Dabar populiaru
Publikuota: 2016 vasario 24d. 11:09 , atnaujinta: 2016 vasario 24d. 15:23

„Maxima“ išima visą „Mars“ produkciją, jos pėdomis seka „Rimi“

Nyderlanduose pagamintų ir galimai nesaugių „Snickers“ batonėlių Lietuvos smaližiai trečiadienį nuo pat ryto jau nebegali įsigyti „Maxima“ prekybos centruose, o po pietų apie analogišką draudimą pranešė ir „Rimi“ prekybos tinklas. „Mars Lietuva“ tikina, kad iki šios dienos pabaigos prekyboje abejotinos kokybės produkcijos nebeliks, o saldumynus norintiems grąžinti klientams kompensuos ir pašto išlaidas.

15.23 val. „Iki“ skubos tvarka šalina galimai nesaugius „Snickers“ batonėlius

Kilus įtarimui dėl galimai nesaugios produkcijos bei gavus šiuos įtarimus patvirtinantį „Mars Lietuva“ laišką, veiksmų ėmėsi ir prekybos tinklas „Iki“.

Jį valdančios UAB „Palink“ viešųjų ryšių vadovė Berta Čaikauskaitė sakė, kad iš prekybos skubos tvarka buvo išimti galimai nesaugūs „Snickers“ šokoladinių batonėlių rinkiniai bei sveriami saldumynai.

15.00 val. Prekybą stabdo ir „Rimi“

„Rimi Lietuva“ viešųjų ryšių vadovė Giedrė Bielskytė trečiadienį po pietų pranešė, kad šis prekybos tinklas taip pat nusprendė laikinai sustabdyti prekybą visais UAB „Mars Lietuva“ saldumynais, kol paaiškės tikslesnė situacija.  ​

14.52 val. „Norfa“ nesaugios produkcijos tikina neturinti

„Norfa“ atstovas spaudai Darius Ryliškis teigė, kad šio prekybos centro nesaugūs saldumynai nepasiekė.

„Mūsų sandėliuose yra tik ta „Mars“ produkcija, dėl kurios niekam įtarimų nekyla“, – tikino D.Ryliškis.

14.25 val. „Maxima“ nusprendė atsisakyti visos „Mars“ produkcijos

„Maxima LT“ komunikacijos vadovė Renata Saulytė teigė, kad šis prekybos tinklas savo iniciatyva sustabdė visų šio gamintojo tiekiamų saldumynų tiekimą į parduotuves, o šiandien ir visiškai nutraukė prekybą jais.

Kitaip tariant, šiame prekybos tinkle pirkėjai negalės rasti ne tik „Snickers“, bet ir „Twix“, „Bounty“ bei visų kitų „Mars“ koncerno gaminamų saldumynų.

„Kol išsiaiškinsime, kurie saldumynai yra nesaugūs ir kiek jų turime, priėmėme sprendimą skubiai sustabdyti prekybą visais be išimties šio tiekėjo tiekiamais saldumynais. Juos laikinai išimame iš parduotuvių lentynų, taip pat blokavome ir saldumynų pardavimą kasose. Tai reiškia, kad mūsų pirkėjai gali būti ramūs, galimai plastiku užkrėstų saldumynų įsigyti nebėra jokių galimybių“, – sako „Maxima LT“ Procesų ir kokybės valdymo departamento direktorė Deimantė Mitkuvienė.

R.Saulytė pridūrė, kad „Maxima“ kreipėsi į šios produkcijos tiekėją „Mars Lietuva“ prašydamas pateikti dokumentus, įrodančius visų tiekiamų saldumynų kokybę bei patvirtinančius, kad jais prekiauti yra saugu.

13.54 val. Nesaugūs šokoladiniai batonėliai klientams vis dar pasiekiami​

Tai, kad trečiadienį po pietų vis dar galima įsigyti galimai nesaugių „Snickers“ šokoladinių batonėlių įsitikino ir patys 15min žurnalistai, apsilankę Vilniaus „Panoramos“ prekybos centre esančiame „Rimi“ prekybos centre.

 

Nors prie sveriamų „Snickers“ saldainių partijos kodo rasti nepavyko, tačiau ant rastos pakuotės su keturiais šio prekės ženklo šokoladiniais batonėliais esantis kodas (550G1NLD0319) ir galiojimo data (2016 m. liepos 10 d.) parodė, kad jame – vengtini gardumynai.

 

UAB „Rimi Lietuva“ viešųjų ryšių vadovė Giedrė Bielskytė patikino, kad per pietus buvo gautas oficialus raštas iš šių saldainių tiekėjo ir šiuo metu skubos tvarka iš prekybos išimami tiek po 4 vnt. supakuoti, tiek sveriami „Snickers“ saldainiai. 

Jurgitos Lapienytės nuotr./„Snickers“ batonėliai RIMI  2016 m. vasario 24 d.
Jurgitos Lapienytės nuotr./„Snickers“ batonėliai RIMI 2016 m. vasario 24 d.

13.30 val. „Mars Lietuva“: nerimauti nėra pagrindo

„Mars Lietuva“ Korporatyvinių reikalų skyriaus vadovas Baltijos šalims Mindaugas Rupšys 15min teigė, kad dėl iš prekybos atšaukiamos produkcijos pernelyg nerimauti nereikia, tačiau visi jos įsigiję klientai gali kreiptis bendrovės kokybės telefonu ir tartis dėl kompensacijų.

Jis tikino, kad prekybos centras turi pateikti informaciją apie sveriamų „Snickers“ saldainių partijos numerį. Be to, anot M.Rupšio, žmogus turi atkreipti dėmesį ir į prie šių saldainių kainos nurodytą galiojimo laiką.

„Tai bus pirmoji indikacija žmogui kreiptis kokybės telefonu dėl produkto grąžinimo ir pakeitimo nauju“, – sakė M.Rupšys ir pridūrė, kad dėl produktų grąžinimo sąlygų bus susitarta kokybės linijoje.

Tiesa, M.Rapšys pernelyg nedetalizavo produktų surinkimo proceso.

„Atskirais atvejais galbūt ir pašto, siuntos išlaidos galės būti apmokėtos. Yra galimybė siųsti. Kiekvienas atvejis individualus. Negaliu komentuoti Šilutės, Naujosios Akmenės ar Kauno atvejų“, – aiškino „Mars Lietuva“ atstovas.

 

Jis pripažino, kad šiuo metu vis dar galima įsigyti iš prekybos nuspręstos išimti produkcijos, tačiau patikino, jog greitai jos ant parduotuvių lentynų nebeliks.

„Tikimės, kad dienos pabaigoje (galimai nesaugių produktų) nebeturėsime“, – pridūrė M.Rupšys. 

VMVT: bus taikomos griežčiausios administracinio poveikio priemonės

VMVT pranešime spaudai pažymima, kad patikrinus platintojo sandėlius paaiškėjo, kad įvairiose prekybos vietose visoje Lietuvoje pirminiais duomenimis buvo išplatinta 17 t galimai nesaugių saldumynų.

Vartotojai įsigiję šių saldumynų ir išsaugoję pirkimo čekį, gali juos grąžinti į prekybos vietas.

Vartotojai įsigiję šių saldumynų ir išsaugoję pirkimo čekį, gali juos grąžinti į prekybos vietas.

„UAB „Mars“ atstovai suklaidinę Lietuvos vartotojus pasielgė nesąžiningai ir neatsakingai. Noriu pabrėžti, kad tyrimas toliau tęsiamas, tačiau už galimai nesaugių saldainių platinimą bus taikomos griežčiausios administracinio poveikio priemonės ir produkcijos į rinką tiekimo ribojimai“, – sako VMVT direktoriaus pavaduotoja Daiva Švelnienė.

Iš prekybos atšauktus šokoladinius batonėlius įsigijo ir lietuviai​​

„Mars Lietuva“ atšaukia visus į prekybą pakliuvusius mini (sveriamus) „Snickers“ ir pakelyje po keturis supakuotus „Snickers“ batonėlius, kurių galiojimo data yra tarp 2016 metų liepos 10 dienos ir rugpjūčio 14 dienos. Vartotojai, įsigiję šių produktų raginami jų nevartoti ir nedelsiant paskambinti „Mars“ kokybės telefonu 85 2660726.

 

Bendrovė „Mars“ savanoriškai atšaukia visą Nyderlandų gamykloje pagamintą batonėlių „Mars“, „Snickers“ ir „Milky Way“ partiją, nes Vokietijoje viename produkte rasta plastiko gabalėlis. Šis plastikas nekelia grėsmės nei žmogaus gyvybei, nei sveikatai, tačiau gali sukelti nepatogumų.

„Kokybė ir maisto saugumas išlieka svarbiausiu „Mars“ prioritetu, todėl siekdami apsidrausti net nuo menkiausios rizikos sukelti nepatogumų klientams, „Mars“ nusprendė atšaukti visą Nyderlandų gamykloje pagamintą batonėlių „Mars“, „Snickers“ ir „Milky Way“ partiją“, – sako Mindaugas Rupšys, bendrovės „Mars Lietuva“ korporacinių reikalų vadovas Baltijos šalims.

Apie šį atvejį jau informuota Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

„Mars Lietuva“ taip pat pateikia informaciją, kaip atpažinti „Snickers“ batonėlius, kurių patartina nevalgyti. Jokie kiti produktai, turintys kitokias nei toliau nurodytas galiojimo datas arba siuntų numerius, arba pagaminti kitur nėra atšaukiami.

Kaip atpažinti „Snickers“ batonėlius, kurių patartina nevalgyti?
Kaip atpažinti „Snickers“ batonėlius, kurių patartina nevalgyti?
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką