisdikcijai priklausantiems ir Lietuvos Respublikos retransliavimo rinkoje veikiantiems televizijos programų retransliuotojams. Teismo sprendime pažymima, kad nei UAB „BMA LT“, nei SIA „Pirmais Baltijas Kanals“ nėra Lietuvos Respublikos teritorijoje veikiantys televizijos programų retransliuotojai, yra tik tarpininkai, todėl jie neturi materialinio suinteresuotumo ir teisės skųsti LRTK sprendimą. Teismas atmetė UAB  „BMA LT“ skundą kaip nepagrįstą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką