Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 17, 18:14

Maitinimo verslas reaguoja į aukštas elektros kainas: valandą nedirbs picerija „Mamma pizza“

Elektros kainos biržoje šį vakarą pagerino dar niekada nematytus rekordus ir nuo 18 valandos laikinai siekia 4 eurus už kilovatvalandę. Į tai reaguoja ne tik pramonė ir prekybininkai, bet ir maitinimo verslai – Kauno picerija „Mamma pizza“ paskelbė šią valandą nedirbsianti.
Elektros kaina
Picerija / 123RF.com nuotr.

Trečiadienį nuo 18 iki 19 valandos Lietuvai ir kitoms Baltijos šalims didmeninė elektros kaina sieks 4000 eurų už megavatvalandę.

Didmeninė vidutinė dienos kaina Lietuvai siekia 824 eurus už megavatvalandę, kai liepos vidutinė kaina buvo 305,36 euro už megavatvalandę.

Esant tokioms kainoms, į tai reaguoja ir verslai.

Picerija „Mamma pizza“ feisbuke pranešė nuo 18 iki 19 valandos stabdanti veiklą. Toks sprendimas priimtas reaguojant į „rekordinę elektros kainą biržoje.“

„Tokių kainų nėra buvę per visą istoriją. Ši situacija yra mažų mažiausiai neadekvati. Norėtume atkreipti valdžios dėmesį į verslus žlugdančias elektros kainas ir imtis veiksmų”, – feisbuke rašė įmonė.

Kaip 15min rašė anksčiau, į aukštas elektros kainas sureagavo ir prekybininkai – „Norfa“ prekybos tinkle bus sumažintas apšvietimas, o prekybos salėse – išjungtas maitinimas ir vėdinimas. Oro vėsinimą sumažins ir prekybos tinklas „Maxima“.

Tuo metu kai kurios pramonės įmonės, tikėtina, šią valandą, pristabdys gamybą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką