Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Medicinos bankas: Lietuvos banko bauda – ne pati didžiausia, ji sumažins pusmečio pelną

Medicinos bankas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Medicinos bankas
Šaltinis: 15min
1
A A

1,5 proc. metinių pajamų siekiančią baudą iš Lietuvos banko gavęs Medicinos bankas sako, kad ji sumažins pirmojo pusmečio pelną, tačiau metiniai finansiniai tikslai, tikėtina, bus įvykdyti.

Trečiadienį Lietuvos bankas, įvertinęs Medicinos banko ataskaitoje fiksuotus teisės aktų pažeidimus ir jų pakartotinumą, skyrė bankui 235 tūkst. eurų baudą. Tai yra 1,5 proc. praėjusių metų banko pajamų.

Kaip nurodoma Lietuvos banko pranešime, laikinai, kol bankas nepašalins teisės aktų pažeidimų, uždrausta skolinti Medicinos banką kontroliuojančiam asmeniui bei jo tiesiogiai ir netiesiogiai kontroliuojamoms įmonėms, kadangi bankas, netinkamai vertindamas prisiimamą kredito riziką, skolino minėtoms įmonėms ir taip sprendė kapitalo bazės stiprinimo klausimus.

Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus viršininkė Daiva Patalauskienė 15min sakė, kad Lietuvos banko skirta bauda nėra maksimali. Su ja Medicinos bankas sutinka.

„Suprantame, kad Lietuvos bankas, atsižvelgęs į tai, kad dėl banko veiklos ir finansinės būklės nebuvo pažeisti visuomenės ir banko klientų interesai, pritaikė vieną mažesnių baudos tarifų (1,5 proc.), kai įstatymu leidžiama iki 10 proc. nuo bendrųjų metinių pajamų. Todėl manome, kad jis proporcingas įstatymu suteiktų teisių rinkos reguliatoriui kontekste“, – 15min sakė D.Patalauskienė.

Pasak jos, baudos dydis sumažins banko uždirbtą 2017 metų pirmojo pusmečio pelną, tačiau „tikime, kad 2017 metų pelno tikslus bankas pasieks nepaisant baudos įtakos“.

Pernai Medicinos banko pelnas išaugo 4,23 proc. ir pasiekė 1,077 mln. eurų.

Medicinos bankas ketina nurodytus trūkumus pašalinti ne vėliau nei iki rugsėjo 30 dienos, taip pat rengiasi sumažinti susijusių asmenų skolinimo apimtį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką