Tiesiogiai
Tiesiogiai
Tiesiogiai
Tiesiogiai
2013-10-14 10:00

Ministerijos siekis perimti ligoninių valdymą piktina savivaldą

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siekis perimti visų šalies ligoninių valdymą piktina savivaldą.
Gydytojai
Gydytojai / Fotolia nuotr.

SAM parengė Sveikatos sistemos bei Vietos savivaldos įstatymų pataisas, kuriomis iš savivaldybių siekiama perimti antrinės ir tretinės asmens sveikatos priežiūros organizavimo funkciją.

Kaip rašo dienraštis „Lietuvos žinios“, šias pataisas išnagrinėjusi Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) valdyba joms kategoriškai nepritarė.

Šiuo metu antrinės ir tretinės sveikatos priežiūros organizavimas yra valstybinė (valstybės perduota savivaldybėms) funkcija, kurią vykdo savivaldybės administracija. Šiam lygiui priskiriamos rajoninės, regioninės bei kitos stambiosios ligoninės, teikiančios stacionarinę pagalbą, jų konsultaciniai skyriai ir specializuotą pagalbą bei reabilitaciją teikiančios įstaigos.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą