Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 23d. 15:22

Naujoje 100 mln. eurų vertės SBA gamykloje G.Nausėdą nustebino robotas Ąžuolas

Šį savaitgalį pajūryje ošiant Jūros šventei, apstu ir kitų progų švęsti. Klaipėdos pašonėje pradėtas įgyvendinti 92 mln. eurų vertės naujos baldų gamyklos, kuri yra SBA grupės dalis, projektas. Su gamykloje apsilankiusiu prezidentu Gitanu Nausėda labinosi prieigose ypatingo svečio laukęs robotas, pradžioje nedrąsiai tiesęs ranką ir prabilęs angliškai, tačiau išvykstant nustebinęs šalies vadovą „žaibu“ ir lietuvių kalba. Robotas, vardu Ąžuolas, – tarsi simbolis gamyklos, kuri žengia koja kojon su moderniausiomis baldų gamybos technologijomis.

Dar prieš porą metų Klaipėdos pašonėje šiuo metu veikiančioje SBA gamykloje buvo įkasta simbolinė kapsulė, liudijusi darbų pradžią tuomet dar plynuose laukuose. Šiandien čia jau veikia automatizuota baldų ruošinių gamykla, logistikos centras, o ateityje numatyta ir plėtra. Iš viso komplekse dirbs apie 600 darbuotojų, o investicijos sieks apie 92 mln. eurų.

Penktadienį veikianti gamykla aprodyta ekonomikos ir inovacijų ministrei Aušrinei Armonaitei ir prezidentui Gitanui Nausėdai. Šalies vadovas pasilabino su pora įmonės darbuotojų, teiravosi apie jų darbą, procesus.

Šalies vadovo rankos paspaudimo sulaukęs Povilas pasakojo nuo lapkričio čia perėjęs dirbti iš kitos SBA įmonės – „Klaipėdos baldų“. Į darbą vyriškis važinėja iš Kretingos ir sako esąs patenkintas darbo sąlygomis. Jo pamaina trunka dvylika valandų, jis prižiūri medienos drožlių pjaustymo procesus. Povilas neslėpė, jog prezidento dėmesys buvo netikėtas ir labai malonus.

Vaikščiodamas po didžiules patalpas, kuriose jau sukrautos dėžės su įvairiausio dydžio išpjaustytomis medžio drožlių plokštėmis, prezidentas stebėjosi masiškumu.

„Čia visas futbolo laukas“, – sakė jis, vėliau taręs ir sveikinimo kalbą susirinkusiesiems. Prezidentas dėmesį atkreipė į žaliosios ekonomikos svarbą, mat įmonė perka žaliąją elektrą, vykdo kitus tvarius projektus.

„Kompleksas rodo veiklos mastą. Sunku trumparegiam žmogui matyti kitame pastato gale esančią sieną. Tokia realybė. Visiškai lengvai įsivaizduoju, kad bus robotukai, kurie dirbs našiai savo darbą, kas be ko, šalia bus ir žmonių“, – kalbėjo G.Nausėda, dėkodamas įmonei ir už atsakingą požiūrį pandemijos laikotarpiu.

Labinosi su robotu

Gamyklos prieigose penktadienį prezidentą pasitiko robotas. Po apžiūros ranką robotui tiesęs prezidentas sulaukė jo atsako anglų kalba. Galiausiai tarus „Bye bye“, prezidentui liko tik nusijuokti. Po oficialiosios dalies G.Nausėda dar kartą priėjo prie roboto, šįkart šis, matyt, jau pailsėjęs lietuviškai pasveikino atvykus į SBA baldų gamyklą ir prezidentui davė „žaibą“.

SBA grupės viceprezidentas Egidijus Valentinavičius teigė, jog siekiant atspindėti, kad gamykla yra inovatyvi ir maksimaliai automatizuota, nuspręsta, jog geriausias atspindys yra būtent robotas.

„Ką išmoko, tą išmoko. Jis turi atpažinti žmogų, pasisveikinti ir pakviesti užeiti į vidų, moka pamirksėti, duoti žaibą. Jis suprogramuotas ir lietuviškai“, – sakė E.Valentinavičius.

Vykdys plėtrą

Anot SBA grupės viceprezidento, per porą metų čia, Klaipėdos pašonėje, laukuose pastatyta automatizuota baldų ruošinių gamykla ir logistikos centras, tačiau darbų numatyta dar apsčiai ir jie bus vykdomi iki 2025 metų.

„Dabar yra viso proceso pradžia padaryta ir pabaiga. Pradžia – atvažiuoja medžio drožlių plokštės pačio didžiausio formato, supjaunama į ruošinius visoms mūsų grupės baldų gamykloms, padengiama popieriumi. Čia pradžia. Pabaiga – logistikos centras, į kurį iš mūsų įmonių suvažiuoja pabaigta produkcija, ir ji keliauja tiesiai į parduotuves. Kadangi atvažiuoja pilna mašina su pabaigta produkcija, atgal grįžta su paruoštais komponentais. Taip ir kursuojama", – pasakojo viceprezidentas.

Pasak jo, pagrindinė idėja, kad čia atsirastų inovacijų slėnis ir kad būtų tikras klasteris.

"Viskas – ir gamybos pakankama koncentracija, kad galėtų vietoje būti maišoma produkcija, būtų komponentų gamyba vietoje, taupytųsi logistikos kaštai ir būtų didelis greitis, kad būtų įrangos servisas ir gamintojų paslaugos, mokymo centrai, inovacijų centrai. Kitas žingsnis bus inovacijų centras, produktų kūrimas, naujų technologijų vystymas, bus mokymų klasės, tikiuosi atsiras ir keletas naujų gamyklų“, - teigė jis.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Aušrinė Armonaitė ir Gitanas Nausėda lankėsi plėtrą vykdančioje SBA gamykloje
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Aušrinė Armonaitė ir Gitanas Nausėda lankėsi plėtrą vykdančioje SBA gamykloje

Vykdant plėtrą įmonei prireiks dar apie pusantro šimto darbuotojų. Viso komplekse dirbs apie 600 darbuotojų. Naujoji gamykla jau turi pavadinimą – „Inno Line“.

E.Valentinavičius renginio metu pabrėžė, jog jei anksčiau Lietuva globaliu mastu galėjo konkuruoti mažesnėmis kainomis dėl žemesnio atlygio ir pigesnių žaliavų, tai dabar gi konkurencija išliks inovacijų plotmėje.

Naujos iniciatyvos gera pradžia

Kaip pranešė ministerija, 92 mln. vertės naujos SBA baldų gamyklos projektas vykdomas pagal Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inicijuotą Žaliojo koridoriaus iniciatyvą stambiems investuotojams, SBA grupė per pustrečių metų planuoja pastatyti naują baldų gamyklą ir sukurti ne mažiau kaip 153 naujas darbo vietas.

„Investicinio klimato gerinimas, palankių sąlygų verslui sudarymas yra vienas mūsų prioritetų. Akivaizdu, kad potencialūs investuotojai įvertino Žaliojo koridoriaus iniciatyvą stambiems investuotojams, kuria siekiama skatinti naujų darbo vietų kūrimą, mažinti administracinę naštą verslui ir suteikti konkurencingesnes mokestines paskatas. Pirmasis projektas jau startuoja, vertinamos dar trys paraiškos. Tai rodo, kad šis projektas yra geras postūmis verslui ir investuotojams“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Anot ministrės skaičiuojama, kad Žaliasis koridorius vien per artimiausius 5 metus leis sukurti apie 2 000 naujų darbo vietų ir prisidės prie Lietuvos ekonomikos augimo. Tokie projektai sukuria daugialypį poveikį – stambų projektą įgyvendinanti įmonė įprastai perka bent dalį paslaugų ir žaliavų iš vietos verslų, o tai suteikia paskatas kurti naujas darbo vietas.

Pirmasis Žaliojo koridoriaus projektas numato, kad SBA grupė savo technologijų ir inovacijų parke Klaipėdos rajone pastatys naujas A++ energinės naudingumo klasės gamybos ir sandėliavimo patalpas. Šiame gamybiniame komplekse numatoma vilktų baldų gamyba, o dauguma baldų bus eksportuojama. Ketinama įdarbinti ne mažiau kaip 153 naujus darbuotojus.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./SBA gamykla ties Klaipėda
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./SBA gamykla ties Klaipėda

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengta ir įgyvendinta Žaliojo koridoriaus iniciatyva numato, kad verslui, investuojančiam ne mažiau kaip 20 mln. eurų (Vilniuje – 30 mln. eurų) į ilgalaikį kapitalą ir įsipareigojančiam sukurti ne mažiau kaip 150 naujų darbo vietų (Vilniuje – ne mažiau kaip 200 naujų darbo vietų), suteikiamas stambaus investicinio projekto statusas. Tai sudarys galimybes kur kas greičiau ir paprasčiau atlikti investuotojo įsikūrimo procedūras. Kartu suteikiamas ir valstybei svarbaus projekto statusas, iki 20 metų laikotarpiu bus taikomas 0 proc. pelno mokesčio tarifas ir paskatos investuotojus priimančioms savivaldybėms.

Prieš mėnesį vykusiame investuotojų renginyje „Baltic Investors Forum“ Ekonomikos ir inovacijų ministerijai įteiktas apdovanojimas už Metų sprendimą dėl verslo aplinkos gerinimo – priemonių paketą, skirtą stambioms vietos ir užsienio kapitalo investicijoms pritraukti – Žaliąjį koridorių.

Baldų pramonė, kaip įvardijama, yra vienas iš atraminių Lietuvos ekonomikos pamatų. Į užsienį eksportuojama apie 90 proc produkcijos, baldai sudaro 13 proc. lietuviškos kilmės prekių eksporto. Baldų sektoriuje dirba daugiau kaip 30 tūkstančių Lietuvos gyventojų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:01
03:15
07:09

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką