Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 kovo 13d. 19:22

„Norfos“ vadovas D.Dundulis: liaukimės panikuoti, bado tikrai nebus

„Rivonos“ generalinis direktorius ir „Norfos” įmonių grupės savininkas Dainius Dundulis
Asmeninio albumo nuotr. / „Rivonos“ generalinis direktorius ir „Norfos” įmonių grupės savininkas Dainius Dundulis
Ketvirtadienį dėl koronoviruso atsiradus naujoms Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijoms, vėl prasidėjo parduotuvių lentynų šturmas. Paniką sėja ir socialiniuose tinkluose pasirodanti informacija apie tai, kad kai kuriose šalyse trūksta vieno ar kito produkto. Įmonės „Rivona“ ir prekybos tinklo „Norfa“ vadovas Dainius Dundulis šią sumaištį vertina vienareikšmiškai: panikuoti neverta, bado tikrai nebus.

Padarys viską, kad parduotuvės būtų pilnos

Verslininko teigimu, šiuo metu prekybos tinklo sandėliuose yra užpirkta gerokai daugiau prekių nei prieš pirmąją neprognozuojamo pirkimo bangą. „Tikrai nenorėčiau tikėti, kad prekių pritrūktų. Aišku, vienos ar kitos pozicijos gali nebūti, bet kad žmonės nenusipirktų maisto, tai pagal šiandieninę santvarką yra tiesiog nerealu. Nes bet kokiu atveju tai yra mūsų verslas ir mes viską darysime, kad parduotuvės būtų pilnos“, – tikino p.Dainius Dundulis.

Visgi verslui tokie pardavimų šuoliai nėra geras dalykas, kadangi negalima prognozuoti prekių poreikio. „Kai artėja Kalėdos, mes tiksliai žinome iš praktikos, kurią dieną atsiras vienokių ar kitokių prekių poreikis. Aišku, tikėjomės, kad kažkada tas masinis pirkimas vėl pasikartos, bet kad tai įvyks ketvirtadienį po pietų, niekas nežinojo. Tik šį kartą parduotuvės buvo pilnos ir dar sukaupta atsargų sandėliuose“, – teigė „Norfos“ vadovas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Dainius Dundulis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Dainius Dundulis

Prekių krepšelis įvairesnis, išaugo kiaulienos pardavimai

Pasak verslininko, praeitos bangos metu kai kurių prekių buvo nupirkta 5-7 kartus daugiau nei analogišką normalią dieną. „Tada pirkėjai buvo orientuoti į kruopas, makaronus, miltus ir cukrų. Dabar statistikos dar neturime, bet matosi, kad žmonės renkasi įvairesnį maistą. Jau nebeperka 5 blokų vienodų kruopų. Perka kelis maišelius, vežimėlis pilnas, bet įvairesnio maisto“, – sakė p.D.Dundulis.

Įmonės vadovo teigimu, šiomis dienomis labai šoktelėjo šviežios kiaulienos pardavimai. Užsakymai kiaulių augintojams paprastai formuojami kas dieną pagal faktą ir parduotuvių poreikius. „Šiandien mes turime beveik 1000 kiaulių užsakymą vienai dienai, ko dar niekada gyvenime neturėjom. Nežinau, ką tie žmonės susigalvoja, gal deda į naminius šaldiklius“, – svarstė p.D.Dundulis.

Anot jo, nors „Norfos“ bazėje šviežios mėsos vitrina šiuo metu nėra tokia pilna, kaip visuomet, kai galėdavai pasirinkti ko nori, bet niekas nesustoja, dirba visi mėsininkai. Tiesiog netikėtai 3-4 kartus padidėjus pardavimams iškyla ir žmogiškų resursų problema.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./„Rivona“ gamykla Šilalėje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./„Rivona“ gamykla Šilalėje

Jokių prekių tiekimas kol kas nėra sustojęs

Pasak p.Dainiaus Dundulio, jokių prekių tiekimas kol kas nėra sustojęs. Atsižvelgdamas į pirkėjų poreikius, prekybos tinklas dabar siūlo ir dezinfekavimo skystį rankoms bei paviršiams įvairiose talpose – nuo 5 l iki kišeninių variantų su dezinfekavimo geliu. Pirkėjai greitai išperka, bet papildymai vyksta kasdien.

„Dabar mes visus produktus suvežame pagal prognozuojamus pardavimus, analizuojant statistiką ir palaikant rezervą. Kai pardavimai neprognozuojamai padidėja, automatiškai visa logistinė atsilieka ir gaunasi atotrūkis. Ir pirmosios pirkimo bangos pasijuto trūkumas, o paskui vėl viskas atsistatė. Dalį produktų vežame iš savo sandėlių, o dalis važiuoja tiesiai iš tiekėjų. Iš europinių tiekėjų užsakymai greičiausiai gali ateiti per tris dienas, o ilgiausiai – per mėnesį“, – sakė „Norfos vadovas“.

Iš Italijos šiuo metu dar kol kas kraunamos ir vežamos daržovės, nors kaip bus ateityje, nuspėti sunku.

Tačiau verslininkas įsitikinęs, kad net jei kai kurių produktų neliktų parduotuvėse, tų, kurių reikia būtinam prasimaitinimui, tikrai užtektų. „Ar neišgyvensime, jei nenusipirksime baklažanų? Mano nuomone, koks skirtumas, kad šiek tiek pasikeis mūsų meniu? Badas tikrai negresia“, – ramino p.D.Dundulis sakydamas, kad po kelių dienų tiems patiems pirkėjams paniškas vežimėlių krovimas atrodys juokingai.

Juo labiau, kad duona ir pieno produktais apsirūpiname patys, jų užtenka iš vietinės rinkos. „Lietuviškos kiaulienos gal ir pristigtume, bet kadangi labai daug išvežame savos jautienos, tai blogiausiu atveju kiaulieną pakeisime į jautieną ar avieną, tai bus tik į sveikatą“, – optimistiškai svarstė pašnekovas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Inicijuotas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

02:11
16:07
02:16

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką