Dabar populiaru
Publikuota: 2017 lapkričio 21d. 11:13

Modernus darbdavys: kaip paruošti gerus specialistus?

Astros generalinis direktorius Vaidas Liesionis
Astros generalinis direktorius Vaidas Liesionis

Robotizacijai įsigalint darbo rinkoje, didėja ir lūkesčiai darbuotojų atžvilgiu – reikalaujama ne tik savo srities išmanymo, bet ir puikių komunikacinių gebėjimų, kelių kalbų išmanymo. Tuo, jog mokslai nesibaigia užvėrus universiteto duris, įsitikino ir didžiausios metalo apdirbimo įmonės Lietuvoje „Astra“ generalinis direktorius Vaidas Liesionis.

Asm. arch./Gamyba „Astros“ gamykloje
Asm. arch./Gamyba „Astros“ gamykloje

Mokslų daktaro laipsnį turintis įmonės vadovas teigia, jog norint sukurti tvarų verslą būtina investuoti į nuolatinį darbuotojų tobulėjimą. Tiesa, „Astroje“ vykdomi mokymai nepanašūs į mokslo įstaigų kursus: „Paprastai inžinieriams, šaltkalviams ar konstruktoriams yra skiriamas atskiras mokytojas su individualia programa. Mokymų pagrindą sudaro praktinės užduotys, o trumpa teorinė dalis apima darbo saugos, brėžinių skaitymo mokymus. Suteikiame būtent tokių žinių, kurių reikia mūsų įmonėje dirbantiems specialistams – kiekvienoje įmonėje šie poreikiai skiriasi. Pagal specifines programas darbuotojus mokome nuo pusės iki 2 metų, priklausomai nuo kiekvieno gabumų“, – dėsto V. Liesionis.

Specialistus augina įmonės viduje

Įmonės direktorius pastebi, kad kvalifikuotų darbuotojų stygių Lietuvos bendrovės dažniausiai bando spręsti dviem būdais: organizuodami darbuotojų apmokymus, arba perviliodami juos iš konkurentų. „Kvalifikuotų specialistų rinkoje labai trūksta, tad tenka inžinierius pritraukti iš kitų įmonių. Deja, tai bendrovėms sukelia problemų dėl darbuotojų lojalumo“.

Šia priemone pasinaudojusios įmonės gali gauti finansavimą praktiniams darbuotojų mokymams, kurių metu būtų įgyjama nauja arba patobulinama turima kvalifikacija.

Kaip vieną iš būdų, padedančių ugdyti naujus darbuotojus, „Astros“ direktorius įvardija Ūkio ministerijos administruojamą Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonę „Pameistrystė ir kvalifikacijos tobulinimas darbo vietoje“. Šia priemone pasinaudojusios įmonės gali gauti finansavimą praktiniams darbuotojų mokymams, kurių metu būtų įgyjama nauja arba patobulinama turima kvalifikacija.

Teikiant paraišką finansavimui gauti įmonės direktorius teigia nesusidūręs su jokiais sunkumais: „Paraiškos ruošimas buvo labai aiškus, lengvai įveikiamas.“, – mano V. Liesionis.

Anot įmonės direktoriaus, norint gauti maksimalią grąžą iš organizuojamų mokymų svarbu paaiškinti ko tikimąsi iš darbuotojų: „Anksčiau specialistai į mokymus žiūrėdavo skeptiškai, tarsi į formalumą, o dabar žinodami, kad bus vėliau egzaminuojami iš išorės, įgijo motyvacijos, pasidarė drausmingesni“.

Pagal ES priemonę „Pameistrystė ir kvalifikacijos tobulinimas darbo vietoje“ finansuojami praktiniai mokymai darbuotojams pameistrystės forma kvalifikacijai įgyti bei mokymai darbo vietoje kvalifikacijai tobulinti. Paraiškas gali teikti tiek privatūs juridiniai asmenys, tiek valstybės arba savivaldybės įmonės. Labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms finansuojama 80 proc., didelėms – 70 proc. išlaidų mokymams. Maksimali finansavimo suma gali būti iki 360 tūkst. eurų projektui ir iki 1500 eurų vienam darbuotojui.

Daugiau informacijos apie priemonę „Pameistrystė ir kvalifikacijos tobulinimas darbo vietoje“ galima rasti Ūkio ministerijos arba ES investicijų svetainėse.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Ūkio ministerija, jos skelbimas finansuojamas ES lėšomis.

Ūkio ministerija ES fondas

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką