Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Milijonieriui „Hanner“ vadovui Arvydui Avuliui – netikėti kaltinimai neatiduodant skolų

Arvydas Avulis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Arvydas Avulis
Šaltinis: 15min
129
A A

15min ne kartą rašė apie statybų rinkoje paplitusį sukčiavimo modelį. Užsakomi darbai, už juos ilgą laiką neatsiskaitoma randant vis naujų trūkumų, tuo pat metu darbus atlikusiai įmonei siūloma tenkintis gerokai mažesne suma. Bet šis atvejis – išskirtinis, nes kalbama apie vieną turtingiausių šalies verslininkų, garsios bendrovės „Hanner“ savininką Arvydą Avulį.

Jei įmonė nesutinka gauti mažiau pinigų, nei sutarta, prasideda ilgas teismų maratonas, bet net ir laimėjusi teismus bendrovė dažnai lieka prie suskilusios geldos. Staiga paaiškėja, kad skolininkas nebeturi jokio turto, skolos sumokėti nepajėgus, o akcininkai pasikeitę.

Į 15min kreipėsi taip nuo A.Avulio įmonės „Hanner development“ nukentėję verslininkai, kurie net ir laimėję teismus negali atgauti daugiau nei 50 tūkst. eurų. Vykstant teismams „Hanner development“ buvo parduota, pasikeitė ir jos akcininkas, ir vadovas. Dabar milijoninius projektus vykdžiusios įmonės metinė apyvarta nesiekia 5 tūkst. eurų, o pamatus ir požemines aikšteles įrengusi įmonė bankrutavo taip ir neatgavusi pinigų už atliktus darbus.

Statė daugiabučių pamatus

Į redakciją atėjęs verslininkas paprašė neskelbti jo vardo ir pavardės. Vyras neslėpė, kad A.Avulis yra vienas įtakingiausių statybų rinkos dalyvių Lietuvoje, todėl daugelis panašioje situacijoje atsidūrusių žmonių tiesiog bijo apie tai viešai kalbėti.

„Hanner“ nuotr./„Bajorų kalvos“
„Hanner“ nuotr./„Bajorų kalvos“

Pašnekovas papasakojo savo istoriją ir pateikė dokumentus, antstolių vykdomuosius raštus bei teismo nutartis, kurios patvirtino jo žodžius. 2007 m. lapkričio 30 d. UAB „Hanner development“ ir UAB „Fundamentus“ sudarė statybos rangos sutartį.

Pagal ją „Fundamentus“ atliko daugiabučių pamatų ir požeminės automobilių aikštelės statybos darbus „Bajorų kalvų“ kvartale. Už tai bendrovei turėjo būti sumokėta 875 000 litų, tačiau daugiau nei 200 tūkst. taip ir liko nesumokėti.

Kilo ginčas dėl atliktų darbų kokybės. „Hanner development“ nusprendė atlikti pamatų sėdimo matavimus. Stebėjimas truko 6 ciklus po 6 mėnesius – iš viso trejus metus. Pagal sutartį, su „Fundamentus“ turėjo būti atsiskaityta per 30 dienų nuo darbų priėmimo, tačiau „Hanner development“ atsisakė pasirašyti darbų priėmimo aktą.

Pinigų nesulaukė

Niekada negalvojome, kad net ir laimėję teisme liksime be pinigų. Darbus atlikome A.Avulio įmonei. Jis iki šiol pardavinėja butus „Bajorų kalvų“ kvartale.

Atėjo krizė, statybų projektai stojo, pinigų neatgaunanti UAB „Fundamentus“ atsidūrė ant bankroto slenksčio. 2011 m. įmonei pradėta bankroto byla. Tuo pat metu įsisuka „Fundamentus“ bei „Hanner development“ ieškinių ir priešieškinių karuselė teismuose, kuri baigiasi 2015 m. Lietuvos Apeliacinio teismo sprendimu – pavadinimą pakeitusi UAB „Hanner development“ turi sumokėti 51 tūkst. eurų ir nuo 2010 m priskaičiuotus delspinigius UAB „Fundamentus“ skolą perėmusiai UAB „Rhetor“.

Bet pinigų susigrąžinti nebėra iš ko. UAB „Hanner development“ tapo UAB „Dokaras“. Iki 2014 m. pagrindiniu jos akcininku buvo A.Avuliui priklausanti bendrovė „Hanner“, tačiau po to „Hanner development“ akcijos nebuvo parduotos fiziniam asmeniui – Raimundui Purvinskui. Jis tapo ir bendrovės direktoriumi. Įmonė turto neturi, veiklos nevykdo, yra skolinga ne tik keliems juridiniams asmenims, bet ir valstybei.

Teismo sprendimą vykdančio antstolio Armino Naujokaičio pažymoje nurodoma, kad dviejose bendrovės sąskaitose piniginių lėšų nenustatyta.

Įmonėje dirba vienas asmuo. Be to, prie UAB „Dokaras“ durų jau laukia kiti kreditoriai, kurie taip pat vykdo skolos išieškojimo procesą.

Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr./Griaunamas pastatas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr./Griaunamas pastatas

„Mums buvo siūloma sumokėti žymiai mažesnę sumą. Toks siūlymas buvo svarstomas kreditorių susirinkime, bet nesutikome. Niekada negalvojome, kad net ir laimėję teisme liksime be pinigų. Darbai atlikti A.Avulio įmonei. Jis iki šiol pardavinėja butus „Bajorų kalvų“ kvartale. Kodėl nėra atsiskaitoma, nors teismas šiame ginče padėjo tašką? Tai jau ne tik teisės, bet ir verslo etikos klausimas“, – apmaudo neslėpė nudegęs verslininkas.

Jis pridūrė, kad tokio pobūdžio konfliktai nėra naujiena. Daugelis darbus atliekančių įmonių renkasi gauti gerokai mažesnes nei sutarta sumas, bet ne leisti pinigus ir eikvoti laiką teismuose ginčijantis su įtakingu užsakovu.

„Hanner“ pozicija: niekaip nesusiję

15min kreipėsi komentaro į „Hanner“ savininką A.Avulį, tačiau šis atsakyti įpareigojo įmonės generalinį direktorių.

Šiuo metu AB „Hanner“ UAB „Dokaras“ nevaldo. Ryšio tarp UAB „Dokaras“ ir AB „Hanner“ nėra, – teigė T.Pauliukonis.

AB „Hanner“ generalinis direktorius Tomas Pauliukonis 15min teigė, kad apie prieš metus priimtą Apeliacinio teismo sprendimą nieko nežino.

„Dar 2010 m. birželio mėn. tarp UAB „Fundamentus“ ir UAB „Hanner development“ kilo ginčas dėl nekokybiškai atliktų darbų. 2011 m. vasario mėn. bankrutuojanti UAB „Fundamentus“ buvo neteisėtai perleidusi ginčytiną reikalavimą UAB „Rhetor“, tačiau ši reikalavimo perleidimo sutartis įsiteisėjusiu 2011 m. gegužės 26 d. teismo sprendimu buvo pripažinta negaliojančia.

Mūsų žiniomis, UAB „Fundamentus“ ieškinį UAB „Dokaras“ Vilniaus apygardos teismas atmetė 2014 m. birželio 23 d. sprendimu. Kitos informacijos, kad UAB „Rhetor“ turi kažkokias teises reikalauti pinigų iš UAB „Dokaras“, neturime“, – nurodė jis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Arvydas Avulis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Arvydas Avulis ir Tomas Pauliukonis

Šias informacijos spragas nesunku užpildyti. 2015 m. vasario 12 dieną Lietuvos apeliacinis teismas priėmė sprendimą, kuriuo UAB „Dokaras“ įpareigojo sumokėti skolą bei delspinigius, ir padėjo tašką šiame ginče.

2015 m. gegužės 5 d. įvyko aukcionas, kuriame UAB „Rhetor“ įsigijo likviduojamos UAB „Fundamentus“ turtinio reikalavimo teisę.

2015 m. liepos 21 d. Vilniaus apygardos teismas priėmė sprendimą dėl išieškotojo pakeitimo. Po šio sprendimo „Rhetor“ kreipėsi į antstolius ir sužinojo, kad nėra jokio UAB „Dokaras“ turto, kurį būtų galima areštuoti.

Pasak T.Pauliukonio, UAB „Hanner development“ dar 2011 m. nustojo vykdyti veiklą Lietuvoje, todėl 2011 m. rugsėjo mėn. jos pavadinimas buvo pakeistas į UAB „Dokaras“. Vėliau, 2014 m. vasario mėn. visos AB „Hanner“ valdytos UAB „Dokaras“ akcijos buvo parduotos.

„Šiuo metu AB „Hanner“ UAB „Dokaras“ nevaldo. Ryšio tarp UAB „Dokaras“ ir AB „Hanner“ nėra“, – nurodė jis.

„Hanner“ ir „Dokaro“ vadovų telefono numeris – tas pats

Bendrovių kontaktai
Oficialiai skelbiami bendrovių kontaktai

„Hanner“ direktorius patikino, kad su visais rangovais, kurie darbus atlieka kokybiškai, laikantis terminų, sutarties, teisės aktų reikalavimų, yra visuomet atsiskaitoma už faktiškai ir kokybiškai atliktus darbus:

„Tą žino ilgą laiką įvairiuose mūsų objektuose dirbantys rangovai. Statybos rangos sutartys pasirašomos šalims susitarus dėl visų sąlygų. Rangos sutartyse numatoma, kad sutarties sumos gali būti keičiamos, kai keičiasi darbų apimtis – faktiškai atliekami darbai yra mažesnės ar didesnės apimties nei sutartyje numatyti darbai, atitinkamai koreguojami mokėjimai.“

15min​ pabandė susisiekti su UAB „Dokaras“ vadovu, tačiau viešai pateikiamu telefonu atsiliepė AB „Hanner“ administratorė. Nors bendrovių adresai skiriasi, tiek T.Pauliukonis, tiek R.Purvinskas iki šiol savo kontaktiniu telefonu nurodo tą patį numerį.

Redakcijos šaltinis nurodė, kad ir atsiliepimą antstoliui UAB „Dokaras“ vardu pasirašė AB „Hanner“ atstovaujanti teisininkė.

informacija
HANNER, AB
Vadovas: Tomas Pauliukonis 2015m . Pajamos: 5 - 10 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką