Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 06, 20:48

Nežinia baigėsi: aiškus valdžios planas dėl PVM viešbučiams, restoranams ir sporto klubams

Valdantieji iš principo sutarė išlaikyti lengvatinį 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą viešbučiams, o maitinimo, sporto klubų ir renginių sektoriams lengvatą taikyti iki kitų metų liepos. 15min žiniomis, toks planas ketvirtadienį buvo pristatytas valdančiosios koalicijos susitikime.
Padavėja
Padavėja / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pagal planą, kuris turėtų būti teikiamas Seimui, PVM lengvata viešbučiams būtų ilgalaikė, o restoranams, sporto klubams ir renginiams galiotų iki liepos mėnesio.

Jei įstatymai nebūtų pakeisti, lengvatos maitinimo bei apgyvendinimo sektoriams būtų baigusios galioti šių metų pabaigoje.

Viešbučių ir restoranų asociacija jau kurį laiką perspėjo, kad PVM padidinimas būtų pražūtingas ir lemtų bankrotus.

Laikinas 9 proc. PVM tarifas maitinimo įmonėms buvo įvestas antrą praėjusių metų pusmetį, o apgyvendinimo paslaugoms taikomas jau septynerius metus.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./PVM
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./PVM

Lengvatos turėjo baigti galioti šių metų pabaigoje, tačiau abu sektoriai prašė lengvatas pratęsti. Restoranų savininkai neseniai surengė protestą prie Vyriausybės, kurio metu tvirtino, kad panaikinus lengvatą nemaža dalis įmonių bankrutuos.

Pastaraisiais mėnesiais premjerė Ingrida Šimonytė laikėsi pozicijos, kad lengvata turėtų baigti galioti, kaip ir planuota – 2022 m. pabaigoje.

Įprastinis PVM tarifas Lietuvoje siekia 21 proc.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką