Tiesiogiai
15min be reklamos
2022 12 05, 09:43

„Microsoft“ ir „LinkedIn“ pradeda bendrą programą – 10 mln. gyventojų padės įgyti skaitmeninių įgūdžių

Bus suteikta nemokama prieiga prie 350 naujų kursų, 6 naujų „Karjeros pagrindų sertifikatų“ bei 50 tūkst. „LinkedIn“ mokymosi stipendijų, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„LinkedIn“
„LinkedIn“ / 123RF.com nuotr.

„Microsoft“ ir „LinkedIn“ paskelbė apie naują programos „Įgūdžiai darbui“ etapą, kurio metu bus suteikta nemokama prieiga prie 350 naujų kursų ir šešių naujų „Karjeros pagrindų sertifikatų” (Career Essential Certificate), skirtų šešioms paklausiausioms specialybėms skaitmeninėje ekonomikoje. Be to, „Microsoft“ ir „LinkedIn“ pasiūlys 50 tūkst. „LinkedIn Learning“ stipendijų, kuriomis sieks padėti žmonėms toliau stiprinti jų darbinę kvalifikaciją. Iki 2025 m. „Microsoft“ padės apmokyti ir sertifikuoti 10 mln. žmonių, kad jie turėtų paklausioms darbo vietoms reikalingų įgūdžių.

Naujo programos etapo pradžis sutapo su Pasauline įgūdžių iniciatyva (Global Skills Initiative), kuri jau padėjo 80 mln. darbo ieškančių žmonių visame pasaulyje nemokamai įgyti naudingų skaitmeninių įgūdžių. Lietuvoje šios programos įgyvendinimo laikotarpiu per dvejus metus buvo nemokamai apmokyta 42066 gyventojai.

Nustatė šešias paklausiausias specialybes

Naudodamasi „LinkedIn“ ir „Burning Glass“ instituto duomenimis, „Microsoft“ išanalizavo darbo skelbimus ir nustatė šešias paklausiausias specialybes: administravimo specialistas, projektų vadovas, verslo analitikas, sistemų administratorius, programinės įrangos kūrėjas ir duomenų analitikas.

Nauji kursai ir sertifikatai bus siūlomi aštuoniomis kalbomis: anglų, prancūzų, vokiečių, ispanų, portugalų, supaprastinta kinų, japonų ir arabų. Programos plėtra grindžiama „Microsoft“ įsipareigojimu stiprinti gyventojų ekonominį įsitraukimą ir visiems besimokantiems visame pasaulyje suteikti vienodą prieigą prie skaitmeninėje ekonomikoje paklausių įgūdžių, technologijų ir galimybių.

„Šiandien skaitmeniniai įgūdžiai labai prisideda prie didesnio konkurencingumo darbo rinkoje. Šių įgūdžių per „Microsoft Learn“ ir „LinkedIn Learning“ įgijusiems žmonėms mes toliau padedame įtvirtinti gautas žinias ir suteikiame plačiai pripažįstamus ir vertinamus „Microsoft“ sertifikatus, kurie atlieka svarbų vaidmenį karjeroje“, – sako Vaida Šapolė, „Microsoft“ vadovė Baltijos šalyse.

Naujieji karjeros pagrindų sertifikatai skirti padėti besimokantiesiems įveikti atotrūkį tarp bazinio skaitmeninio raštingumo ir pažangesnių techninių įgūdžių bei įgyti skirtingose veiklos srityse pripažįstamus sertifikatus, kurių reikalaujama priimant į paklausias darbo vietas. Baigę kursą besimokantieji gaus „LinkedIn“ ženkliuką, kuris veiks kaip sertifikatas ir patvirtins darbdaviams, jog šis asmuo įgijo reikiamų įgūdžių.

Visus kursus galima rasti „LinkedIn“ tinklapyje opportunity.linkedin.com. Be to, „Microsoft“ sukurti kursai prieinami programoje „Microsoft Community Training“ (MCT), taip pat – parsisiunčiamais formatais „Microsoft Management Systems“ (LMS) platformoje, skirtoje ne pelno siekiančioms organizacijoms.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką