Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugpjūčio 12d. 11:28

Mindaugo Marcinkevičiaus ir Nerijaus Numavičiaus konfliktas dėl antrojo „Akropolio“ įsibėgėja

Nerijus Numavičius ir Mindaugas Marcinkevičius tęsia batalijas tiek viešojoje erdvėje, tiek teismuose
15min nuotr. / Nerijus Numavičius ir Mindaugas Marcinkevičius tęsia batalijas tiek viešojoje erdvėje, tiek teismuose

Trečiadienį Mindaugas Marcinkevičius Vilniaus apygardos teismui pateikė atsiliepimą į „Akropolį“ prie Vingio parko turėjusios statyti UAB „Geležinio vilko projektas“ ieškinį, kuriuo siekiama prisiteisti 5 mln. eurų dėl verslininko veiksmų neva kilusių nuostolių.

Įmonė, turėjusi vystyti „Akropolio“ prekybos centrą teritorijoje šalia Vingio parko, kitaip žinomoje kaip „Velgos“ sklypas, 2010 metais bandė beveik perpus sumažinti šio sklypo vertę ir susigrąžinti valstybei už žemės sklypą sumokėtus pinigus. Prezidentei Daliai Grybauskaitei, tuometiniam premjerui Andriui Kubiliui išreiškus susirūpinimą bei kilus visuomenės pasipiktinimui, bendrovė šio ieškinio atsisakė.

„Juokinga, kad šiuo metu apie reputacijos išsaugojimą kalbanti grupė reiškia priekaištus dėl pastangų išlaikyti gerą „Vilniaus prekybos“ įvaizdį. Šiuo ieškiniu grupės vadovybė parodė, kad Lietuvos valstybės bei jos gyventojų interesai jai visiškai nerūpi“, – teigė M.Marcinkevičius.

Kaip skelbiama išplatintame pranešime spaudai, M.Marcinkevičius niekados nebuvo ieškinį dėl kainos sumažinimo pateikusios įmonės vadovu. Tuo metu šias pareigas ėjo Robertas Mažeikis.

„Antra, sprendimas buvo priimtas stengiantis išsaugoti teigiamą „Vilniaus prekybos“ grupės reputaciją. Tą suprato ir kontroliuojantis akcininkas Nerijus Numavičius, kuris ne tik iniciavo patį ieškinį, bet ir vėlesnį jo atsiėmimą. Be to, įmonė po kurio laiko su Vilniaus miesto savivaldybe iš naujo suderėjo investicijų į miesto infrastruktūrą sumą ir taip sutaupė 63,5 mln. Lt. Galų gale, net teoriškai, šioms pretenzijoms pareikšti senaties terminas suėjo 2013 metais“, – rašoma pranešime spaudai. 

„Spaudoje grupės vadovybė viešai deklaruoja, kad asmeniškai peržiūri ir įvertina esminius verslo sprendimus. Reikia daug akiplėšiškumo viešai meluoti, kad apie tai įmonė sužinojo tik dabar – juk byla visuomenėje sukėlė didžiulį rezonansą ir buvo linksniuojama visose žiniasklaidos priemonėse. Akivaizdu, kad tai tik viena iš daugelio spaudimo priemonių norint mane priversti viešai nebekalbėti apie „Vilniaus prekybos“ vykdomą abejotiną veiklą. Tai, kad šis ieškinys buvo pateiktas kai teismas atmetė kitus mano adresu bandytus pritaikyti turto areštus, tik patvirtina mano nuogąstavimus. Neabejoju, kad visos aplinkybės bus tinkamai įvertinos teisme“, – ryžto nestokojo M. Marcinkevičius. 

UAB „Geležinio vilko projektas“ ieškinį prašantį atlyginti 5 mln. eurų nuostolių M. Marcinkevičiui pateikė 2015 liepos 2-ąją. Vilniaus apygardos teismas jau atsisakė verslininkui pritaikyti laikinąsias apsaugos priemones. Šią bylą Lietuvos apeliacinis teismas svarstys rugsėjo 22 d.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

31:17
01:23
01:13

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką