Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mirusio rūkaliaus našlei tabako bendrovė turės sumokėti 23 mlrd. dolerių

 Tabako gigantei „RJ Reynolds“ skirta milžiniška bauda
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Tabako gigantei „RJ Reynolds“ skirta milžiniška bauda
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Floridos valstijos (JAV)prisiekusiųjų teismas tabako bendrovę „RJ Reynolds“ nubaudė 23 mlrd. dolerių bauda. Šie pinigai, kaip ir dar 16,8 mln. dolerių teismo išlaidų, atiteks ilgamečio nuo plaučių vėžio mirusio rūkaliaus Michaelio Johnsono našlei Cynthiai Robinson, naujienų agentūrą „Reuters“ cituoja „USA Today“.

Ši byla anksčiau buvo istorinės „Engle v. Liggett Group" bylos dalimi, kurioje Floridos valstijos teismas tabako bendroves įpareigojo atlyginti 145 mlrd. dolerių nuostolių grupei žmonių. Vienas iš jų – Cynthia Robinson.

Moteris bendrovę „RJ Reynolds“ į tesimą padavė 2008 metais dėl jos vyro mirties.

Cigaretės dabar yra visiškai kitokios nei 1950-aisiais ar 1960-aisiais, kai C.Robinson vyras dar buvo gyvas, – sakė C.Chestnutas.

„Prisiekusieji norėjo parodyti, kad tabako industrija daugiau negali meluoti Amerikos žmonėms ir vyriausybei apie priklausomybę nuo mirtinų chemikalų jų cigaretėse“, – sakė vienas moters advokatų Christoferis Chestnutas.

„Cigaretės dabar yra visiškai kitokios nei 1950-aisiais ar 1960-aisiais, kai C.Robinson vyras dar buvo gyvas, – sakė C.Chestnutas. – Vyras žinojo, kad prie cigarečių priprantama, tačiau jos buvo reklamuojamos netinkamai. Bendrovė melavo ir pardavinėjo cigaretes taip, lyg šios būdų visiškai saugios, nors jose pilna nuodingų cheminių medžiagų.“

Kitas moters advokatas Willie'is Gary'is sakė, kad bylos tikslas buvo sustabdyti tabako bendroves, kad šios nereklamuotų savo produktų vaikams ir paaugliams.

„RJ Reynolds“ viceprezidentas Jeffery'is Rabornas žalą pavadino „pernelyg šiurkščia ir neleistina valstybės bei konstitucinės teisės“.

„Mes planuojame kreiptis į aukščiausios instancijos teismą ir esame įsitikinę, kad teismas vadovausis įstatymais ir neleis šiam sprendimui įsigalėti“, – kalbėjo J.Rabornas.  

Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką