Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 liepos 11d. 08:39

Nesiderėjusi dėl kainos, VRK galėjo permokėti „iTree Lietuva“ už IT paslaugas

Vyriausioji rinkimų komisija
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vyriausioji rinkimų komisija
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) per ketverius metus informacinėms sistemoms išleido apie 5,4 mln. eurų, sutartis sudarydama tik su bendrove „iTree Lietuva“ ir nė karto neinicijavusi derybų dėl kainų.

Taip institucija galėjo permokėti už paslaugas, ketvirtadienį paskelbė LRT Tyrimų skyrius.

Jo duomenimis, 2015 metais VRK pasirašė preliminarią informacinių sistemų plėtros sutartį su dviem tiekėjų grupėmis, kurių lyderiai yra įmonės „Algoritmų sistemos“ ir „iTree Lietuva“. Kadangi pastaroji tuo pat metu laimėjo viešąjį konkursą, VRK iš jos už 1,5 mln. eurų nusipirko informacinės sistemos sukūrimo darbus.

Skelbtą pirkimą „iTree Lietuva“ laimėjo pasiūliusi 5 mln. eurų kainą, nors antroje vietoje likusi konkurentė „Algoritmų sistemos“ siūlė darbus atlikti perpus pigiau – už beveik 2,6 mln. eurų.

Buvęs VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas, 2015 metais ir pasirašęs sutartį su „iTree Lietuva“, LRT Tyrimų skyriui paaiškino, kad buvo vertintas ne tik ekonominis, bet ir kokybinis naudingumas, dėl to „iTree Lietuva“ pasiūlymas pasirodė patrauklesnis.

Pasak Z.Vaigausko, 2016 metais Viešųjų pirkimų tarnyba rekomendavo sutartį nutraukti, tačiau išvada komisiją pasiekė per vėlai ir buvo nuspręsta, kad nutraukti sutartį – nenaudinga.

Dabartiniai komisijos atstovai aiškina, kad preliminarioji sutartis numato, jog, bendrovei laimėjus pirmąjį konkursą, su ja be papildomų konkursų vykdomi ir kiti reikalingi pirkimai. Tačiau sutartis suteikia galimybę komisijai kaskart, prireikus paslaugų, atnaujinti tiekėjų varžymąsi. Toks procesas leistų komisijai gauti geriausią kainą. Tačiau LRT Tyrimų skyriaus žiniomis, VRK niekada neinicijavo tokio varžymosi ir, kaip numato preliminarioji sutartis, visus sandorius su „iTree Lietuva“ sudarinėjo iš anksto pateiktomis kainomis.

Pasak VRK pirmininkės Lauros Matjošaitytės, 2017 metų vasarą su komisijos nariais aptarus „iTree Lietuva“ paslaugų problemas ir įvertinus artėjantį rinkimų maratoną, niekas neišreiškė poreikio keisti tiekėją, todėl nė karto nebuvo inicijuotos bendrovių varžytinės dėl geresnės kainos.

Pasak Viešųjų pirkimų tarnybos vadovės Dianos Vilytės, VRK pinigai nebuvo išleisti racionaliai.

„iTree Lietuva“ finansinės ataskaitos rodo, kad pusę visų pajamų gauna iš Vyriausiosios rinkimų komisijos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

26:24
07:19
07:55

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką