Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Netikėčiausi praradimai: kas atsitinka gyventojų išsimokėtinai pirktiems daiktams?

LG „G Flex“ išmanieji telefonai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / .
Šaltinis: 15min
0
A A

Nepriklausomai nuo to, daiktas pirktas išsimokėtinai ar ne, nukritęs jis sudūžta vienodai. Visgi nuostoliai būna didesni, kai prarandamas lizingu įsigytas daiktas, kadangi dažniausiai išsimokėtinai perkamos vertingesnės prekės. Lizingo bendrovė „Mokilizingas“, klientams siūlanti lizingu perkamų daiktų draudimą, sudarė netikėčiausių žalų sąrašą, į kurį patenka ir augintinių sugadinti daiktai, ir troleibuso durų sutraiškytas telefonas.

Pasak lizingo bendrovės „Mokilizingas“ generalinio direktoriaus Jurgio Rubaževičiaus, praėjusių metų pabaigoje „Mokilizingas“ klientams pasiūlytas lizingų perkamų daiktų draudimas sulaukė didelio susidomėjimo.

„Paprastai lizingu perkami daiktai būna brangesni, todėl gyventojai jaučiasi saugiau, žinodami, jog neatsidurs situacijoje, kai tenka mokėti įmokas už sugadintą ar pavogtą daiktą. Draudimo paskirtis yra užtikrinti, kad sugadintas daiktas būtų suremontuotas, o prarastas – atpirktas“, – teigia J.Rubaževičius.

Kelis tūkstančius siekiantys nuostoliai

Lizingo bendrovė „Mokilizingas“, išnagrinėjusi klientų patirtų žalų statistiką, sudarė netikėčiausiųjų sąrašą. Dažniausiai kreipiamasi dėl vaikų ir gyvūnų apgadintų pirkinių. Pavyzdžiui, katinui netyčia išliejus stiprų cheminį skystį buvo apgadintas televizorius ir suskaičiuota 550 litų žala. Kiek mažiau kainavo šuns išdaiga – nuversto kompiuterio remonto kaina siekė beveik 300 litų. Kaip rodo statistika, žalos gali pridaryti ne tik judrių, namie žaidžiančių gyvūnų auginimas – išsiliejus akvariumui aplieto telefono naudotojui buvo išmokėta 800 litų. Vaikų išdaigos gali kainuoti dar daugiau – vaikui užkliudžius ir numetus kompiuterį ant žemės, draudimas suskaičiavo 2,2 tūkst. litų žalą.

Paprastai lizingu perkami daiktai būna brangesni, todėl gyventojai jaučiasi saugiau, žinodami, jog neatsidurs situacijoje, kai tenka mokėti įmokas už sugadintą ar pavogtą daiktą.

Neretai nukenčiama, kai, atrodo, nieko blogo negali nutikti: štai vienam klientui bėgiojant ant bėgimo takelio telefonas buvo saugiai padėtas į jam skirtą laikiklį, tačiau netyčia timptelėjus už ausinių, jis įkrito į bėgtakio mechanizmą ir buvo sutraiškytas, o patirta žala siekė kone 2 tūkst. litų. Klientei lipant iš troleibuso, nespėjus laiku patraukti rankinės, ją prispaudė durys. Rankinėje buvusio telefono remontas kainavo 1,5 tūkst. litų.

Telefonai taip pat neretai dūžta tiesiog gatvėje. Viena iš registruotų žalų nutiko, kuomet gatvėje atsitrenkus į nepažįstamąjį klientei iš rankų iškrito telefonas, teko keisti sudužusį stiklą. Taip pat registruota žala, kurią klientas patyrė po nesėkmingos ilgapirščiui vagystės. Po šios vagystės be telefono liko tiek užpuolikas, tiek telefono savininkas – iškritęs iš rankų telefonas dužo, patirta žala siekė 1,5 tūkst. litų.

Sugadinami ne vien telefonai ar kompiuteriai. Nukentėjęs klientas pjovė medį ir pastarasis užvirtęs apgadino pjūklą, o padaryta žala viršijo 1 tūkst. litų. Apmaudžią žalą klientas patyrė, kuomet naujutėlaitis televizorius buvo sugadintas išpakavimo metu – traukiant iš dėžės televizorius kliudė židinio kampą, patirta žala siekė 1,5 tūkst. litų. Bene brangiausia per pastarąjį mėnesį registruota nelaimė – lizingu įsigyto fotoaparato vagystė iš automobilio. Nukentėjusiajam atlyginta 3,7 tūkst. litų žala.

Dažniausiai netenkama mobiliųjų telefonų

J.Rubaževičius pastebi, jog paprastai draudžiama lizingu pirkta buitinė technika, vaizdo bei garso aparatūra, dviračiai ir pan.

„Mokilizingo“ pirkinių draudimas atlygina žalą patirtą dėl gaisro, užpylimo, vagystės, perdegimo dėl elektros įtampos svyravimų, netyčinio sudaužymo ir kitų nelaimingų atsitikimų.

Draudimo paskirtis yra užtikrinti, kad sugadintas daiktas būtų suremontuotas, o prarastas – atpirktas.

Statistika atspindi, jog dažniausiai gyventojai kreipiasi dėl sudaužytų ar aplietų mobiliųjų telefonų, kompiuterių, planšetinių kompiuterių, brangesnė buitinė technika apgadinama transportavimo ar išpakavimo metu, ją taisyti tenka po elektros įtampos svyravimų. Taip pat nereti telefonų, fotoaparatų pametimo ir vagysčių atvejai.

„Įvertinus situaciją nukentėjusiajam gali būti sumokama suma, padengianti apgadinto pirkinio remontą. Kai remonto darbai nebetikslingi arba daiktas prarastas, sumokama suma, skirta naujo daikto įsigijimui. Remiantis statistiniais duomenimis, klientai vidutiniškai patiria 900 litų žalą“, – sako lizingo bendrovės „Mokilizingas“ generalinis direktorius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką