Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Konkurencijos tarybos vadovas Šarūnas Keserauskas: „Lukoil“ bandymas vilkinti tyrimą nepavyko

Šarūnas Keserauskas
BFL nuotr. / Šarūnas Keserauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) panaikino Vilniaus apygardos administracinio teismo 2013 m. gruodžio 12 d. nutarties dalį, ribojusią Konkurencijos tarybos galimybes tęsti tyrimą dėl galimo Konkurencijos įstatymo pažeidimo UAB „Lukoil Baltija“ įgyvendinus koncentracijas (įgijus 16 degalinių kontrolę) nepranešus Konkurencijos tarybai ir negavus leidimo.

Ši nutartis darkart patvirtino – viešasis interesas, vartotojų gerovė, o ne konkretūs įmonių interesai yra svarbiausi, – sakė Š.Keserauskas.

Viešas Konkurencijos tarybos posėdis, kuriame UAB „Lukoil Baltija“ atstovai būtų turėję galimybę išsakyti savo argumentus dėl tyrimo išvadų turėjo įvykti dar 2013 m. gruodžio mėnesį, tačiau VAAT nutartis apribojo Konkurencijos tarybos veiksmus, įskaitant ir posėdžių šios bylos klausimais organizavimą. 

LVAT konstatavo, kad pirmosios instancijos teismas netinkamai įvertino bylos aplinkybes, o  UAB „Lukoil Baltija“ prašymas, kad būtų sustabdyti Konkurencijos tarybos veiksmai nagrinėjant galimą Konkurencijos įstatymo pažeidimą, buvo nepagrįstas. LVAT teisėjų kolegija taip pat pabrėžia, kad reikalavimo užtikrinimo priemonių taikymas turi būti adekvatus siekiamam tikslui, ir nepažeisti proporcingumo ir proceso šalių interesų pusiausvyros principų bei viešojo intereso, kurį savo veikla Konkurencijos taryba ir saugo. LVAT taip pat akcentavo, kad UAB „Lukoil Baltija“ prašymas neproporcingai apribotų Konkurencijos tarybos veiksmus, įgyvendinant Konkurencijos įstatymo priežiūrą, bei pabrėžė Konkurencijos tarybos atliekamo tyrimo ir jo užbaigimo svarbą viešojo intereso užtikrinimui.

„Lukoil Baltija“ nuotr./„Lukoil“ degalinė
„Lukoil Baltija“ nuotr./„Lukoil“ degalinė

„Ši LVAT nutartis darkart patvirtino – viešasis interesas, vartotojų gerovė, o ne konkretūs įmonių interesai yra svarbiausi. Tikiuosi, kad ūkio ir viešojo administravimo subjektai,  įtariami konkurencijos teisės pažeidimu, ateityje bendradarbiaus su Konkurencijos taryba užuot bandę vilkinti tyrimą procedūrinėmis priemonėmis“ – sakė Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas.

Viešas Konkurencijos tarybos posėdis dėl galimo Konkurencijos įstatymo pažeidimo UAB „Lukoil Baltija“ įgyvendinus koncentracijas  nepranešus Konkurencijos tarybai ir negavus leidimo įvyks š.m. balandžio 14 d.
informacija
AMIC LIETUVA, UAB
Vadovas: Radovan Herman Mitaš Darbuotojų sk.: 23 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką