Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 27d. 07:00

Naujiena geidžiamų karantino prekių sąraše: lietuviai susidomėjo pulsoksimetrais

Pulsoksimetras
Farma24.lt nuotrauka / Pulsoksimetras

Pastaruoju metu šoktelėjo pulsoksimetrų – prietaisų, skirtų kraujo įsotinimo deguonimi ir pulso matavimui, pardavimai. Manoma, kad susidomėjimą šiuo prietaisu padidino vieno Ukrainos gydytojo rekomendacija sergant pačiam stebėti deguonies kiekį kraujyje. Tuo tarpu Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius Saulius Čaplinskas pabrėžė, kad šis brangus prietaisas nereikalingas, ir ragino gyventojus nebūti patikliais.

Prie paklausių, bet jau sunkiau įsigyjamų karantino laikotarpio prekių prisijungė naujas gaminys.

Šiuo metu įsigyti nuo 30 eurų kainuojantį pulsoksimetrą, matuojantį ir pulsą ir kraujo įsotinimą deguonimi, nėra taip paprasta. Ne vienoje farmacinių prekių elektroninėje parduotuvėje prie šio produkto raudonuoja užrašas „Prekė išparduota“.

Padidėjusi pulsoksimetrų paklausa stebima jau keletą dienų, o bumas kilo praėjusį savaitgalį.

Elektroninės farmacijos prekių parduotuvės Hiperfarma.lt vadybininkė Lina Rimkutė 15min pasakojo, kad padidėjusi pulsoksimetrų paklausa stebima jau keletą dienų, o bumas kilo praėjusį savaitgalį.

„Pardavėme jau keliasdešimt vienetų. Dar yra galimybė mūsų parduotuvėje šią prekę įsigyti, bet jei turėjome septynių skirtingų modelių pulsoksimetrus, tai dabar turime tik dviejų“, – informavo L.Rimkutė.

Paieškojus internete matyti, kad kai kuriose elektroninėse parduotuvėse dar yra pulsoksimetrų, ypač brangesnių, kainuojančių per 60 eurų. Tuo tarpu tiek elektroninėje parduotuvėje Pigu.lt, tiek Farma24.lt pulsoksimetrų jau nebeliko.

„Pigu“ komunikacijos vadovė Raimonda Strazdauskaitė 15min sakė, kad paskutinius prietaisus įmonė pardavė prieš savaitę.

Pigu.lt nuotrauka/Pigu.lt prekių atsiėmimo punktas per karantiną
Pigu.lt nuotrauka/Pigu.lt prekių atsiėmimo punktas per karantiną

Pulsoksimetrų pardavimai smarkiai išaugo kovo viduryje, paskutinius turėtus prietaisus pardavėme prieš savaitę. Šiuo metu sunku prognozuoti, kada vėl jų turėsime, tačiau darome viską, kad būtiniausios prekės karantino metu būtų mūsų e. parduotuvės asortimente”, – žada R.Strazdauskaitė.

Susidomėjo po Ukrainos gydytojo įrašo „YouTube“ kanale

Tikėtina, kad Lietuvoje pulsoksimetrai populiarėja po vieno Ukrainos gydytojo patarimų.

Į 15min kreipėsi skaitytojas Jevgenijus, tvirtinęs, kad praėjusį penktadienį žiūrėjęs per 2,3 milijono sekėjų „YouTube“ kanale turinčio Ukrainos gydytojo Jevgenijaus Komarovskio laidą, kurioje gydytojas rekomendavo įsigyti oksimetrą ar pulsoksimetrą.

„J.Komarovskis sakė, kad jeigu kažkas iš artimųjų susirgs, būtų labai gerai tokį įrenginį, parodantį deguonies kiekį kraujyje, turėti. Jei deguonies sumažėja iki tam tikro lygio, reikia kreiptis į gydytojus. Tą galima suprasti pačiam ir kreiptis laiku“, – kodėl įsigyti pulsoksimetrą nutarė ir sau, ir močiutei, aiškino pašnekovas.

Šeštadienį paieškojęs šios prekės internete, Jevgenijus per Varle.lt internetinę parduotuvę išsirinko tris prietaisus, kainuojančius 4,19 euro. Tačiau pirmadienį jo užsakymas buvo atšauktas be jokių paaiškinimų. Vėl užsukęs į elektroninę parduotuvę Jevgenijus pastebėjo, kad tas pats įrenginys jau kainuoja 32 eurus. Be to, ir už šią kainą prietaisas jau buvo išparduotas.

Pulsoksimetras
Pulsoksimetras

Vyras tikina parašęs elektroninei parduotuvei elektroninį laišką, tačiau atsakymo nesulaukęs. O, kai pirmadienį pabandė įsigyti jau brangesnį pulsoksimetrą kitoje elektroninėje parduotuvėje, pamatė, kad jie beveik visur išparduoti.

Įvyko techninė klaida

Nors pirkėjas įtaria norą pasipelnyti, pulsoksimetrą pardavinėjančios įmonės atstovai tvirtino, kad įvyko techninė klaida.

Varle.lt komercijos direktorius Marius Butauskas 15min paaiškino, kad Varle.lt yra platforma, suvedanti pardavėjus su pirkėjais – kaip „Akropolis“, kuriame įsikuria skirtingos įmonės ir pardavinėja savo produkciją tiesiogiai klientams.

Pasak M.Butausko, pirkėjas pulsoksimetrą bandė įsigyti iš įmonės „Visterus“ ir pridūrė, kad šiuo atveju minėta įmonė pažeidė Varle.lt taisykles, nes draudžiama atšaukti užsakymą klientui nieko nepaaiškinus ir nepasiūlius alternatyvios prekės.

Tuo tarpu nenorėjęs prisistatyti „Visterus“ atstovas paaiškino, kad įvyko nesusipratimas – pasak jo, šis prietaisas iš tiesų kainuoja daugiau nei 30 eurų, o Varle.lt platformoje žemesnė kaina atsirado dėl techninės klaidos. Kol įmonė klaidą pastebėjo, jau buvo įvykę keletas sandorių.

Kaip nenusipirksite automobilio už 100 eurų, taip ir pulsoksimetro už 4 eurus neįmanoma įsigyti, jie kainuoja 30 eurų, – sakė „Visterus“ atstovas.

„Vien pulsoksimetro baterijos kainuoja 4 eurus, tad logiška, kad negalima už tokią kainą medicininio aparato nusipirkti. Įvyko duomenų perdavimo klaida, nes duomenys apie prekę yra perduodami į Varle.lt sistemą automatiniu būdu, tad kartais atsitinka tokių dalykų. Žmonės pikti, nuo situacijos įsitempę, tačiau turėtų suprasti, kad nebūna stebuklų – kaip nenusipirksite automobilio už 100 eurų, taip ir pulsoksimetro už 4 eurus neįmanoma įsigyti, jie kainuoja 30 eurų, bet ir už tokią kainą jau išparduoti“, – tvirtino įmonės atstovas, aiškinęs, kad pirkėjams buvo išsiųsti laiškai.

Prekių kainų palyginimo tinklalapyje kainos24.lt matyti, kad pulsoksimetrų kainos išties siekia nuo 31 iki 98 eurų.

S.Čaplinskas: eilinis uždarbiavimas ir patiklių žmonių ieškojimas

Išgirdęs apie kylantį susidomėjimą pulsoksimetrais Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius Saulius Čaplinskas tikino nėra poreikio pirkti šį prietaisą ir ragino gyventojus nebūti tokiais patikliais.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Saulius Čaplinskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Saulius Čaplinskas

„Eilinis uždarbiavimas ir patiklių žmonių ieškojimas“, – patarimą įsigyti šį prietaisą 15min įvertino ekspertas.

Paklaustas, ar pulsoksimetras padeda stebėti savo būseną susirgus, S.Čaplinskas atsakė, kad nepadeda.

Eilinis uždarbiavimas ir patiklių žmonių ieškojimas, – sakė S.Čaplinskas.

„Nepadeda ir nėra jokio reikalo to daryti. Kas padeda – socialinė izoliacija ir rankų higiena. O jei kam įtarimas, tai kai tik atsiras galimybė – atlikti antikūnių testą ir viskas. Lygiai taip pat anksčiau prisipirko tualetinio popieriaus. Nereikia būti tokiais patikliais“, – pabrėžė S.Čaplinskas.

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką