Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 03 29, 08:02

Nutrūkus žaliavų tiekimui iš Rytų, gamintojai įspėja: baldai gali brangti drastiškai

Rusijos įsiveržimas į Ukrainą sutrikdė tiekimo grandines – įmonės, anksčiau galėjusios žaliavų atsivežti iš Ukrainos, Rusijos ir Baltarusijos, šiandien yra priverstos dairytis brangesnių žaliavų Europoje. Ši problema ypač aktuali statybų ir baldų pramonei. Baldus gaminančių bendrovių vadovai sako, kad tai neišvengiamai reiškia aukštesnes kainas vartotojams – nors jos ir taip smarkiai išaugo per pastaruosius kelerius metus, reikėtų tikėtis dar apie 20 proc. siekiančio brangimo. Dalis net įspėja, kad baldai taps prabangos preke.
Grendavės UAB „NSV2“ baldų detalių gamyba  Tik prenumeratoriams
Baldų gamyba / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Šiuo metu butą įsirenginėjanti vilnietė Indrė pastebėjo, jog medžiagų kainos „auga akyse.“

„Labai svarbu pasidaryti užsakymą kuo anksčiau, nes baisu, kad nebetilpsime į biudžetą. Vadybininkai, padedantys įsigyti prekę, jau iškart įspėja, kad nėra užtikrinti dėl terminų. Šiuo metu paprastos vonios spintelės už 500 eurų gali tekti laukti iki 2 mėnesių. Baldininkai mus įspėjo, kad problematiška atsisiųsti medžiagas, todėl standartinio dizaino virtuvės baldai anksčiausiai bus įrengti liepos mėnesį, kai užsisakėme kovą”, – 15min pasakojo Indrė.

Jos teigimu, sudėtinga ir su parketu – jo pasirinkimas itin mažas dėl medžiagų trūkumo ir atvežimo terminų.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Baldų gamyba
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Baldų gamyba

Baldus gaminančių įmonių vadovai pripažįsta – situacija dėl žaliavų yra sudėtinga, tad kainų augimas ir toliau bus drastiškas.

Nelikus Rytų rinkų, žvalgomasi net į JAV ir Pietų Ameriką

Lietuvos įmonėms vienu metu užsidarė net trys rinkos, iš kurių įsigydavo žaliavų: Rusijos ir Baltarusijos dėl įvestų sankcijų, o Ukrainos – dėl karinių veiksmų prieš šią šalį.

„SBA Home“, besirūpinančios SBA grupės baldų gamyklų strateginiu valdymu, komercijos direktorius Orestas Preikšaitis komentavo, kad Ukraina yra viena svarbiausių ąžuolo lukšto tiekėjų pasaulyje, iš jos buvo įsigyjama arti pusės reikalingo šios žaliavos kiekio. O svarbiausia faneros tiekėja Europai buvo Rusija.

„SBA Home“ komercijos direktorius Orestas Preikšaitis./ SBA nuotr.
„SBA Home“ komercijos direktorius Orestas Preikšaitis./ SBA nuotr.

„Nemaža dalis plokštinių medžiagų bei medienos masyvo į Europą buvo importuojama iš Rusijos bei Baltarusijos ir Ukrainos. Užsidarius šioms trims rinkoms, mūsų akys nukrypo į Pietų Europą, Skandinaviją, Turkiją. Svarstome net atnaujinti kai kurių žaliavų importą iš JAV, taip pat žvalgomės ir alternatyvų ieškome, pavyzdžiui, Brazilijoje“, – 15min sakė O.Preikšaitis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką