-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Paaiškėjo didžiausią vertę Kaunui kuriančios įmonės: sukūrė NASA dominantį produktą

Birželio 12 dieną Kaune pirmą kartą surengti Kauno augančio verslo apdovanojimai „K.A.V.A. 2018“, kurių metu apdovanotos didžiausią vertę miestui kuriančios devynios įmonės. Šiame renginyje buvo siekiama padėkoti iniciatyviausiems miesto verslo atstovams, suburti ir sustiprinti Kauno miesto verslo bendruomenę.
Renginio akimirkos
Renginio akimirkos / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Verslas po ilgo laiko pradėjo tikėti Kaunu ir mes visi jau galime matyti to pasitikėjimo rezultatus. Kaune vienas po kito kyla verslo centrai, statomi nauji daugiabučiai, o šalia miesto – naujos gamyklos. Būtent investicijos yra svarbiausias miesto augimo variklis.

Man, kaip senam verslo narkomanui, smagu ateiti į tokius apdovanojimus. Netgi kiek pavydžiu – norėčiau sėdėti tarp jūsų. Matau daug pažįstamų veidų. Matau daug ir jaunimo. Neišsilakstykite iš Kauno, nes šis miestas keičiasi“, – apie „K.A.V.A. 2018“ teigė Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

„Pastarieji metai Kauno verslo bendruomenei buvo lūžio metai: į regioną žengė didelės gamybos bendrovės, smarkiai augo paslaugų centrų sektorius. O svarbiausia tai, kad garsiai žiniasklaidoje nuskambėjusios užsienio investicijos, inovatyvūs Kauno verslininkai ir stiprų profesinį pagrindą specialistams suteikiančios Kauno aukštosios mokyklos leido įvykti svarbiam lūžiui, kuris negrįžtamai pasuko miesto ekonomiką inovacijų linkme. Aukštos pridėtinės vertės produkcija ir paslaugos ne tik garsins regioną, bet ir suteiks galimybę augti darbuotojų atlyginimams“, – sako ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

Birželio 6 d. vykusio komisijos, kurią sudarė Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas, UAB „Novameta“ valdybos pirmininkas Benjaminas Žemaitis, dvidešimtmetį švenčiančio Kauno mokslo ir technologijų parko Inovacijų ir verslumo departamento direktorius Paulius Nezabitauskas, KTU Startup Space Verslumo vystymo specialistas Tomas Proscevičius, Lietuvos atsakingo verslo asociacijos (LAVA) direktorė Lina Blaževičiūtė, VšĮ „Versli Lietuva“ Eksporto departamento direktorius Aivaras Knieža, Kauno miesto savivaldybės Plėtros programų ir investicijų skyriaus vadovas Tadas Metelionis bei VšĮ „Kaunas IN“ Verslo skyriaus vadovas, atliekantis direktoriaus funkcijas, Tadas Stankevičius, posėdžio metu buvo išrinkti devynių nominacijų nugalėtojai.

„Plėtros Kaune“ nominacijoje nugalėjo Vilniuje įsikūrusi UAB „Teltonika“. Iš kitų nominacijos kandidatų įmonė išsiskyrė ypač aukštu veiklos efektyvumu, darbo užmokesčiu bei plėtros planais.

Užsienio rinkoje pastebimiausi buvo UAB „Telesoftas“, triumfavęs „Plėtra užsienyje“ kategorijoje. Bendrovė pasižymėjo nuosekliu kasmetiniu augimu, socialine atsakomybe, didele eksporto apimtimi pajamų struktūroje. Joje kuriamos ir teikiamos unikalios įmonės paslaugos, o ne vykdomas perpardavimas.

„Tik eksportuojant galima išlaikyti konkurencingumą“, – teigė apdovanojimą įmonės atstovui įteikęs A.Knieža.

„Kauno startuoliu“ pripažinta mažoji bendrija „Fidens“, pristačiusi „ViLim ball“ – rankų drebėjimą (tremorą) bei sąstingį mažinantį įrenginį. Idėja išskirtinai vystoma Kaune, produkto iki klinikiniai bandymai buvo atliekami LSMU Kauno klinikose, o klinikiniai tyrimai bus atliekami Respublikinėje Kauno ligoninėje.

Metų „Inovacija“ pripažinta dirbtinio intelekto sistemas kurianti UAB „Rubedo sistemos“. Šios įmonės siūlomos sistemos leidžia robotams vykdyti nepilotuojamas misijas ir kitus darbus, pvz., savarankiškai vykti iš vienos vietos į kitą. „Rubedo UMC“ leidžia robotizuoti žmogaus valdomas transporto priemones ir padidinti jų autonomijos laipsnį.

VIDEO: Kaune apdovanotos didžiausią vertę miestui kūrusios įmonės

Kompiuterinio matymo sprendimas „Rubedo CVM“ leidžia nepilotuojamiems robotams realiuoju laiku orientuotis juos supančioje aplinkoje, „matyti“ atstumą iki kliūčių ir kitų atpažįstamų objektų. Pasak įmonės atstovų, 2018 m. antroje pusėje rinkai bus pristatytas naujas „Rubedo sistemos“ produktas „Viper“. Tai kamera su 3D vaizdo suvokimu ir apdorojimo sprendimais mobiliems robotams.

„Sukurta Kauno mieste“ nominacijos laimėtojai – UAB „Vittamed“. Įmonės produktas – unikalus ir vienintelis pasaulyje neinvazis galvospūdžio matuoklis.

„Robotas dažnai pristatomas kaip potencialus blogis. Tačiau bet kuris įrankis, ar peilis, ar kirvis, gali būti panaudotas ir geru tikslu“, – atsiimdamas apdovanojimą šmaikštavo „Rubedo sistemos“ atstovas.

NominacijojeAtsakingas verslas“ triumfavo – UAB „SDG“. Komisija įvertino šios bendrovės savanorišką, nuoseklų ir pastovų atsakingo verslo principų laikymąsi tiek organizacijos viduje, tiek teikiant paslaugas. Įmonė didelį dėmesį skiria darbuotojams ir klientams, pasižymi unikaliomis socialinėmis iniciatyvomis, įsitraukimu į kitų organizuojamas socialines akcijas.

„Vergo darbas neproduktyvus. Nebūkime per daug gobšūs“, – į verslo atstovus kreipėsi nominacijos nugalėtojų atstovas.

„Sukurta Kauno mieste“ nominacijos nugalėtojaiUAB „Vittamed“. Įmonės produktas – unikalus ir vienintelis pasaulyje neinvazis galvospūdžio matuoklis. Iki šiol galvospūdis pasaulyje daugiausiai matuojamas invaziniu būdu, kai į smegenų audinį įdedamas specialus jutiklis. Šis metodas yra ne tik brangus ir pavojingas sveikatai, bet jo taip pat neįmanoma taikyti lauko sąlygomis ar, pavyzdžiui, kosmose. Dėl šios priežasties „Vittamed“ diagnostine įranga susidomėjo JAV kosminių tyrimų agentūra NASA. 2015 m. pritraukta 10 mln. JAV dolerių investicija tolimesniam produkto vystymui ir komercializavimui, 2018 m. laimėta pirma vieta Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimuose.

„Užsienio investuotoju: Gamyba“ paskelbta UAB „Kitron“. Įmonė sėkmingai plėtoja veiklą Kaune, yra sukūrusi daugiau nei 760 darbo vietų, ne tik gamina, bet ir pati kuria produkciją. Tai įmonė, kuri puikiausiai kuria Kauno, kaip elektroninės inžinerijos miesto, įvaizdį.

„Užsienio investuotojas: Paslaugos“UAB „Devbridge LT“. Įmonė pasižymėjo žymiai didesniu nei kitų kandidatų darbo užmokesčiu, sumokamų mokesčių dydžiu, kuris, palyginti su darbuotojų skaičiumi, labai išsiskiria ir suteikia naudą miestui. Bendrovė yra numačiusi plėtrą ir naujų darbo vietų kūrimą. Išsiskiria socialiai atsakingu požiūriu.

Nominacijoje „Kaunas didžiuojasi“ triumfavo UAB „Kautra“. Savo žodį balsavimu tarė visuomenė. Miestiečių nuomone, būtent ši įmonė labiausiai prisidėjo prie Kauno miesto gyvenimo, jos indėlis buvo didžiausias ir labiausiai matomas. Nugalėtoja išrinkta UAB „Kautra“ yra investavusi į Kauno autobusų stoties atnaujinimą. Įmonė per metus perveža apie 6 milijonus keleivių, joje dirba apie 800 darbuotojų. Nuolat investuojanti į naujus autobusus, įmonė gali didžiuotis vienu jauniausių autobusų parkų Lietuvoje.

„Gyvas miestas – tai gyva stotis. Džiaugiuosi, kad pavyko pakeisti stereotipus, suderinti daug interesų. Tikiuosi, kad autobusų infrastruktūros gerinimas padės atsisakyti automobilių“, – atsiimdamas apdovanojimą džiaugėsi „Kautros“ vadovas Linas Skardžiukas.

Paraiškas dalyvauti pirmą kartą rengiamuose „K.A.V.A. 2018“ apdovanojimuose pateikė 44 įmonės, visoms joms renginio metu buvo įteikti diplomai.

„Mes, Kauno mokslo ir technologijų parkas, ne vieną kartą organizavome startup apdovanojimus, tačiau šie – pirmieji, kuriuose dalyvauja tokios didžiulės korporacijos. Norime, kad toms įmonėms, kurios atvažiuoja į Kauną, čia vystosi, būtų patogu. Norime joms atsidėkoti. Tikimės, kad kitąmet paraiškas „K.A.V.A.“ pateiks daugiau įmonių“, – vylėsi P.Nezabitauskas.

Paklaustas, kas jį, kaip komisijos narį, labiausiai nustebino, Kauno mokslo ir technologijų parko Inovacijų ir verslumo departamento direktorius atsakė: „Kai kurios įmonės Kaune plečiasi net 20 ar 30 proc. Investuoja į gamybą, inžinerinius sprendimus, kuria inovatyvius gaminius. Kai kurie produktai netgi paklausesni užsienyje. Kartais net nežinai, ką tos įmonės veikia Kaune, nes jos dirba užsienio rinkai. Turime daug specialistų, kurie gali dirbti tiek Kaune, tiek Vilniuje, tačiau kauniečiai renkasi Kauną. Tokia specifika. Kaune užsienio kapitalo įmonės sukuria „Google“ lygio sąlygas.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius