Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokesčių inspekcija ir Lietuvos verslo konfederacija kartu sieks mažinti biurokratinę naštą ir šešėlį

Valstybinė mokesčių inspekcija
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Valstybinė mokesčių inspekcija
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (VMI), siekdama glaudesnio ir efektyvesnio bendradarbiavimo su verslu, ketvirtadienį pasirašė sutartį su Lietuvos verslo konfederacija (LVK).

VMI ir LVK šia sutartimi siekia padėti mokesčių mokėtojams įgyvendinti savo teises ir pareigas, užtikrinti mokesčių į biudžetą sumokėjimą, kurti palankią aplinką verslui, šalinti tam trukdančias kliūtis, skatinti rinkos ekonomikos sistemos plėtrą, paremtą laisvos ir sąžiningos konkurencijos principu; skatinti verslo subjektus laikytis mokesčių įstatymų reikalavimų ir savanoriškai mokėti mokesčius, sudaryti verslui lygios konkurencijos sąlygas rinkoje, užkertant kelią galimybei įgauti konkurencinį pranašumą nemokant mokesčių.

Mokesčių inspekcija ir LVK keisis aktualia informacija ir žiniomis, konsultuosis svarbiais verslo subjektų veiklą reglamentuojančiais klausimais, esant poreikiui, organizuos darbo grupes, tarpusavio atstovų susitikimus. Abi šalys planuoja įgyvendinti įvairius projektus, skirtus sąžiningo mokesčių mokėjimo skatinimui, pagalbos mokesčių mokėtojams teikimui, neapskaitomos ekonomikos dalies mažinimui bei kovai su šešėline ekonomika.

Svarbu, kad Mokesčių inspekcija turėtų ne tik statistinę informaciją apie įvairius verslo sektorius, bet ir iš pirmų lūpų sužinotų, kuo gyvena verslas, su kokiomis problemomis susiduria skirtingų sektorių įmonės.

„Valstybinė mokesčių inspekcija, pasirašydama sutartį su daugiau nei 1500 ūkio subjektų vienijančia organizacija, yra įsitikinusi abipuse nauda: LVK pasiūlymai padės tobulinti mokesčių administravimo procedūras, mažinti administracinę naštą verslui, o pagal gaunamą informaciją Mokesčių administratorius galės lengviau nustatyti „šešėlyje“ veikiančias įmones, paprasčiau bus užtikrinti sąžiningą verslo konkurenciją, kurią iškreipia mokesčių nemokančios bendrovės“, – pažymi VMI viršininkas Modestas Kaseliauskas.

LVK Prezidento Valdo Sutkaus teigimu, bendradarbiavimas su asocijuotoms verslo struktūroms neabejotinai padidins visuomenės pasitikėjimą Mokesčių inspekcija bei jos darbuotojais. Labai svarbu, kad Mokesčių inspekcija turėtų ne tik statistinę informaciją apie įvairius verslo sektorius, bet ir iš pirmų lūpų sužinotų, kuo gyvena verslas, su kokiomis problemomis susiduria skirtingų sektorių įmonės, bei kokie Mokesčių administratoriaus veiksmai padėtų sąžiningam verslui efektyviau vykdyti veiklą bei mažiausiomis sąnaudomis įgyvendinti mokestines prievoles.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką