TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Litesko“ iš Alytaus savivaldybės bando prisiteisti 34 mln. eurų kompensaciją

„Litesko“ valdomas Alytaus šilumos ūkis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / „Litesko“ valdomas Alytaus šilumos ūkis
Šaltinis: 15min
0
A A

Alytų šildanti bendrovė „Litesko“ trečiadienį Kauno apygardos teisme nagrinėjamoje byloje su Alytaus miesto savivaldybe ir „Alytaus šilumos tinklais“ pateikė priešieškinį.

Bendrovė prašo teismo iš Alytaus miesto savivaldybės ir „Alytaus šilumos tinklų“ priteisti 34 mln. eurų kompensaciją. Kompensacijos prašoma už investicijas, kurias „Litesko“ vykdė remdamasi su savivaldybe sudarytais susitarimais, kuriuos savivaldybė ir „Alytaus šilumos tinklai“ siekia nutraukti ankščiau laiko, rašoma spaudai išplatintame „Litesko“ pranešime.

„Apmaudu, kad Alytuje turime varstyti teismų duris, o ne dirbti savo darbą. Deja, tačiau neturime kito pasirinkimo ir esame priversti išdėstyti savo sąlygas tam atvejui, jeigu bendradarbiavimas su savivaldybe nutrūktų“, – teigė Alexanderis Husty, „Litesko“ generalinis direktorius.

Teismų procedūras pradėjusi Alytaus miesto savivaldybė ir „Alytaus šilumos tinklai“ reikalauja, kad „Litesko“ paliktų Alytaus šilumos ūkį anksčiau nei numatyta šalių sudarytomis sutartimis. „Litesko“ Alytuje dirbo pagal šilumos ūkio modernizavimo ir nuomos sutartis, pasirašytas 2001–2016 metų laikotarpiui. 2005 metais bendradarbiavimo sutartis buvo pratęsta iki 2026 metų.

Konkurencijos taryba pripažino, kad būtent savivaldybė pažeidė Konkurencijos įstatymą pasirašydama papildomas sutartis, kurios prailgino šilumos ūkio nuomą ir suteikė papildomų investicijų, leidžiančių mažinti šilumos kainą. „Litesko“ šių sutarčių pagrindu jau atliko reikšmingų investicijų ir įvykdė kitų čia numatytų įsipareigojimų.

Trečiadienį teismui pateiktu priešieškiniu „Litesko“ prašo taikyti restituciją. Bendrovė siekia susigrąžinti atliktų investicijų dalį, kuri neatsipirks per šilumos kainą, jei sutartys bus nutrauktos anksčiau laiko. „Litesko“ prašo grąžinti savivaldybei mokėtą paramą, kuri buvo numatyta pagal šilumos ūkio nuomos pratęsimo sutartį. Įmonė siekia atgauti ir šilumos tarifo nuolaidas, kurias pagal pratęsimo sutartį taikė Alytaus šilumos vartotojams.

Savo ieškiniu Alytaus miesto savivaldybė yra pareiškusi norą už dyką perimti „Litesko“ priklausančią biomasės elektrinę.

„Litesko“ pastatė jėgainę Alytaus miesto savivaldybės prašymu. Ši investicija nebuvo įtraukta į šilumos ūkio nuomos sutartį, nes savivaldybė pasirinko kitą verslo modelį, užtikrinantį papildomų investicijų pritraukimą ir grąžą. Jėgainės statybų kontrakte buvo numatyta, kad „Litesko“ valdys elektrinę šilumos ūkio nuomos sutarties metu ir jai pasibaigus 2026 metais. Numatyta, kad pasibaigus sutarčiai „Litesko“ veiks kaip nepriklausomas šilumos gamintojas, jei sutarties šalys nesusitars kitaip.

Šiandien Alytaus biomasės elektrinė nuosavybės teise priklauso įmonei „Litesko“. Jei teismas nuspręstų, kad įmonė Alytaus mieste turi nutraukti veiklą ir perduoti šildymo įrenginius bei elektrinę įmonei „Alytaus šilumos tinklai“, „Litesko“ prašo už jėgainę priteisti 25 mln. eurų kompensaciją iš Alytaus miesto savivaldybės. Tokia elektrinės vertę nustatė tarptautiniai vertintojai.

Bendra įmonės prašoma kompensacijos suma sudaro 34 mln. eurų: 25 mln. eurų už elektrinę ir 9 mln. eurų už investicijas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką