Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nelegalūs prancūziški blyneliai padėjo išaiškinti Kaišiadoryse rezgamas įmonės aferas

A. Černės nuotr. / Prancūziški blyneliai
A. Černės nuotr. / Prancūziški blyneliai
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (tauno AVMI) gavo pranešimą iš muitinės apie Kaune, uždaroje lauko teritorijoje, stovintį vilkiką su kroviniu ir atliko operatyvų patikrinimą. Priekaboje-šaldytuve rasta 2,6 tonos nežinia kam priklausančių ir dokumentuose neegzistuojančių prancūziškų šaldytų blynelių. Paaiškėjo, kad Kaišiadoryse įsikūrusi įmonė plačiai užsiėmė nelegalia prekyba įvairiomis prekėmis.

Kaip praneša Kauno AVMI, analizuojant prancūziškų blynelių atsiradimo aplinkybes pradėjo ryškėti suregzta mokestinių pažeidimų schema. Kadangi nei vilkiko vairuotojas, nei įmonė, kuriai priklauso pati transporto priemonė, negalėjo pateikti jokių produktų įsigijimą ir transportavimą patvirtinančių dokumentų, Maisto ir veterinarijos tarnybos nurodymu visi šaldyti pusgaminiai buvo sunaikinti.

Nei vilkiko vairuotojas, nei įmonė, kuriai priklauso pati transporto priemonė, negalėjo pateikti jokių produktų įsigijimą ir transportavimą patvirtinančių dokumentų.

„Šiuo atveju nepateikti vilkiko priekaboje rastų šaldytų pusgaminių dokumentai, todėl nebuvo galimybės nustatyti ir konkrečios produktų realizacijos pajamų sumos, — teigė Kauno AVMI Kontrolės departamento direktorė Ligita Brazlauskienė. – Patikrinimo metu įtarimą sukėlė į teritoriją atvykęs rasto vilkiko vairuotojas, kuris, kaip paaiškėjo, dirbo Kaišiadoryse esančios įmonės, vykdančios mažmeninę prekybą maisto prekėmis ir alkoholiniais gėrimais specializuotose parduotuvėse, direktoriumi. Vairuotojas inspektorius tikino, jog transporto priemonės priekaba žodine sutartimi išnuomota „iš matymo“ žinomam asmeniui, o apie jos turinį nieko nežinąs. Ieškodami aptiktų prekių pėdsakų mokesčių inspektoriai nusprendė patikrinti ir minėtą Kaišiadorių įmonę, kurioje vilkiko vairuotojas dirbo direktoriumi.“

Atliekant patikrinimą Kaišiadoryse veikiančioje įmonėje rasta 25 buteliai alkoholinių gėrimų už daugiau nei 2 tūkst. litų, kuriems prekybos vietoje nepateikti jokie šių prekių įsigijimo ir jų gabenimo dokumentai. Nemaža dalis parduotuvėje aptiktų alkoholinių gėrimų buvo su seno pavyzdžio banderolėmis, tačiau atsakingi darbuotojai neturėjo jų inventorizavimo aprašo. Pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą už tai įmonei gresia bauda nuo 1000 iki 5000 litų su prekių konfiskavimu.

Vilkiko vairuotojas mokesčių inspektorių vizito dieną tapo dar ir Kaišiadorių rajono krovinių gabenimo paslaugas teikiančios įmonės direktoriumi.

Tęsiant tyrimą, pasak L. Brazlauskienės, akį rėžė dar vienas netikėtas faktas — vilkiko vairuotojas mokesčių inspektorių vizito dieną tapo dar ir Kaišiadorių rajono krovinių gabenimo paslaugas teikiančios įmonės direktoriumi. Inspektoriams užkliuvo ne tik „atsitiktinumas“, kad vairuotojas staiga pakeitė pareigas — išaiškėjo, jog įmonė, vairuotoją įdarbinusi direktoriumi, ir yra tikroji rastos vilkiko priekabos bei joje esančių produktų savininkė. Už nustatytus pažeidimus šiai krovinių gabenimo įmonei teko padengti šaldytų pusgaminių utilizavimo išlaidas.

VMI primena, kad gyventojai apie neapskaitomas pajamas, „vokeliuose“ mokamus atlyginimus ar kitus mokestinius pažeidimus gali pranešti paskambinę pasitikėjimo telefonu 1882, pasinaudodami išmaniųjų telefonų programėle „Pranešk“, užpildę anketą interneto svetainėje www.vmi.lt/cms/stop-seseliui arba apsilankę Mokesčių inspekcijoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką