Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Omnitel“ atsakas „Tele2“ ir „Bitei“ – pigus mobilusis internetas

Išmanieji telefonai su skirtingomis operacinėmis sistemomis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Išmanieji telefonai su skirtingomis operacinėmis sistemomis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Bendrovė „Omnitel“ pateikė atsaką savo konkurentams „Tele2“ ir „Bitė“, kurie klientus už nedidelį fiksuotą mokestį vilioja neribotais pokalbiais bei SMS. Antradienį „Omnitel“ pristatė mobiliuoju internetu pagrįstą kainodarą, naują komunikacijos stilių bei planus jau kitąmet mobiliojo interneto tinklu padengti visą Lietuvą.

„Omnitel“ nesivėlė į „Bitės“ ir „Tele2“ ir pradėtą kainų karą. „Bitė“ siūlo be apribojimų kalbėti ir siųsti SMS už 22 litus, o „Tele2“ – už 21 litą. „Omnitel“ nutarė klientams pasiūlyti tai, ko nesiūlo konkurentai – mobilųjį internetą už patrauklią kainą.

„Pasikeitimai, apie kuriuos šiandien kalbame, yra didelių pokyčių pradžia. Mūsų tikslas – atgauti lyderio poziciją Lietuvoje, ir mes nuosekliai šio tikslo sieksime“, – sako „Omnitel“ prezidentas Danas Strömbergas.

„Omnitel“ akcentas – mobilusis internetas

Bendrovės duomenimis, daugelis klientų nori visapusiškai išnaudoti šiuolaikinio mobiliojo ryšio galimybes, todėl pasiūlymai, apimantys vien tik neribotus pokalbius ir SMS žinutes, jiems nėra pakankami. Todėl „Omnitel“ esamiems ir naujiems savo privatiems klientams pristato mobiliuoju internetu pagrįstą naujos kartos kainodarą.

„Mobiliojo interneto paklausa ir vartojimas sparčiai auga, todėl, siekdami patenkinti klientų poreikius, darome esminius pokyčius: pristatome naują planą „Išmaniems“, į kurį įtrauktas vartotojui reikiamas mobiliųjų duomenų kiekis ir įdiegta išlaidų už juos kontrolė“, – teigia D.Strömbergas.

Su naujuoju planu savo klientams siūlome kokybišką ir patikimą mobilųjį internetą, neribotus pokalbius į mobiliuosius ir fiksuotus Lietuvos tinklus, SMS žinutes bei mobiliojo interneto išlaidų kontrolę, – sako D.Strömbergas.

Su mobiliojo interneto vartojimo augimu savo verslo ateitį siejanti „Omnitel“ pristato naują mokėjimo planą „Išmaniems“ su galimais keturiais mobiliųjų duomenų paketais, iš kurių klientai gali pasirinkti labiausiai atitinkantį jų poreikius. Pasirinkę pageidaujamą duomenų kiekį (nuo 50 megabaitų iki 2 gigabaitų), „Omnitel“ klientai kartu su juo gaus neribotus pokalbius ir SMS žinutes į visus Lietuvos tinklus ir galės visiškai kontroliuoti išlaidas už mobilųjį internetą telefone. Priartėjus prie pasirinkto duomenų kiekio ribos, klientas gaus apie tai informuojančią žinutę su galimais sprendimais, pavyzdžiui, pasididinti duomenų kiekį. Planų kainos – 25, 33, 39 ir 49 Lt.

Netrukus panašios struktūros nauji mokėjimo planai (pageidaujamas duomenų kiekis su interneto išlaidų kontrole bei neriboti pokalbiai ir SMS žinutės) bus pasiūlyti ir „Omnitel“ verslo klientams.

Planas – 3G ryšiu padengti visą Lietuvą

Kartu su naujos kartos kainodara „Omnitel“ pristato ir visiškai naują komunikacijos stilių. Bendrovės rinkodaros komunikacijoje atsiranda gerą ryšį vertinantys animuoti personažai, atspindintys šiuolaikinius mobiliojo ryšio vartotojus.

Kartu su šiomis naujienomis, bendrovė ketina stiprinti savo tinklą. Šiemet Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) surengtame aukcione „Omnitel“ laimėjus dvi palankiausias licencijas plėtoti 4G LTE tinklą 800 MHz dažnių juostoje, jau kitąmet pusė Lietuvos gyventojų galės naudotis aukščiausios galimos kokybės 4G LTE paslaugomis. Taip pat iki ateinančių metų pabaigos bendrovė planuoja 3G ryšiu padengti visą Lietuvą. Šie sprendimai leis klientams naudotis mobiliuoju internetu ten, kur tik jiems prireiks.

Skirtumas – 1 litas

„Bitė Lietuva“ pirmoji pristatė neribotų skambučių ir SMS paslaugų mokėjimo planą „Laisvė“, kuris vartotojams leis už 22 litus per mėnesį skambinti ir rašyti SMS neribotai ir be papildomų sąlygų.

„Esame įsitikinę, kad ši naujovė keis iki šiol nusistovėjusią telekomunikacijų rinką. Svarbiausia, kad galimybė bendrauti neribotai keis ir mūsų klientų įpročius. Iki šiol ribotas minučių, žinučių skaičius versdavo žmones galvoti, kiek jie kalba telefonu ir skubėti pabaigti pokalbį... Nuo šiol bendrauti galime negalvodami apie ribas“, – tuomet tikino „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius Fredas Hrenchukas.

Pasak jo, neriboti mokėjimo planai yra pasaulinė tendencija, esą tokia paslauga pasiteisino ir Latvijoje, kur operatorius keičiančių vartotojų skaičius išaugo keturis kartus, o per pirmuosius metus tokį mokėjimo planą pasirinko pusė „Bitė Latvija“ klientų.

Į „Bitės“ pasiūlymą žaibiškai sureagavusi „Tele2“ pasiūlė tą pačią paslaugą, bet litu pigiau.

Į šį planą neįeina mobilusis internetas, nes, anot „Bitė Lietuva“ vadovo, tyrimai rodo, kad daugumai klientų jis nėra aktualus.

Į „Bitės“ pasiūlymą žaibiškai sureagavusi „Tele2“ pasiūlė tą pačią paslaugą, bet litu pigiau. Mokėjimo planu, pavadintu „Pigiau“, vartotojai galės naudotis pagal poreikį – tam nereikės prisiimti ilgalaikių įsipareigojimų ir papildomų sąlygų. 

Tačiau „Tele2“ klientus vilioja ir pigesniu mobiliuoju internetu. Bendrovė tikina, kad ypač daug sutaupys klientai, kurie kartu naudosis mobiliuoju internetu telefone. Jį „Tele2” taip pat siūlo pigiausiai rinkoje. 1GB duomenų vartotojams kainuos 10 Lt/mėn., o 5 GB – 29 Lt/mėn. „Tele2“ tikina, kad bendrovės mobilusis internetas Lietuvoje yra greičiausias.

„Tele2“ išplatintame pranešime pateikia duomenų palyginimą ir skelbia, kad jų planas „Pigu“, į kurį įeina neribojami nemokami pokalbiai, trumposios tekstinės žinutės ir 1 GB interneto duomenų, kainuoja pigiausiai iš visų operatorių – 31 litą, o „Bitėje“ ir „Omnitel“ planų kainos atitinkamai siekia 37 ir 39 litus.

 „Bitė Lietuva“ rinkodaros vadovo Prano Kuisio komentaras:

„Ši „Omnitel“ reakcija buvo neišvengiama, nes „Bitės“ pasiūlyti neriboti pokalbiai ir SMS į visus tinklus, kaip ir prognozavome, sukėlė didžiulį vartotojų susidomėjimą. Konkurentai anksčiau ar vėliau privalėjo į tai reaguoti. Kaip įvertinti šiuos „Omnitel“ planus, geriau atsakys klientai.

Mes pasiūlėme mobilų internetą su 22 litų planu, ir pigiau nei konkurentai. Klientai, kurie naudoja mobilųjį internetą tam, kad paskaitytų žinias ar kartais panaršytų internete – su „Bitės“ planu „Laisvė“ už 1 MB mokės tik 15 centų. „Omnitel“ iš karto reikalauja mokėti už duomenis, nesvarbu, reikia jų ar nereikia, o „Tele2” 1 MB kainuoja 50 centų.

Tie „Laisvės“ vartotojai, kurie mobilų internetą naudoja intensyviai, gali užsisakyti papildomą standartinį „Bitės“ duomenų paketą. Jį pasirinkti jie gali priklausomai nuo savo poreikių.

Klientai „Bitės“ pasiūlytą paslaugą „Laisvė“ priėmė labai gerai. Dabar, kai nebeliko kainų skirtumo, žmonės renkasi „Bitės“ kokybę ir rūpestį klientais. Ateinančių į „Bitę“ mobiliojo ryšio vartotojų skaičius paskutinėmis dienomis išaugo penkis kartus, o pardavimų skaičius per dieną yra rekordinis per visą „Bitės“ istoriją.“

informacija
TELE2, UAB
Vadovas: Petras Masiulis Darbuotojų sk.: 118 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
BITĖ LIETUVA, UAB
Vadovas: Nikita Sergienko Darbuotojų sk.: 655 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
TELIA LIETUVA, AB
Vadovas: Kęstutis Šliužas Darbuotojų sk.: 2208 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką