2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
09 21 /16:48

M.Garbačiauskaitė-Budrienė paskelbė vėl dalyvausianti LRT vadovo rinkimuose

LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė ketvirtadienį paskelbė dar kartą sieksianti antrą kadenciją vadovauti nacionaliniam transliuotojui.
Monika Garbačiauskaitė-Budrienė
Monika Garbačiauskaitė-Budrienė / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

„Kandidatuoju į LRT generalinius direktorius“, – feisbuke rašė M.Garbačiauskaitė-Budrienė.

Ji rašė iki šiol gynusi LRT nepriklausomumą, tą žada daryti ir toliau.

„Puikiai žinau, kaip žiniasklaida veikia, kokie iššūkiai jai kyla ir koks svarbus Lietuvai ir jos demokratijai yra visuomeninis transliuotojas. LRT turi tarnauti visuomenei ir neturi virsti politiko ar politikų PR'o agentūra“, – teigė dabartinė LRT vadovė.

M.Garbačiauskaitė-Budrienė tvirtino turinti visuomenės palaikymą, su komanda yra pasiekusi gerų rezultatų.

„Auditorija pastebėjo ir įvertino, kaip pasikeitė LRT per pastaruosius 5 metus, kaip pagerėjo jos turinys, kad ji tapo žymiai modernesnė. Tai rodo tyrimai, reitingai ir įvairūs apdovanojimai“, – nurodė ji.

LRT vadovės M.Garbačiauskaitės-Budrienės penkerių metų kadencija baigėsi balandį. Iki šiol buvo surengti du konkursai į šias pareigas, bet abiem atvejais kandidatai M.Garbačiauskaitė-Budrienė ir Aistis Zabarauskas surinko vienodą skaičių tarybos narių balsų, todėl nė vienas jų nebuvo išrinktas.

Šį penktadienį baigsis terminas, kuomet galima pateikti paraišką LRT generalinio direktoriaus pareigoms užimti trečiajame konkurse.

LRT atstovė Miglė Savickaitė BNS ketvirtadienį patvirtino, kad kol kas pateiktos dvi paraiškos dalyvauti konkurse.

A.Zabarauskas iki šiol nėra paskelbęs, ar vėl dalyvaus konkurse į LRT generalinius direktorius.

Naujasis nacionalinio transliuotojo generalinio direktoriaus konkursas vyks spalio 3 dieną. Šią dieną kandidatų prisistatymas tarybai ir klausimų-atsakymų sesija bus viešai transliuojami.

Kultūros ministras Simonas Kairys yra pareiškęs, kad LRT taryba turėtų atsistatydinti, jeigu jai trečią kartą šiemet nepavyks išrinkti įstaigos vadovo, tarybos pirmininkas Eugenijus Valatka ragino sulaukti trečiojo konkurso rezultatų.

LRT tarybą sudaro 12 narių, juos skirtingu metu deleguoja prezidentas ir Seimas, Lietuvos mokslo taryba, Lietuvos švietimo taryba, Lietuvos meno kūrėjų asociacija ir Lietuvos vyskupų konferencija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką