Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 8d. 10:58

Neapmokestinami priedai darbuotojams: ar netaps algos dalimi?

Sportas
123RF.com nuotr. / Sportas

Darbuotojų ir darbdavių atstovai siūlo darbuotojus skatinti iniciatyvomis, pavyzdžiui, abonementais į sporto klubą ar suteiktu maitinimu, ir tokie privalumai nebūtų apmokestinti. Tai siūloma įteisinti kolektyvinėse sutartyse, tačiau šią mintį kritikuoja darbdavių atstovas.

Darbuotojų ir darbdavių atstovai pasigenda palankesnių sąlygų socialinių iniciatyvų skatinimui, todėl darbuotojus siūlo skatinti ne tik pinigais, bet ir nepiniginiais priedais, pavyzdžiui, abonementais į sporto klubą, maitinimu, pavėžėjimu į darbą ir iš jo, sveikatos priežiūra, kurie būtų neapmokestinami. Tačiau darbuotojų ir darbdavių atstovai nesutaria dėl įgyvendinimo.

Nesutaria dėl kolektyvinės sutarties

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos vadovė Inga Ruginienė vardijo statistiką ir pažymėjo, kad tik 15 proc. darbuotojų jaučiasi laimingi eidami į darbą.

„Žmogus jaučiasi saugus, kai jis žino, kad ateis į darbo vietą, ten bus gera atmosfera, gaus darbo užmokestį, socialines garantijas“, – sakė ji.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Inga Ruginienė
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Inga Ruginienė

I.Ruginienė pabrėžė, kad Konfederacija palaiko įstatymo pataisas tik tuo atveju, jeigu bus įteisinta kolektyvinė sutartis.

„Mes nesame prieš įvairias iniciatyvas, kurios galėtų įgalinti darbdavį labiau pasirūpinti darbuotoju. (...) Pritartume įstatymų pataisai, jeigu mes kalbėtume apie socialines iniciatyvas, kurios būtų aptartos kolektyvinėje sutartyje. Deja, kol kas projekte šitas neatsispindi“, – kalbėjo ji.

I.Ruginienė akcentavo, kad labai svarbu, jog bet kokios socialinės iniciatyvos nepakeistų darbo užmokesčio. Esą tai turi būti priedas, bet ne užmokestis.

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė palaiko idėją, kad socialinės iniciatyvos būtų užtikrintos kolektyvinėmis sutartimis.

„Mes gyvenome sovietiniais laikais, kai su darbuotojais buvo atsiskaitoma šaldytuvais ir kojinėmis. Tą procesą reikia stebėti ir kontroliuoti“, – pabrėžė ji.

Kolektyvinėms sutartims skirtos lėšos turėtų būtų neapmokestinamos.

Tačiau Lietuvos darbdavių konfederacijos generalinis direktorius Danas Arlauskas nesutinka dėl kolektyvinės sutarties įteisinimo, remdamasis tuo, kad mieste geresnė sociokultūrinė erdvė, o kaimuose jos niekur nėra, todėl, pasak jo, „šita mintis negali būti realizuojama“.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Danas Arlauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Danas Arlauskas

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos vadovė atkirto, kad tai „nesąmonė“ ir siūlė, pavyzdžiui, pasirašyti šakinę kolektyvinę sutartį.

Lietuvos teisinėje sistemoje nėra teisės akto, nustatančio, kokias darbuotojų motyvaciją skatinančias priemones įmonės gali įgyvendinti ir kaip tokios įmonių socialinės iniciatyvos turi būti skatinamos.

Pasak darbdavių ir darbuotojų atstovų, įstatyminiai pakeitimai, kurie leistų neapmokestinti įmonių įgyvendinimų motyvacinių priemonių, yra būtini. Pakeitimus siūloma atlikti Pelno mokesčio, Gyventojų pajamų ir Viešųjų pirkimų įstatymuose.

Kol kas nėra aišku, kokias tiksliai naudas darbuotojams skirs konkrečios įmonės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

00:22
07:05
00:51

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką