TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Naujagimis“ keliauja per Lietuvą

EP narė Vilija Blinkevičiūtė ir jos komandos nariai lankėsi Marijampolės ligoninėje.
Mariaus Anisimavičiaus nuotr. / EP narė Vilija Blinkevičiūtė ir jos komandos nariai lankėsi Marijampolės ligoninėje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Dešimtį metų leidžiamas nemokamas žurnalas „Naujagimis“, kuris gimdymo namuose dovanojamas mažylių susilaukusioms moterims ir šiais metais pasiekė jau beveik visas Lietuvos ligonines. Žurnalo redaktorė Auksė Kontrimienė apsilankė keliose ligoninėse su garbingų politikų kompanija, siekdama atkreipti jų dėmesį į mažėjantį gimstamumą ir šalyje vykdomą neteisingą šeimos politiką.

Trakai laukia naujagimių bumo

„Man sunku patikėti, kad Trakuose kiekvienais metais gimsta beveik 500 naujagimių, kai tik  tiek jų sulaukia kur kas didesnis miestas Marijampolė“, – stebėjosi žurnalo „Naujagimis“ redaktorė A. Kontrimienė kartu su Trakų savivaldybės administracijos direktore Asta Kondratavičienė apsilankiusi Trakų ligoninėje.

A. Kondratavičienė įsitikinusi, kad renovavus akušerijos ir ginekologijos skyrių, dar daugiau būsimųjų mamų rinksis būtent Trakų ligoninę.  „Smagu, kad darbai verda, ES parama įsisavinama sėkmingai, džiaugiuosi, kad trakiškiams, norintiems pasikonsultuoti, išsitirti, nebereikės važiuoti pas specialistus į Vilnių“, – kalbėjo A. Kandratavičienė. 

Nemokamus žurnalus „Naujagimis“ perdavusi vyriausiajai Trakų ligoninės akušerei Reginai Jankauskienei, A. Kontrimienė padėkojo medikei už pagalbą visus metus dalinant žurnalus gimdyvėms. „Trakų gimdymo skyrius nuolat giriamas mamų forumuose, puikiai vertinami ten dirbantys gydytojai ir visas medicinos personalas, nenuostabu, kad čia važiuoja gimdyti vis daugiau moterų iš sostinės“, – kalbėjo A. Kontrimienė.

Redaktorė džiaugėsi skyriuje sutikusi ir gydytoją Albiną Našliūnienę, kurios dėka prieš 20 metų Santariškių neišnešiotų naujagimių skyriuje įvyko stebuklas – pavyko išgelbėti ir iš 800 gramų svėrusio naujagimio užauginti redaktorės A. Kontrimienės sūnų Kristupą. 

Valdo `ereikos nuotr./Trakų savivaldybės administracijos direktorė Asta Kandratavičienė, žurnalo Naujagimis redaktorė Auksė Kontrimienė ir medikų kolektyvas pasveikino beveik 5 kg. sveriančio Mantvydo mamytę.
Valdo Šereikos nuotr./Trakų savivaldybės administracijos direktorė Asta Kandratavičienė, žurnalo „Naujagimis“ redaktorė Auksė Kontrimienė ir medikų kolektyvas pasveikino beveik 5 kg. sveriančio Mantvydo mamytę.

Vilkaviškyje

Į Vilkaviškį „Naujagimis“ atkeliavo kartu su Lietuvos socialdemokratų partijos lyderiu Algirdu Butkevičiumi ir jo komanda. Seimo narys A.Butkevičius su savo komandos nariais  apsilankė Vilkaviškio ligoninėje. „Noriu padėkoti ligoninės darbuotojoms, kurios jau 10 metų dalina nemokamą žurnalą pagimdžiusioms moterims. Ir man labai džiugu, kad Vilkaviškyje vis dar gimsta per 300 naujagimių per metus, todėl nėra pavojaus, skyrius gali būti uždarytas“, – kalbėjo A. Kontrimienė.

Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėja Skirmantė Švarcienė aprodė svečiams renovuotas skyriaus palatas, papasakojo, jog praėjusiais metais šiame skyriuje gimdė 347 moterys, o pasaulį išvydo 349 naujagimiai. Svečiai ir ligoninės darbuotojai pasidalino pastebėjimais, jog moterys gimdo vis mažiau dėl nedarbo, nevykusios konservatorių šeimos politikos ir emigracijos.

Rimanto Kairelio nuotr./Vilkaviakio ligoninės aukuaerijos ginekologijos skyriuje lankėsi LSDP lyderis Algirdas Butkevičius su savo komanda.
Rimanto Kairelio nuotr./Vilkaviškio ligoninės aukušerijos ginekologijos skyriuje lankėsi LSDP lyderis Algirdas Butkevičius su savo komanda.

Marijampolėje

Marijampolės miesto ligoninėje „Naujagimio“ redaktorė  A. Kontrimienė  lankėsi kartu su europarlamentarės Vilijos Blinkevičiūtės komanda. Lydimi direktorės Audronės Kuodienės svečiai galėjo savo akimis įsitikinti, kaip panaudotos ES lėšos gerinant sveikatinimo paslaugas. Čia neseniai atidaryti du nauji skyriai, kurių viename teikiamos įvairios fizioterapijos paslaugos, o kitame veikia modernus slaugos padalinys.

Svečiai susižavėjo ir gražia Marijampolės ligoninės vykdoma socialinės paramos akcija „Mama-mamai“.  Projektas prasidėjo 2010 m. sausio pradžioje ir yra skirtas šeimoms, kurios sunkmečiu negali suruošti pirmojo kraitelio savo naujagimiui. Šiam kilniam tikslui Akušerijos skyriuje įrengta simbolinė skrynia, į kurią galima atnešti kūdikiams reikalingų daiktų: rūbelių, pledų, sauskelnių bei kitų naujagimio priežiūrai reikalingų daiktelių.

 

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką