Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokesčių inspekcija apklaus visus „VP grupės“ akcininkus

Mindaugas Marcinkevičius ir Nerijus Numavičius
Juliaus Kalinsko, Irmanto Gelūno / 15min.lt nuotr. / Mindaugas Marcinkevičius ir Nerijus Numavičius
Šaltinis: 15min
2
A A

15min žiniomis, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pradėjo „Vilniaus prekybos (VP) grupės“ akcininkų apklausas. Jos susijusios su Estijoje atliekamu mokestiniu tyrimu.

„Apskričių valstybinių mokesčių inspekcijų pokalbiai su mokesčių mokėtojais, siekiant surinkti papildomą informaciją – įprasta Mokesčių inspekcijos praktika, vykdant mokestinius tikrinimus šalyje ar bendradarbiaujant su užsienio šalių mokesčių administratoriais.

Šiuo atveju Vilniaus apskrities VMI bendrauja su visais mokesčių mokėtojais, Lietuvos gyventojais, kurie gali turėti reikšmingos informacijos Estijos mokesčių inspekcijos vykdomame tyrime.

Daugiau informacijos nei VMI, nei Vilniaus apskrities mokesčių inspekcija šiame etape negali atskleisti“, – teigiame VMI pranešime.

Estijoje pradėtas tyrimas yra „VP grupės“ akcininkų karo rezultatas. Mindaugas Marcinkevičius yra pareiškęs, kad Estijoje galėjo būti nesumokėti mokesčiai perkeliant vieną iš „VP grupės“ įmonių.

Estijoje galioja įstatymai, kurie leidžia nemokėti papildomų mokesčių nuo reinvestuojamo pelno, tačiau juos reikia susimokėti parduodant įmonę ir išaugus jos vertei.

Vos prie mėnesį „VP grupės“ atstovai pasidžiaugė, jog VMI nerado jokių pažeidimų tikrindami jų įmones ir pranešė, kad M.Marcinkevičiaus kaltinimai nebuvo pagrįsti.

Netrukus po to Generalinė prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl pagrindinio „VP grupės“ akcininko Nerijaus Numavičiaus veiklos.

„Pagal Estijos mokesčių įstatymus, estiškos bendrovės pelnas yra apmokestinamas tada, kai jis yra paskirstomas akcininkams, pavyzdžiui, išmokant dividendus, tačiau ne tada, kai yra parduodamos kitos bendrovės akcijos ar pelnas yra reinvestuojamas.

Kaip jau buvo nurodyta anksčiau ir buvo atskleista metinėse finansinėse ataskaitose, “Klarus Group Holdings„ OU dukterinė bendrovė “Klarus Funds„ OU yra gavusi prašymą iš Estijos mokesčių ir muitų valdybos pateikti informaciją, susijusią su mokesčių apskaita bei deklaravimu, įskaitant ir UAB “Franmax„ akcijų perleidimu.

“Klarus Funds„ bendradarbiauja su Estijos mokesčių administratoriumi ir pateikė visą prašytą informaciją bei dokumentus. Kaip ne kartą buvo minėta viešai, “Franmax„ akcijos buvo perleistos rinkos sąlygomis, sandorio vertei nustatyti buvo pasitelkti nepriklausomi vertintojai“, – 15min teigė „Klarus Group Holdings“ valdybos narė Lina Karkliauskaitė.

informacija
VILNIAUS KOOPERACIJOS PREKYBA, UAB
Vadovas: Vaidas Nausėda Darbuotojų sk.: 151 2015m . Pajamos: 5 - 10 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką