Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2019 vasario 27d. 11:40

Nyderlandai įsigijo „Air France-KLM“ akcijų paketą, kad apgintų savo interesus

Aviakompanijos „Air France“ lėktuvai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Aviakompanijos „Air France“ lėktuvai
Nyderlandų vyriausybė netikėtai įsigijo Prancūzijos ir Nyderlandų „Air France-KLM“ – vienos didžiausių Europos ir viso pasaulio oro vežėjų – akcijų paketą, kad apgintų šalies ekonominius interesus.

Tuo tarpu analitikai baiminasi, jog dėl šio Nyderlandų žingsnio šalies santykiai su Prancūzija gali dar suprastėti.

Nyderlandų vyriausybė per pastarąją savaitę įsigijo 12,68 proc. „Air France-KLM“ akcijų, per Hagoje skubiai surengtą spaudos konferenciją pranešė šalies finansų ministras Wopke Hoekstra.

„Įsigijusi šių akcijų, Nyderlandų vyriausybė nori turėti galimybę daryti tiesioginį poveikį būsimai „Air France-KLM“ plėtrai ir optimaliai užtikrinti Nyderlandų viešųjų interesų apsaugą“, – pažymėjo ministras.

„Mūsų tikslas – galiausiai valdyti tokį pat akcijų paketą, kokį turi Prancūzijos valstybė“, o jai priklauso 14,3 proc. akcijų, pridūrė jis.

AFP/„Scanpix“ nuotr./„Air France-KLM“
AFP/„Scanpix“ nuotr./„Air France-KLM“

Nyderlandų įsigytas akcijų paketas kainavo 680 mln. eurų, nurodė W.Hoekstra laiške parlamentui.

Nyderlandų vyriausybė anksčiau turėjo tik 5,9 proc. KLM akcijų. Pirkti aljanso akcijas buvo pradėta vasario 20 dieną.

Kad būtų galima pasiekti Prancūzijos akcijų paketo lygį, į „Air France-KLM“ akcijas Nyderlandams reikės investuoti dar 70 mln. eurų, pranešė transliuotojas NOS.

„Mūsų valstybė bendrovėje KLM tiesiog turėjo per mažai įtakos, kad galėtų tinkamai užtikrinti Nyderlandų viešųjų interesų apsaugą ir siekti KLM sėkmės“, – pareiškė W.Hoekstra.

Žinia, kad Nyderlandų vyriausybė įsigijo „Air France-KLM“ akcijų paketą, nustebino oficialųjį Paryžių.

Ekonomikos ministras Bruno Le Maire pareiškė, kad apie tai Prancūzijos vyriausybei nebuvo pranešta. Nieko nežinojo ir „Air France-KLM“ valdyba.

„Svarbu laikytis gero valdymo principų ir užtikrinti, kad valstybės nesikištų į „Air France-KLM“ valdymą“, – pareiškė Prancūzijos ministras laikraščiui „Les Echos“.

AFP/„Scanpix“ nuotr./„Air France-KLM“ lėktuvai
AFP/„Scanpix“ nuotr./„Air France-KLM“ lėktuvai

Oro bendrovės „Air France“ ir KLM susijungė 2004 metų gegužę, tačiau jos ir toliau daugiausia veikia atskirai ir varžosi tarpusavyje.

Padidėjus įtampai, KLM generaliniam direktoriui Pieteriui Elbersui vos pavyko išlikti savo poste.

Tačiau naujasis kontroliuojančiosios bendrovės „Air France-KLM“ generalinis direktorius Benas Smithas prisijungė prie KLM stebėtojų tarybos ir supaprastino Nyderlandų bendrovės organizacinę struktūrą. Dėl to įvairūs komitetai neteko nemažai įgaliojimų.

Ankstesnė struktūra buvo labai griozdiška ir trukdė greitai priimti sprendimus, tačiau tam tikru mastu užtikrindavo Nyderlandų interesų apsaugą, rašo agentūra „Bloomberg“.

Įsigytas akcijų paketas Nyderlandams suteiks galimybę kitame metiniame „Air France-KLM“ akcininkų susirinkime pareikalauti vietos kontroliuojančiosios bendrovės valdyboje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

02:04
01:51
01:31

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką