Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 21d. 12:58

Omano garbės konsulatas padės Lietuvos verslui rasti kelius į Arabijos pusiasalį

Omano Sultonato garbės konsulė Boleta Senkienė
Omano Sultonato garbės konsulė Boleta Senkienė

Lietuvos verslininkams atsiveria eksporto rinka į Arabijos pusiasalio šalis. Naujos perspektyvos verslui atsirado šių metų pradžioje Vilniuje įsteigus Omano Sultonato garbės konsulatą, kurio pagrindinė užduotis – efektyviau plėtoti tarpvalstybinius ekonominius ir kultūrinius santykius su Omanu ir kaimyninėmis arabų valstybėmis.

Omanas importuoja maždaug 90 procentų visų vidaus rinkai reikalingų produktų ir paslaugų. Panaši situacija yra ir kitose arabų šalyse, todėl eksportu užsiimančioms įmonėms regione egzistuoja puikios sąlygos vystyti savo verslus.

„Prioritetinėmis eksporto prekėmis į Omano Sultonatą ir Arabijos pusiasalio regioną laikomos informacinių ryšių technologijų paslaugos ir maisto pramonės sukuriama produkcija. Konsulato 2014 m. pirmojo pusmečio tikslas yra padėti Lietuvos verslininkams sudaryti sandorius būtent šiose verslo srityse. Tam egzistuoja didelis poreikis tiek iš mūsų šalies verslininkų pusės, tiek iš Omano pusės“, – sako Omano Sultonato garbės konsulė Lietuvoje Boleta Senkienė.

B.Senkienės teigimu, Arabijos pusiasalis – labai plati rinka, kurioje jau sėkmingai įsitvirtino keletas Lietuvos bendrovių. Ji pabrėžia, kad omaniečiai labai vertina Lietuvos kompanijų kuriamus išskirtinius ir aukštos kokybės produktus ir paslaugas.

„Tai didžiulė rinka, kurioje takus lietuviams praskynė čia plėtoti projektus sėkmingai pradėjusios bei puikiai užsirekomendavusios informacinių ryšių technologijų kompanijos. Šiuo metu vyksta derybos dėl keletos bendradarbiavimo sutarčių tiek dėl privačių, tiek dėl valstybinių projektų realizavimo“, – sako B.Senkienė.

„Tai didžiulė rinka, kurioje takus lietuviams praskynė čia plėtoti projektus sėkmingai pradėjusios bei puikiai užsirekomendavusios informacinių ryšių technologijų kompanijos. Šiuo metu vyksta derybos dėl keletos bendradarbiavimo sutarčių tiek dėl privačių, tiek dėl valstybinių projektų realizavimo“, – sako B.Senkienė.

Pasak B.Senkienės, atidarius konsulatą Lietuvoje, geros perspektyvos taip pat laukia ir maisto pramonės įmonių: bus galima kalbėti apie bendrus rinkos tyrimus, partnerių paiešką, gamintojų ir produktų sertifikavimą, kurio reikalauja vietinės rinkos specifika.

„Maisto pramonė Lietuvoje iš visų ūkio sričių išvystyta bene stipriausiai. Žemės ūkyje ir perdirbime dirba daugybė žmonių, sukuriama didžiausia BVP dalis. Ir šiuo metu mūsų gaminiai yra vertinami svetur. Didžioji eksporto dalis, beveik 30 proc. visos maisto pramonės sukuriamos produkcijos, šiuo metu iškeliauja į Rytų rinką. Šiek tiek pakoregavus gamybos procesus, gaminius sėkmingai būtų galima realizuoti ir naujoje rinkoje“, – teigia Omano Sultonato garbės konsulė Lietuvoje.

Omano Sultonatas yra pirmoji Arabų bendradarbiavimo tarybos valstybė, atidariusi konsulatą Lietuvoje. Vilniuje įsteigto Garbės konsulato uždaviniai – atstovauti Omano Sultonato interesams mūsų šalyje, didinti šalies žinomumą ir formuoti Omano įvaizdį plėtojant kultūrinius ir ekonominius santykius. Lietuvos Respublikos garbės konsulo Omane pareigas eina Anees Issa Al Zadjali.

Šių metų birželį viešnagės į Lietuvą atvyksta itin garbių svečių delegacija iš Omano. Omano Sultonato Užsienio reikalų ministerijos Generalinis sekretorius, Sayyid Badr bin Hamad bin Hamoud al Busaidi, kuris visokeriopai remia Lietuvos ir Omano bendradarbiavimą.

Šių metų balandžio 7-11 dienomis Omano Sultonate 24-tąjį kartą vyksiančioje prestižinėje IT parodoje „COMEX IT, Telecom & Technology Show“ dalyvaus ir Lietuvos verslininkai. O vasarą Omano konsulatas, bendradarbiaudamas su LR Žemės ūkio ministerija ir VšĮ „Versli Lietuva“, Vilniuje planuoja surengti seminarą lietuviškų maisto produktų eksportuotojams.

Temos: 1 Artimieji Rytai
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką