Dabar populiaru
Publikuota: 2018 birželio 12d. 20:31

Paaiškėjo didžiausią vertę Kaunui kuriančios įmonės: sukūrė NASA dominantį produktą

Renginio akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Renginio akimirkos

Birželio 12 dieną Kaune pirmą kartą surengti Kauno augančio verslo apdovanojimai „K.A.V.A. 2018“, kurių metu apdovanotos didžiausią vertę miestui kuriančios devynios įmonės. Šiame renginyje buvo siekiama padėkoti iniciatyviausiems miesto verslo atstovams, suburti ir sustiprinti Kauno miesto verslo bendruomenę.

„Verslas po ilgo laiko pradėjo tikėti Kaunu ir mes visi jau galime matyti to pasitikėjimo rezultatus. Kaune vienas po kito kyla verslo centrai, statomi nauji daugiabučiai, o šalia miesto – naujos gamyklos. Būtent investicijos yra svarbiausias miesto augimo variklis.

Man, kaip senam verslo narkomanui, smagu ateiti į tokius apdovanojimus. Netgi kiek pavydžiu – norėčiau sėdėti tarp jūsų. Matau daug pažįstamų veidų. Matau daug ir jaunimo. Neišsilakstykite iš Kauno, nes šis miestas keičiasi“, – apie „K.A.V.A. 2018“ teigė Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

„Pastarieji metai Kauno verslo bendruomenei buvo lūžio metai: į regioną žengė didelės gamybos bendrovės, smarkiai augo paslaugų centrų sektorius. O svarbiausia tai, kad garsiai žiniasklaidoje nuskambėjusios užsienio investicijos, inovatyvūs Kauno verslininkai ir stiprų profesinį pagrindą specialistams suteikiančios Kauno aukštosios mokyklos leido įvykti svarbiam lūžiui, kuris negrįžtamai pasuko miesto ekonomiką inovacijų linkme. Aukštos pridėtinės vertės produkcija ir paslaugos ne tik garsins regioną, bet ir suteiks galimybę augti darbuotojų atlyginimams“, – sako ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

Birželio 6 d. vykusio komisijos, kurią sudarė Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas, UAB „Novameta“ valdybos pirmininkas Benjaminas Žemaitis, dvidešimtmetį švenčiančio Kauno mokslo ir technologijų parko Inovacijų ir verslumo departamento direktorius Paulius Nezabitauskas, KTU Startup Space Verslumo vystymo specialistas Tomas Proscevičius, Lietuvos atsakingo verslo asociacijos (LAVA) direktorė Lina Blaževičiūtė, VšĮ „Versli Lietuva“ Eksporto departamento direktorius Aivaras Knieža, Kauno miesto savivaldybės Plėtros programų ir investicijų skyriaus vadovas Tadas Metelionis bei VšĮ „Kaunas IN“ Verslo skyriaus vadovas, atliekantis direktoriaus funkcijas, Tadas Stankevičius, posėdžio metu buvo išrinkti devynių nominacijų nugalėtojai.

„Plėtros Kaune“ nominacijoje nugalėjo Vilniuje įsikūrusi UAB „Teltonika“. Iš kitų nominacijos kandidatų įmonė išsiskyrė ypač aukštu veiklos efektyvumu, darbo užmokesčiu bei plėtros planais.

Užsienio rinkoje pastebimiausi buvo UAB „Telesoftas“, triumfavęs „Plėtra užsienyje“ kategorijoje. Bendrovė pasižymėjo nuosekliu kasmetiniu augimu, socialine atsakomybe, didele eksporto apimtimi pajamų struktūroje. Joje kuriamos ir teikiamos unikalios įmonės paslaugos, o ne vykdomas perpardavimas.

„Tik eksportuojant galima išlaikyti konkurencingumą“, – teigė apdovanojimą įmonės atstovui įteikęs A.Knieža.

„Kauno startuoliu“ pripažinta mažoji bendrija „Fidens“, pristačiusi „ViLim ball“ – rankų drebėjimą (tremorą) bei sąstingį mažinantį įrenginį. Idėja išskirtinai vystoma Kaune, produkto iki klinikiniai bandymai buvo atliekami LSMU Kauno klinikose, o klinikiniai tyrimai bus atliekami Respublikinėje Kauno ligoninėje.

Metų „Inovacija“ pripažinta dirbtinio intelekto sistemas kurianti UAB „Rubedo sistemos“. Šios įmonės siūlomos sistemos leidžia robotams vykdyti nepilotuojamas misijas ir kitus darbus, pvz., savarankiškai vykti iš vienos vietos į kitą. „Rubedo UMC“ leidžia robotizuoti žmogaus valdomas transporto priemones ir padidinti jų autonomijos laipsnį.

Kompiuterinio matymo sprendimas „Rubedo CVM“ leidžia nepilotuojamiems robotams realiuoju laiku orientuotis juos supančioje aplinkoje, „matyti“ atstumą iki kliūčių ir kitų atpažįstamų objektų. Pasak įmonės atstovų, 2018 m. antroje pusėje rinkai bus pristatytas naujas „Rubedo sistemos“ produktas „Viper“. Tai kamera su 3D vaizdo suvokimu ir apdorojimo sprendimais mobiliems robotams.

„Sukurta Kauno mieste“ nominacijos laimėtojai – UAB „Vittamed“. Įmonės produktas – unikalus ir vienintelis pasaulyje neinvazis galvospūdžio matuoklis.

„Robotas dažnai pristatomas kaip potencialus blogis. Tačiau bet kuris įrankis, ar peilis, ar kirvis, gali būti panaudotas ir geru tikslu“, – atsiimdamas apdovanojimą šmaikštavo „Rubedo sistemos“ atstovas.

NominacijojeAtsakingas verslas“ triumfavo – UAB „SDG“. Komisija įvertino šios bendrovės savanorišką, nuoseklų ir pastovų atsakingo verslo principų laikymąsi tiek organizacijos viduje, tiek teikiant paslaugas. Įmonė didelį dėmesį skiria darbuotojams ir klientams, pasižymi unikaliomis socialinėmis iniciatyvomis, įsitraukimu į kitų organizuojamas socialines akcijas.

„Vergo darbas neproduktyvus. Nebūkime per daug gobšūs“, – į verslo atstovus kreipėsi nominacijos nugalėtojų atstovas.

„Sukurta Kauno mieste“ nominacijos nugalėtojaiUAB „Vittamed“. Įmonės produktas – unikalus ir vienintelis pasaulyje neinvazis galvospūdžio matuoklis. Iki šiol galvospūdis pasaulyje daugiausiai matuojamas invaziniu būdu, kai į smegenų audinį įdedamas specialus jutiklis. Šis metodas yra ne tik brangus ir pavojingas sveikatai, bet jo taip pat neįmanoma taikyti lauko sąlygomis ar, pavyzdžiui, kosmose. Dėl šios priežasties „Vittamed“ diagnostine įranga susidomėjo JAV kosminių tyrimų agentūra NASA. 2015 m. pritraukta 10 mln. JAV dolerių investicija tolimesniam produkto vystymui ir komercializavimui, 2018 m. laimėta pirma vieta Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimuose.

„Užsienio investuotoju: Gamyba“ paskelbta UAB „Kitron“. Įmonė sėkmingai plėtoja veiklą Kaune, yra sukūrusi daugiau nei 760 darbo vietų, ne tik gamina, bet ir pati kuria produkciją. Tai įmonė, kuri puikiausiai kuria Kauno, kaip elektroninės inžinerijos miesto, įvaizdį.

„Užsienio investuotojas: Paslaugos“UAB „Devbridge LT“. Įmonė pasižymėjo žymiai didesniu nei kitų kandidatų darbo užmokesčiu, sumokamų mokesčių dydžiu, kuris, palyginti su darbuotojų skaičiumi, labai išsiskiria ir suteikia naudą miestui. Bendrovė yra numačiusi plėtrą ir naujų darbo vietų kūrimą. Išsiskiria socialiai atsakingu požiūriu.

Nominacijoje „Kaunas didžiuojasi“ triumfavo UAB „Kautra“. Savo žodį balsavimu tarė visuomenė. Miestiečių nuomone, būtent ši įmonė labiausiai prisidėjo prie Kauno miesto gyvenimo, jos indėlis buvo didžiausias ir labiausiai matomas. Nugalėtoja išrinkta UAB „Kautra“ yra investavusi į Kauno autobusų stoties atnaujinimą. Įmonė per metus perveža apie 6 milijonus keleivių, joje dirba apie 800 darbuotojų. Nuolat investuojanti į naujus autobusus, įmonė gali didžiuotis vienu jauniausių autobusų parkų Lietuvoje.

„Gyvas miestas – tai gyva stotis. Džiaugiuosi, kad pavyko pakeisti stereotipus, suderinti daug interesų. Tikiuosi, kad autobusų infrastruktūros gerinimas padės atsisakyti automobilių“, – atsiimdamas apdovanojimą džiaugėsi „Kautros“ vadovas Linas Skardžiukas.

Paraiškas dalyvauti pirmą kartą rengiamuose „K.A.V.A. 2018“ apdovanojimuose pateikė 44 įmonės, visoms joms renginio metu buvo įteikti diplomai.

„Mes, Kauno mokslo ir technologijų parkas, ne vieną kartą organizavome startup apdovanojimus, tačiau šie – pirmieji, kuriuose dalyvauja tokios didžiulės korporacijos. Norime, kad toms įmonėms, kurios atvažiuoja į Kauną, čia vystosi, būtų patogu. Norime joms atsidėkoti. Tikimės, kad kitąmet paraiškas „K.A.V.A.“ pateiks daugiau įmonių“, – vylėsi P.Nezabitauskas.

Paklaustas, kas jį, kaip komisijos narį, labiausiai nustebino, Kauno mokslo ir technologijų parko Inovacijų ir verslumo departamento direktorius atsakė: „Kai kurios įmonės Kaune plečiasi net 20 ar 30 proc. Investuoja į gamybą, inžinerinius sprendimus, kuria inovatyvius gaminius. Kai kurie produktai netgi paklausesni užsienyje. Kartais net nežinai, ką tos įmonės veikia Kaune, nes jos dirba užsienio rinkai. Turime daug specialistų, kurie gali dirbti tiek Kaune, tiek Vilniuje, tačiau kauniečiai renkasi Kauną. Tokia specifika. Kaune užsienio kapitalo įmonės sukuria „Google“ lygio sąlygas.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Kandidato į prezidentus programą paruošęs Ūpo Dėdė: „Ginsiu benamius, nes pats toks buvau“

Aktualu

Danutė Gailienė: „Šeimos priešas – demonizuotas“

Pasaulis kišenėje

Rėgensburgas – miestas, į kurį verta nuvažiuoti net ir tik dėl dešrelių

Verslas

Žygaičių kaimynystėje – pirmasis ir vienintelis gyvūnų krematoriumas

Gyvenimas

Sužadėtuvių žiedų tendencijos, kurios dominuos 2019-aisiais

„Atsarginiai“: brolių Lavrinovičių staigmena, J.Valančiūno atostogos ir geriausi NBA visų laikų duetai

Aktualu

Sekmadienį įvykęs sprogimas Japonijoje visiškai sunaikino restoraną

Vardai

Su seserimis ir pussesere uždainavęs R.Kirilkinas: „Galbūt daugiau to niekada nebepakartosime“

Kultūra

Kodėl rūpintojėlis slepiasi už vyčio?

Vardai

Inetos Stasiulytės ir Deivido Meškausko namuose sužibo eglė: po žaliaskare – pirmagimė Marija

Sportas

Vilniaus futbolo atstovas apie padėtį LFF: kol tylu, tol visiems gerai

Vardai

Evai Longoriai Tomo Cruise'o namai nepatiko: parduoda iš aktoriaus įsigytą vilą

Gyvenimas

Trūksta kalėdinės nuotaikos? Paklausykite geriausių šventinių dainų

Gyvenimas

Medžio drožėjas Raimundas Blažaitis savo kūrinius paskleidė po visą pasaulį

Sportas

Škotijoje – žaibiškas Vykinto Slivkos įvartis į Glazgo „Celtic“ vartus

Verslas

Nuo kosmoso iki kalėdinės pasakos: pažvelkite, kaip darbo aplinką puošia sostinės įmonės

Vardai

Simas ir Oksana Jasaičiai: „Nesame storžieviai, matome, koks pasaulis yra aplink mus“

24sek

Vokietijoje – Roko Giedraičio sezono rungtynės prieš „Žalgirio“ skriaudikus

Gyvenimas

Kalėdų džiaugsmas: kaip papuošti namus ir įnešti į juos šventinės nuotaikos?

Kultūra

Žurnalo Kaunui kūrėjai lipo plytomis, uodė kvapus ir ieškojo miesto pėdsakų

Naujienos

Sportas

Madrido „Real“ turi naują trenerį

Gyvenimas

Teisininkas atsako. Naudinga žinoti – kiek ir kokių atostogų jums priklauso?

Kultūra

Knygos recenzija. Romo Treinio „Dziedas“ – imkite ir skaitykite

Aktualu

Paryžiuje – įkaitų drama

Maistas

„KitchenJulie“ receptas: veganiška kokosinė „panna cotta“

Aktualu

G.Landsbergis: sprendimas šalinti M.Adomėną iš partijos – skaudus, bet reikalingas

Vardai

A.Bourdaino draugę užgulė našta dėl jo savižudybės: „Ji palikta mūšio lauke sugerti visas kulkas“

24sek

LKL verdiktas – nubausti ir „Lietuvos rytas“, ir Kauno „Žalgiris“

Mokslas.IT

Pristatytas ateities telefonas su beveik visiškai išnaikintais rėmeliais

Infografikas
Verslas

Trišalė taryba nesutarė dėl minimalaus atlyginimo – teks spręsti Vyriausybei

24sek

Saugos tarnybos paaiškinimas – neišvedė sirgaliaus, nes bijojo riaušių

Aktualu

Panevėžio Rožyno rajone vaikiną mirtinai sudaužę budeliai siunčiami už grotų

Aktualu

Palangos centre nufilmuotos masinės jaunimo muštynės

Aktualu

Ramūnas Karbauskis: „Aš esu realiai persekiojamas sistemos“

Sportas

V.Lekevičius teigia užgesinęs laužą: „Atlantas“ treniruojasi, bet investuotojai delsia

Sportas

Lietuvos ir Lenkijos akistata Varšuvoje – didelis ažiotažas su nerimo prieskoniu

Mokesčių reforma Verslas

Seime mokesčių reforma jau darkoma – savo tarifus įregistravo net Ramūnas Karbauskis

Maistas

Nidos receptas: grikių granola su spanguolėmis, lazdyno riešutais ir kokosais

Kultūra

Italijoje suimti penki asmenys, įtariami pavogę Rubenso ir Renoiro paveikslus

Vardai

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką