Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

„NEO Finance“ atidarė įmonę Nyderlanduose

Lietuvos finansinių paslaugų startuolis AB „NEO Finance“, valdantis didžiausią Lietuvoje tarpusavio skolinimo (P2P) platformą „Paskolų klubas“ ir teikiantis mokėjimo inicijavimo paslaugas (MIP) su prekės ženklu „NEO Pay“, plečia veiklą ir atidarė įmonę Nyderlanduose, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Mark Leenards
Mark Leenards / „NEO Finance“ nuotr.

Bazė tarptautinei plėtrai

Naujoji grupės bendrovė „NEO Finance BV“ šiuo metu bus atsakinga už investuotojų iš Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo bei kitų Vakarų Europos šalių pritraukimą į tarpusavio skolinimosi platformą. Vėliau per bendrovę Nyderlanduose planuojama pradėti teikti ir daugiau paslaugų.

„Tarptautinė plėtra – vienas iš pagrindinių mūsų tikslų. Įsikurdami Nyderlanduose žengėme pirmąjį žingsnį ir padėjome pagrindą tolesnei tarpusavio skolinimo ir mokėjimo inicijavimo paslaugų plėtrai Europoje. Šią šalį pasirinkome todėl, kad čia palankios sąlygos startuolių veiklai ir prie mūsų jau yra prisijungę investuotojai iš Nyderlandų”, – teigia Evaldas Remeikis, „NEO Finance“ valdybos pirmininkas.

Šiuo metu į „NEO Finance“ kapitalą trys investuotojai iš Nyderlandų yra investavę 100 tūkst. eurų. Didžiausią investiciją – 71 tūkst. eurų – bendrovė prisitraukė iš Nyderlandų akseleratoriaus „Crosspring“, kai praėjusiais metais Amsterdame dalyvavo tarptautinės plėtros mokymo programoje „Soft-Landing“. „Crosspring“ įkūrėjas ir vadovas Maurice Verwee tapo ir „NEO Finance“ Stebėtojų tarybos nariu.

Vadovaus olandas M.Leenardsas

Įmonės Nyderlanduose vadovu paskirtas olandas Markas Leenardsas, prisidėjęs prie kelių finansinių platformų, internetinių žaidimų ir inovatyvių investavimo strategijų sukūrimo. M.Leenardsas turi sukaupęs daugiau nei 18 metų patirtį verslo plėtros ir investavimo srityse, rašo straipsnius investavimo, fintech temomis.

„Džiaugiuosi prisijungęs prie sparčiai ir sėkmingai augančio Lietuvos startuolio. Tai viena didžiausių tarpusavio skolinimosi platformų Rytų Europos ir Baltijos šalių regione, turinti išskirtinį verslo modelį ir neretai investuotojams galinti pasiūlyti patrauklesnę grąžą nei kitos rinkoje veikiančios platformos.

Bendrovė sparčiai plėtoja ir mokėjimo inicijavimo paslaugas. Tikiu, kad ši veikla turi geras perspektyvas dėl rudenį atsiveriančio Europos Sąjungos mokėjimų reguliavimo“, – sako M.Leenardsas, „NEO Finance BV“ direktorius.

Pasak M.Leenardso, Nyderlandai yra pripažinti palankiausia startuoliams valstybe Europoje, ji pirmauja daugelyje tarptautinių reitingų, turi startuolių steigimą skatinančią politiką, taip pat palankias geografines, demografines sąlygas.

„NEO Finance“ duomenimis, iki šiol „Paskolų klube“ yra investavę 13 investuotojų iš Nyderlandų, bendra jų investicija siekia 27,6 tūkst. eurų.

Augo dvigubai

Per šių metų I ketvirtį „NEO Finance“ administravo 4,5 mln. eurų paskolų išdavimą tarpusavio skolinimo platformoje. Tai 50% daugiau nei per tą patį laikotarpį praėjusiais metais, kai per „Paskolų klubą“ gyventojai iš smulkiųjų investuotojų pasiskolino 2,99 mln. eurų, ir 7% daugiau nei paskutinįjį 2018 m. ketvirtį (4,2 mln. Eur).

Iš viso per „Paskolų klubą“ iki šiol jau yra išduota 30 mln. Eur paskolų. Šių metų pirmąjį ketvirtį „NEO Finance“ paskolų išdavimai sudarė 53% tarpusavio skolinimo platformų vartojimo paskolų rinkos.

Per šių metų I ketvirtį „NEO Finance“ inicijavo 733 tūkst. mokėjimų. Nuo 2018 m. pavasario, kai įmonė pradėjo teikti mokėjimo inicijavimo paslaugas, per „NEO Pay“ iš viso buvo inicijuota daugiau nei 1,5 mln. mokėjimų. Šiuo metu „NEO Finance“ šias paslaugas teikia tokioms elektroninėms parduotuvėms kaip „Tiketa“, „Barbora“, mokėjimų platformoms „Manogilė.lt“, „Vienasaskaita.lt“.

„NEO Finance“ per I metų ketvirtį uždirbo 650 tūkst. eurų komisinio mokesčio, kuris, pagal bendrovės veiklos modelį, bus sumokamas dalimis per visą paskolos laikotarpį. Iš viso per šių metų I ketv. gautinas tarpininkavimo mokestis siekė 3,21 mln. eurų ir buvo daugiau nei 2 kartus didesnis nei per tą patį 2018 m. laikotarpį, kai komisinių mokėjimai sudarė 1,5 mln. eurų. Šiemet pirmąjį ketvirtį „NEO Finance“ uždirbo 85% daugiau komisinių nei per praėjusių metų tą patį laikotarpį (351 tūkst. eurų) ir 12% daugiau nei paskutinįjį 2018 m. ketvirtį (581 tūkst. eurų).

„NEO Finance“ yra įrašyta į Lietuvos banko skolinimo platformų ir viešąjį vartojimo kredito davėjų sąrašus. Lietuvos bankas „NEO Finance“ yra suteikęs neribotos veiklos elektroninių pinigų įstaigos licenciją, leidžiančią vykdyti veiklą visoje ES.

Daugiau informacijos apie „NEO Finance“ www.paskoluklubas.lt ir www.neofinance.com. Daugiau apie mokėjimo inicijavimo paslaugas https://neopay.lt/.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Huawei FreeBuds 6i“ – iki 100 eurų kainuojančios belaidės ausinės
Reklama
Vaikų vasaros atostogoms įsibėgėjant, „Telia Play“ kino rekomendacijos vaikams ir visai šeimai
Reklama
„Įspūdžiai išliko visam gyvenimui“: TV bokštas kviečia pasivaikščioti 170 metrų aukštyje
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?