Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 16d. 08:00

Lietuvos turizmo infrastruktūrai – palankūs Vokietijos ir Kinijos turizmo verslo vertinimai

Lietuvoje lankėsi Kinijos turizmo verslo atstovai
Lietuvoje lankėsi Kinijos turizmo verslo atstovai

Rugsėjo ir spalio mėnesį Lietuvoje lankėsi Vokietijos ir Kinijos turizmo verslo atstovai, kurie susipažino su šalies turizmo ištekliais bei potencialu. Šie vizitai surengti Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos (toliau – VTD) iniciatyva, kuria siekiama skatinti vokiečių bei kinų atvykstamąjį turizmą į Lietuvą.

„Vokietija pagal į Lietuvą atvykstančių užsienio turistų skaičių užima penktąją vietą –pernai šalį aplankė 151,3 tūkst. vokiečių turistų. Turistų iš Kinijos Lietuvoje kol kas dar nėra tiek daug. Tačiau mums labai svarbu pritraukti kuo daugiau turistų ne tik ES šalių, tokių kaip Vokietija, ar kaimyninių valstybių, bet ir plėsti įvažiuojamojo turizmo geografiją, sulaukti daugiau svečių ir iš tolimų kraštų,“ – pažymėjo VTD direktorė dr. Raimonda Balnienė. 

Lietuvoje lankėsi Vokietijos ir Kinijos turizmo verslo atstovai
Lietuvoje lankėsi Vokietijos ir Kinijos turizmo verslo atstovai

Verslo misijoje rugsėjo 2-6 d. Lietuvoje dalyvavę daugiau nei 20 Vokietijos kelionių organizatorių ir turizmo verslo atstovų ypač palankiai įvertino turizmo infrastruktūrą, pažintinio turo metu aplankytus objektus bei turizmo galimybes mūsų šalyje. Atstovai iš Šiaurės Reino – Vestfalijos, Bavarijos, Saksonijos, Tiuringijos, Heseno ir Baden – Viurtenbergo žemių dalyvavo kontaktų mugėse Vilniuje ir Klaipėdoje, kur kelios dešimtys Lietuvos turizmo paslaugų teikėjų iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir kitų miestų pristatė savo siūlomas turizmo paslaugas, apsvarstė dvišalio bendradarbiavimo galimybes bei perspektyvas.

Lietuvoje lankėsi Vokietijos turizmo verslo atstovai
Lietuvoje lankėsi Vokietijos turizmo verslo atstovai

Pažintinio turo po Lietuvą metu verslo misijos iš Vokietijos dalyviams buvo pristatyti įvairūs Lietuvos miestai, turizmo produktai bei naujovės, formuojant Lietuvos, kaip patrauklios turizmui šalies, įvaizdį. Svečiai aplankė vienus svarbiausių Lietuvoje turizmo objektus: Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos senamiesčius, Trakų salos pilį, Pažaislio vienuolyną, Rumšiškių etnografinį muziejų, Kuršių neriją, Nidą. Kelionės metu svečiai taip pat turėjo progą degustuoti Lietuvos regionų kulinarinio paveldo patiekalus.

Spalio 11-14 dienomis Lietuvoje taip pat lankėsi 7 Kinijos kelionių operatoriai ir turizmo verslo atstovai iš Pekino. Jiems mūsų šalis buvo pristatyta kaip vartai į Baltijos regioną. Svečiai dalyvavo Kontaktų mugėje Vilniuje, kur užmezgė verslo ryšius su mūsų šalies turizmo atstovais, domėjosi, kuo mūsų šalis gali būti patraukli jų tautiečiams. Kinai aplankė Vilnių, Kauną, Trakus, Klaipėdą, Kuršių neriją, taip pat – Kryžių kalną. Kinų atstovus ypač sudomino ne tik mūsų kulinarinio paveldo patiekalai, bet ir su gintaru susijusios tradicijos.

Specializuotos Vokietijos ir Kinijos turizmo sektoriaus atstovų verslo misijos, inicijuotos Valstybinio turizmo departamento   pagal projektą „Lietuvos vietinio ir atvykstamojo turizmo skatinimas“, yra įgyvendinamos ir finansuojamos pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų.

ERPF
 
Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos
 

 

 

 

 

Pavadinimas
 

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką